Skocz do zawartości

Szarpanie przy zmianie biegu i mocnym przyspieszaniu


Rekomendowane odpowiedzi

To pierwszy taki objaw w mojej Bravie Steel1,2 16V od 2001r. Przy zmianie biegu i mocnym wciśnięciu gazu samochód nie przyspiesza płynnie tylko dławi się(szarpie) ze dwa razy i dopiera przyspiesza. Podobnie jest w czasie jazdy gdy chce gwałtownie przyspieszyć zaczyna się szarpanie, przy łagodnym przyspieszaniu wszystko jest O.K. Wymieniłem świece na nowe, filtr powietrza, przewody zapłonowe były wymieniane 2 lata temu. Jakie mogą być przyczyny takich objawów i co należałoby sprawdzić? dzięki za rady i pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
Dnia 21.05.2017 o 14:28, Sokol napisał:

To pierwszy taki objaw w mojej Bravie Steel1,2 16V od 2001r. Przy zmianie biegu i mocnym wciśnięciu gazu samochód nie przyspiesza płynnie tylko dławi się(szarpie) ze dwa razy i dopiera przyspiesza. Podobnie jest w czasie jazdy gdy chce gwałtownie przyspieszyć zaczyna się szarpanie, przy łagodnym przyspieszaniu wszystko jest O.K. Wymieniłem świece na nowe, filtr powietrza, przewody zapłonowe były wymieniane 2 lata temu. Jakie mogą być przyczyny takich objawów i co należałoby sprawdzić? dzięki za rady i pozdrawiam wszystkich.

Pytanie jakie świece i jakie przewody ? 2 lata to nie wiele na np. NGK zy MM. ale jakieś nasze zamienniki mogą nie wytrzymać. Sprawdź gumkę od odmy, u mnie była przerwana i też szarpało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.