Skocz do zawartości

Przewód antenowy do TV


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Czy orientujecie sie czy mozna zastosowac przewod od satelity jako antenowy do naziemnej?

Sytuacja dzieje sie w bloku, mam do mieszkania wprowadzone gniazdko TV, chcialbym wymienic je na przelotowe i dalej pociagnac od niego do drugiego pokoju sygnal TV.

Czy moge wykorzystac kabel satelitarny (akurat mam parenascie mb) czy musze dreptac do sklepu?

 

Cos mi swita, ze sa jakies inne impedancje kabla i to nie zadziała. Ktos ma doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, amciek napisał:

Hej,

 

Czy orientujecie sie czy mozna zastosowac przewod od satelity jako antenowy do naziemnej?

Sytuacja dzieje sie w bloku, mam do mieszkania wprowadzone gniazdko TV, chcialbym wymienic je na przelotowe i dalej pociagnac od niego do drugiego pokoju sygnal TV.

Czy moge wykorzystac kabel satelitarny (akurat mam parenascie mb) czy musze dreptac do sklepu?

 

Cos mi swita, ze sa jakies inne impedancje kabla i to nie zadziała. Ktos ma doświadczenia?

 

Zadziała, dla pewności niech kolega najpierw sprawdzi "na krótko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amciek napisał:

Cos mi swita, ze sa jakies inne impedancje kabla i to nie zadziała. Ktos ma doświadczenia?

Jakie inne impedancje? Kabel satelitarny jest obecnie kablem uniwersalnym, "z metra" ciężko nawet kupić inny. Całe instalacje zbiorowe SAT/TV naziemna są robione dobrym przewodem satelitarnym. Jest 75 Ohm w każdym przypadku i kabel satelitarny do TV naziemnej sprawdzi się znacznie lepiej niż jakiś marny "dedykowany do TV"- nawet takie wewnętrzne gotowe kable z zalanymi wtyczkami (pomiędzy gniazdem a telewizorem) warto zrobić samemu z dobrego kabla SAT- te gotowe, które można kupić w sklepach, są zazwyczaj paskudnej jakości i z racji dużego tłumienia potrafią nawet uniemożliwić odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wasylek napisał:

Jakie inne impedancje? Kabel satelitarny jest obecnie kablem uniwersalnym, "z metra" ciężko nawet kupić inny. Całe instalacje zbiorowe SAT/TV naziemna są robione dobrym przewodem satelitarnym. Jest 75 Ohm w każdym przypadku i kabel satelitarny do TV naziemnej sprawdzi się znacznie lepiej niż jakiś marny "dedykowany do TV"- nawet takie wewnętrzne gotowe kable z zalanymi wtyczkami (pomiędzy gniazdem a telewizorem) warto zrobić samemu z dobrego kabla SAT- te gotowe, które można kupić w sklepach, są zazwyczaj paskudnej jakości i z racji dużego tłumienia potrafią nawet uniemożliwić odbiór.

No nie wiem jakie. Cos mi switalo, ze jest 75 Ohm i 50 Ohm. Ale moze to tylko zly przeblysk.

 

Dziekuje za wyjasnienia.

I teraz pytanie klucz - jak odroznic dobry kabel sat od tego zlego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kysior napisał:

50 Ohm było przy CB radio

No zgadza się, kable pomiarowe również 50 Ohm, ale o telewizji piszemy.

 

3 godziny temu, amciek napisał:

I teraz pytanie klucz - jak odroznic dobry kabel sat od tego zlego?

Polecam lekturę: KLIK

W skrócie- średnica zewnętrzna 6,8-7,0mm (dobre cieńsze kable to rzadkość), oprócz metalowej folii jak najwięcej drutów w oplocie (ekranie), najlepsze kable mają zarówno folię jak i oplot wykonany z miedzi.

Przykład dobrego kabla do instalacji wewnętrznych: KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz problemy z jakością sygnału ? Bo jak nie to chyba nie ma to takiego znaczenia, ostatnio z braku anteny do tv naziemnej podłączyłem do kabla dwa druciane wieszaki, i zbiera wszystkie kanały naziemne, również w hd i wszystko pięknie śmiga. A kiedyś jak była tylko tv analogowa to w tym miejscu nawet z najlepszej anteny na dachu budynku nie wszystko ściągało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.