Skocz do zawartości

Skoda Fabia I porady przed zakupem


patgaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szykuje sie do zakupu tego auta i potrzebuje porad. Silnik 1.4 16v jaka jest roznica miedzy wersjami 75KM i 100KM?

Na co zwrocic uwage przed zakupem?

W mojej firmie sprzedaja taka fabie tylko ma 240kkm, 2007r, rozmawialem z  kolega co nia jezdzil i polecal. Warto brac ja z takim przebiegiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Szykuje sie do zakupu tego auta i potrzebuje porad. Silnik 1.4 16v jaka jest roznica miedzy wersjami 75KM i 100KM?
Na co zwrocic uwage przed zakupem?
W mojej firmie sprzedaja taka fabie tylko ma 240kkm, 2007r, rozmawialem z  kolega co nia jezdzil i polecal. Warto brac ja z takim przebiegiem?

Kwestia za ile ;) ja za swoją dałem rok temu 9tys i musiałem trochę włożyć w naprawy a mam 1.4 80km z 260kkm 2007r :) przejrzyj układ zapłonowy bo nic tam więcej w silniku się nie dzieje a cewki akurat lubią padać jak muchy :) do tego przyjrzyj się klamce bagażnika bo to też częsty problem :) więcej wad nie pamiętam

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co tam musiales zrobic i jak auto teraz jezdzi?
cena to 7400 ale butla lpg do wymiany i stan zewnetrzny taki sobie

Większość usterek wynikało z zaniedbań poprzedniego właściciela i nieudolności mechaników :) oprócz typowo eksploatacyjnych rzeczy to właśnie drugi raz bujam się z zamkiem bagażnika, a oprócz tego było przeciekanie tylnych drzwi co też jest typowe, układ zapłonowy bo tam wymieniłem już 2 cewki z 4 i wtryski gazu czego nie potrafili mi zdiagnozować przez blisko rok xD do tego wymieniałem pompę paliwa, czyscilem przepustnice, wymieniałem uszczelkę zaworów, uszczelnialem misę olejową, naprawiałem zawieszenie przednie i ręczny :) wymieniałem też parownik :) koszty napraw nie są jakieś drastyczne a dostępnych w jest dużo części na szrotach więc nie ma tragedii i z perspektywy czasu jestem zadowolony bo po naprawach dobiłem do ceny rynkowej :) po tym wszystkim chodzi jak złoto 160kmh bez zająknięcia z 4 osobami na pokładzie :) zauważyłem tylkk że czuły jest na jakość gazu :(

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

bujam się z zamkiem bagażnika

 

W tej (kombi) podobno sie nie otwiera. Jak sie to robi?

 

Cytuj

 

3 minuty temu, tygrysek86 napisał:

Sprawdź wspomaganie kierownicy bo to częsta i droga usterka we fabii I gen.

 

 

 

Jak to sprawdzic?

 

16 minut temu, hefi napisał:

A w którym to 1,4 zawory klekocza z braku smarowania czy czegoś tam z odma?

 

czytalem  ze po lifcie to naprawili mam nadzieje ze to prawda, kolega mowil ze oleju nie bierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Co dokładnie się dzieje ?

Otwieranie w kombi masz z mikrostyku w klapie bagażnika. Niemcy nie pomyśleli żeby zrobić na kluczyk albo z kabiny. Mikrostyki rdzewieją i przestają łączyć, przewody się łamią w gumie na połączeniu z klapą albo zacina się mechanizm. W listopadzie wymieniałem mikrostyk (używany 100zł) a teraz od miesiąca czasem klapą się otwiera a czasem nie :0 muszę któregoś dnia się zebrać w sobie i ogarnąć temat xD

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mPh napisał:


Otwieranie w kombi masz z mikrostyku w klapie bagażnika. Niemcy nie pomyśleli żeby zrobić na kluczyk albo z kabiny. Mikrostyki rdzewieją i przestają łączyć, przewody się łamią w gumie na połączeniu z klapą albo zacina się mechanizm. W listopadzie wymieniałem mikrostyk (używany 100zł) a teraz od miesiąca czasem klapą się otwiera a czasem nie :0 muszę któregoś dnia się zebrać w sobie i ogarnąć temat xD

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak się nie otwiera to wydaje jakieś odgłosy ?

Ja miałem taki problem, że po naciśnięciu przycisku klapa się nie otwierała tylko silniczek bzyczał, ukręciła się zębatka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak się nie otwiera to wydaje jakieś odgłosy ?
Ja miałem taki problem, że po naciśnięciu przycisku klapa się nie otwierała tylko silniczek bzyczał, ukręciła się zębatka. 

Słyszę tylko klikanie mikrostyku a bagażnik czasem się otwiera a czasem nie.

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mPh napisał:


Większość usterek wynikało z zaniedbań poprzedniego właściciela i nieudolności mechaników :) oprócz typowo eksploatacyjnych rzeczy to właśnie drugi raz bujam się z zamkiem bagażnika, a oprócz tego było przeciekanie tylnych drzwi co też jest typowe, układ zapłonowy bo tam wymieniłem już 2 cewki z 4 i wtryski gazu czego nie potrafili mi zdiagnozować przez blisko rok xD do tego wymieniałem pompę paliwa, czyscilem przepustnice, wymieniałem uszczelkę zaworów, uszczelnialem misę olejową, naprawiałem zawieszenie przednie i ręczny :) wymieniałem też parownik :) koszty napraw nie są jakieś drastyczne a dostępnych w jest dużo części na szrotach więc nie ma tragedii i z perspektywy czasu jestem zadowolony bo po naprawach dobiłem do ceny rynkowej :) po tym wszystkim chodzi jak złoto 160kmh bez zająknięcia z 4 osobami na pokładzie :) zauważyłem tylkk że czuły jest na jakość gazu :(

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

 

Co prawda w tamtym roku kupiłem dla żony 1.4 101KM BBZ za 11tys i zamontowałem lpg. Auto całkiem ok, ma klimę i tempomat. Na prostej udało mi się nawet dobić do 200km/h.

Z rzeczy eksploatacyjnych to dla spokoju wymieniłem rozrząd i posypała sie plecionka wydechu.

Duży minus jakiego nie zauwazyłem jeżdząć innym autem, to to, ze wiekszość kierowców musi wyjechać włączając sie do ruchu przed jadącą fabie, lub ją po prostu wyprzedzić.  Może to i nie demon szybkości, ale taka 100 konna fabia nie jest jakąś zawalidrogą.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czachabrava napisał:

Duży minus jakiego nie zauwazyłem jeżdząć innym autem, to to, ze wiekszość kierowców musi wyjechać włączając sie do ruchu przed jadącą fabie, lub ją po prostu wyprzedzić.  Może to i nie demon szybkości, ale taka 100 konna fabia nie jest jakąś zawalidrogą.

 

Polecam przejażdżkę po mieście w Cinquecento :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam akurat SDI, ale w rodzinie jest seat ibiza 1,4 16V 75KM. Ogólnie ładnie to jedzie, ale zanim się nie rozgrzeje, klepie bardziej niż moje sdi. Po rozgrzaniu pracuje ładnie i na to bym zwrócił uwagę. Poza tym silnik w seacie bierze olej, nie jakieś ogromne ilości, ale trzeba kontrolować (dla mnie to nie wielki problem, bo i tak co jakiś czas zaglądam).

Co do Fabii, to oczywiście do sprawdzenia są tuleje tylne wahaczy przednich bo potrafią się zerwać po postawieniu auta na ziemi po podniesieniu go celem wymiany (ja zapodałem wzmocnione i na razie mam spokój). Warto sprawdzić układ wspomagania i ABS. No i oczywiście rdza - w HB i Kombi pod szybą tylną, błotniki przy przednich chlapaczach. Aha no i łożyska przednie (fabryczne nie wytrzymywały długo), ale w używanych już penie wymienione. Warto też sprawdzić stan opon przednich, bo zauważyłem, że w Fabii tak max. co drugi sezon trzeba sprawdzać/regulować zbieżność. Dosyć łatwo się rozjeżdża. Warto też sprawdzić czy w czasie jazdy kierownica nie telepie i czy auta nie ściąga (najczęściej w prawo). Jest to dosyć częsta przypadłość i nie widziałem, żeby ktoś na forach znalazł pewne rozwiązanie. U jednego pomogło przełożenie opon stronami u innego zaklęcia czarownika, ale u mnie na ten przykład od początku ściąga i nic nie pomaga...w używce warto też sprawdzić jak bardzo zmatowione są reflektory (u mnie już regenerowane) i czy działa jeszcze regulacja (u mnie wykruszył się środek tych zębatek regulacyjnych i kręciło się bez poruszania trzpienia)... stanem kierownicy bym się specjalnie nie przejmował, bo Czesi robili ją z mieszanki, która utylizowała się od samego patrzenia na nią (ja dałem sobie obszyć skórą i mam spokój), a plastiki w grupie Vag niestety stają się bardzo kruche z czasem i pękają przy lekkim poruszeniu, ale można dosyć łatwo je dokupić...poza tym to dosyć wdzięczne auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2017 o 08:38, mPh napisał:


Słyszę tylko klikanie mikrostyku a bagażnik czasem się otwiera a czasem nie.

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie też mikrostyk całkowicie przerdzewiał, ale dalej działa. Ale mam z nim inny ciekawy problem - bagażnik można otworzyć tylko po otworzeniu tylnych drzwi. Najlepsze, że nawet w serwisie (niezależnym) skody nie wiedzieli jak otworzyć bagażnik pewnego razu, czyli to raczej przypadłość mojego egzemplarza. Co go powoduje - nie wiadomo.

A przy zakupie proponuję jeszcze sprawdzić dokładnie pod kątem rdzy. U mnie poleciały progi i tylna klapa w kombi..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też mikrostyk całkowicie przerdzewiał, ale dalej działa. Ale mam z nim inny ciekawy problem - bagażnik można otworzyć tylko po otworzeniu tylnych drzwi. Najlepsze, że nawet w serwisie (niezależnym) skody nie wiedzieli jak otworzyć bagażnik pewnego razu, czyli to raczej przypadłość mojego egzemplarza. Co go powoduje - nie wiadomo.
A przy zakupie proponuję jeszcze sprawdzić dokładnie pod kątem rdzy. U mnie poleciały progi i tylna klapa w kombi..... 

To muszę sprawdzić to z tylnymi drzwiami bo chyba z raz czy dwa też protestowały. Może centralny nie zawsze podaje sygnał.

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po otworzeniu przednich drzwi pasazera albo nacisnieciu otwierania na pilocie tez bys otworzyl bagaznik. Wlasnie zakupilem ta Fabie i osoba ktora nim jezdzila mi tak to wytlumaczyla. A winnym jest czunik otwierania drzwi u kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po otworzeniu przednich drzwi pasazera albo nacisnieciu otwierania na pilocie tez bys otworzyl bagaznik. Wlasnie zakupilem ta Fabie i osoba ktora nim jezdzila mi tak to wytlumaczyla. A winnym jest czunik otwierania drzwi u kierowcy.

Wątpliwe bo w różnych konfiguracjach to się pojawia ile dałeś?

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mPh napisał:


Wątpliwe bo w różnych konfiguracjach to się pojawia emoji6.png ile dałeś?

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka
 

 

7400, Ale butla do wymiany i lekkie przecierki ma. Mysle ze cena spoko i tak w tym roczniku na allegro to tak od 10k sie zaczynaja. A tutaj mimo sporego przebiegu wiem co kupuje, bylo na bierzaco serwisowane, przeglady robione itd i gosciu co nim jezdzil mowil ze nic sie nie psulo zbytnio mimo ze taki przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mPh napisał:


Wątpliwe bo w różnych konfiguracjach to się pojawia emoji6.png ile dałeś?

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka
 

 

no to moze raz dziala raz nie ;) sprawdz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, teg napisał:

1.4 75KM to jest "rozwiercony" 1.3 68KM z Felicii czyli nieśmiertelny silnik z Favorit czyli ze... itp wstecz ;) O ile wiem. Prawda? OHV? 

Nie. To jest silnik volkswagena. Całkiem nowoczesny zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, patgaw napisał:

no to mowie ze czujnik otwarcia przednich drzwi

Hmm dziwne to. Bo problem z otwieraniem bagażnika jest powiązany z zapłonem a nie z blokowaniem centralnego. Po każdorazowym odpaleniu silnika nie można otworzyć klapy. Wtedy trzeba otworzyć i zamknąć tylne drzwi i działa..... Zamykanie centralnego nie ma na to wpływu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bobak napisał:

Hmm dziwne to. Bo problem z otwieraniem bagażnika jest powiązany z zapłonem a nie z blokowaniem centralnego. Po każdorazowym odpaleniu silnika nie można otworzyć klapy. Wtedy trzeba otworzyć i zamknąć tylne drzwi i działa..... Zamykanie centralnego nie ma na to wpływu. 

 

Kolega Ci dobrze pisze - czujnik otwarcia przednich drzwi! Temat znany i poruszany dawno temu na Kąciku Skody.

Prawidłowo działająca Fabia ma tak, że otwieranie bagażnika po ruszeniu autem staje się niemożliwe. Dopiero po otwarciu jakichkolwiek drzwi (po zatrzymaniu się) odblokowuje możliwość otwierania bagażnika. Ty masz zepsuty czujnik, który daje na CAN sygnał o otwarciu drzwi kierowcy, dlatego bagażnik "nie dowiaduje się" że drzwi zostały otwarte i się nie odblokowuje.

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mar00ha_ napisał:

 

Kolega Ci dobrze pisze - czujnik otwarcia przednich drzwi! Temat znany i poruszany dawno temu na Kąciku Skody.

Prawidłowo działająca Fabia ma tak, że otwieranie bagażnika po ruszeniu autem staje się niemożliwe. Dopiero po otwarciu jakichkolwiek drzwi (po zatrzymaniu się) odblokowuje możliwość otwierania bagażnika. Ty masz zepsuty czujnik, który daje na CAN sygnał o otwarciu drzwi kierowcy, dlatego bagażnik "nie dowiaduje się" że drzwi zostały otwarte i się nie odblokowuje.

 

 

mar00ha

Aaaa no dobrze wiedzieć :oki: Co prawda nauczyłem się z tym żyć, ale może coś pogrzebię przy tym. Ale zastanawiające jest że serwisy nie wiedziały  co z tym robić i wydzwaniali do mnie jak otworzyć bagażnik :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mar00ha_ napisał:

 

Kolega Ci dobrze pisze - czujnik otwarcia przednich drzwi! Temat znany i poruszany dawno temu na Kąciku Skody.

Prawidłowo działająca Fabia ma tak, że otwieranie bagażnika po ruszeniu autem staje się niemożliwe. Dopiero po otwarciu jakichkolwiek drzwi (po zatrzymaniu się) odblokowuje możliwość otwierania bagażnika. Ty masz zepsuty czujnik, który daje na CAN sygnał o otwarciu drzwi kierowcy, dlatego bagażnik "nie dowiaduje się" że drzwi zostały otwarte i się nie odblokowuje.

 

 

mar00ha

ale to chyba tylko da się otworzyć bagażnik jak otworzysz drzwi kierowcy, przy innych chyba to nie działało, bynajmniej w moim przypadku, tylko po otwarciu drzwi kierowcy szedł bagażnik, albo wyjęcie kluczyka ze stacyjki pomagało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, bobak napisał:

Aaaa no dobrze wiedzieć :oki: Co prawda nauczyłem się z tym żyć, ale może coś pogrzebię przy tym. Ale zastanawiające jest że serwisy nie wiedziały  co z tym robić i wydzwaniali do mnie jak otworzyć bagażnik :hehe:

w większości przypadków to nie tyle co pada mikrostyk tylko wyciera się jego plastikowa "główka", ja to naddałem po rozebraniu jakimś siuwaksem na gorąco i działa już z 5 lat po moim gmeraniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.