Skocz do zawartości

To teraz oficjalnie...


szastan

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnosc,  tylko niech dadza jakies godne silniki ( taka zyczeniowka -wiadomo ze  alfa ma jechac a tipo wozic tanio ) ale zeby dali chociaz tjet150 to juz by byl sztos na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, szastan napisał:

anom, w końcu mogę być leniwcem jakim zawsze chciałem być ;] 

zastanawiam się nad nakryciem głowy dla Ciebie, kapelusz dla skody jest zarezerwowany, a dla fiata może to? 

_DSC4121.gif?template=generic

 

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anom. Z drugiej strony już się przyzwyczaiłem do braku przyspieszenia :skromny:


No to gratulacje i bezawaryjności. Niech dobrze służy.
Aż tak źle z dynamiką i przyspieszeniem?

Wyklepane na maszynie Łucznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkiel napisał:

Aż tak źle z dynamiką i przyspieszeniem?

aż tak źle nie jest, zwyczajnie jest to bardzo duża różnica w porównaniu do 150cv turbo benzyny którą jeździłem do niedawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż wnętrze...
 
szkoda, że stylistycznie włosi zrobili tu krok do tyłu...


To już się zaczęło dziać od Alfy Mito / Giulietta...
Wnętrze poniżej ale ze w hali już stalem wyszło ciemno
b8186ff94b7564ccae710a6e21b4c9d9.jpg
15a598d8bfa6d5596a85c22aa7e6b535.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mazi napisał:

Wizualnie ok, ale co z tego skoro silnik qpa...

lepszy niż 1.4 ;)

 

właśnie ile to ma obrotów przy prędkościach 50-60, 90, 120, 150 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bielaPL napisał:

lepszy niż 1.4 ;)

 

właśnie ile to ma obrotów przy prędkościach 50-60, 90, 120, 150 ?

 

postaram się sprawdzić popołudniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2017 o 14:25, Andon napisał:

 

a to jest normalna skrzynia automatyczna czy jak w c-elysee manualna ze sterowaniem automatycznym?

 

W C-elysee tez jest normalny automat z 1,6 noPb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 22/05/2017 o 22:32, szastan napisał:

Się mogę przywitać i pochwalić nowym nabytkiem ;] 

wersja Lounge, 1.6 E-Torq. Witajcie

 

Fajne autko.

 

Można wiedzieć w jakim przedziale cenowym to się zamknęło? :)

Cennik jest w necie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czacha ile by miał kosztować żeby było prawilnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pewnie z 10 klocków mniej ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2017 o 23:04, szastan napisał:

@czacha ile by miał kosztować żeby było prawilnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kosztuje tyle co astra k 1.4T 150KM automat. IMO drogo jak na silnik 1.6 bez turbo. No ale to nie moj wybor wazne, ze Ty jestes zadowolony :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wujekcybul napisał:

Kosztuje tyle co astra k 1.4T 150KM automat. IMO drogo jak na silnik 1.6 bez turbo. No ale to nie moj wybor wazne, ze Ty jestes zadowolony :piwko:

 

Fakt, że ja też bym za tyle nie kupił Tipo z tym silnikiem i z tym automatem, ale ludzie są różni, to też różne decyzje podejmują. Ale tak sobie o tym dyskusyjnym wyborze pomyślałem i doszedłem do zatrważającego wniosku, że właśnie jednak kolega @szastan ma rację - bo my postrzegamy samochody poprzez pryzmat ile otrzymujesz za zadaną kwotę, a liczby (w postaci parametrów) które otrzymujemy traktujemy bezwzględnie, czyli dwa jest zawsze więcej niż jeden. A on wyczuł, że nadchodzą czasy, jak chcesz nie mieć dwumasy, turbiny, problemów z nagarem, rozrządem i skomplikowanej skrzyni a'la DSG psującej się po 100kkm, wkrótce też GPF... to trzeba troszkę siana położyć. Ma nowy samochód, kombi, w miarę nowoczesne wyposażenie, ale bez przekombinowanych rozwiązań. My będziemy biegać po mechanikach i ASO kładąc grubą forsę na naprawę tych przekombinowanych jednorazówek, a on będzie lać i jechać, czego mu oczywiście z całego serca życzę. :oki: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Zastanawiam się nad zakupem Tipo SW. Powiedzcie mi ile można "uszczknąć" od ceny katalogowej? Bo rozważam też Astrę ST i udało mi się wynegocjować 7000 zł mniej od ceny w katalogu. Ze wstępnego rozeznania rynku Opel jakoś bardziej miło podchodzi do klienta - dzwoni, dopytuje, daje rabaty, a od Fiata ciężko coś się dowiedzieć. Ostatnio byłem w salonie Fiata (nie powiem gdzie) 20 minut oglądałem Tipo i nikt do mnie nie podszedł :/

 

Pozdrawiam tych którzy kupili już nowe Tipo i tych którzy planują jego zakup :)

kubussss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2017 o 08:03, wujekcybul napisał:

Kosztuje tyle co astra k 1.4T 150KM automat. IMO drogo jak na silnik 1.6 bez turbo. No ale to nie moj wybor wazne, ze Ty jestes zadowolony :piwko:

 

sprawdziłem, Astra którą wspominasz zaczyna się z tym silnikiem od 88600 PLN, po wyrównaniu wyposażenia z Tipo zaczynam się odbijać od 100k PLN. Dla mnie 88 != 100

 

Ceny podaję z konfiguratora przed rabatowaniem. W zasadzie sprawdziłem podczas wyboru VW, Fiata, Renault, Citroena, Opla, Skode, w każdym przypadku Fiat był najtańszy, a do grupy osób które nie kupują aut na F bo taka moda nie należę. Do tego doszły takie duperele jak znajome i rzetelne ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubussss napisał:

Powiedzcie mi ile można "uszczknąć" od ceny katalogowej?

 

jeśli należysz do wyspecyfikowanej przez Fiata grupy zawodowej, zakładając że ta promocja dalej działa, np. prawnicy ,lekarze, prowadzący DG... dostajesz 10kPLN w dół. A tak to standard to 3-4 kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Zastanawiam się nad zakupem Tipo SW. Powiedzcie mi ile można "uszczknąć" od ceny katalogowej? Bo rozważam też Astrę ST i udało mi się wynegocjować 7000 zł mniej od ceny w katalogu. Ze wstępnego rozeznania rynku Opel jakoś bardziej miło podchodzi do klienta - dzwoni, dopytuje, daje rabaty, a od Fiata ciężko coś się dowiedzieć. Ostatnio byłem w salonie Fiata (nie powiem gdzie) 20 minut oglądałem Tipo i nikt do mnie nie podszedł :/
 
Pozdrawiam tych którzy kupili już nowe Tipo i tych którzy planują jego zakup
kubussss

Z tego co udało mi się ustalić rabaty na firmę lub grupę zawodową dla wersji Lounge wynoszą do 13%. Inne wersje nie wiem.

Wysłane z mojego E6883 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubussss napisał:

cześć :) A znacie dokładny wykaz grup zawodowych zaliczających się do rabatu? Zdradźcie tajemnice jak negocjować z Fiatem cenę? ;)

Trudno o oficjalny wykaz, wiem na pewno, że są to: prawnicy i ludzie związani z prawem, lekarze i ludzie związani z leczeniem (pielęgniarki, rehabilitanci, farmaceuci), nauczyciele, górnicy, a także posiadający działalność gospodarczą, czyli przedsiębiorcy. 

Jak negocjować? Jeśli dysponujesz możliwością wykazania się grupą zawodową w postaci zaświadczenia, to po prostu informujesz, że jesteś świadomy rabatów jakie otrzymują te grupy i chcesz je otrzymać. Nie ograniczaj się do jednego dealera - czasami warto zadzwonić, napisać e-mail, a nawet pojechać kilkadziesiąt km, żeby się przekonać, że mamy wybór i dealer dealerowi nie równy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szastan napisał:

 

sprawdziłem, Astra którą wspominasz zaczyna się z tym silnikiem od 88600 PLN, po wyrównaniu wyposażenia z Tipo zaczynam się odbijać od 100k PLN. Dla mnie 88 != 100

 

Ceny podaję z konfiguratora przed rabatowaniem. W zasadzie sprawdziłem podczas wyboru VW, Fiata, Renault, Citroena, Opla, Skode, w każdym przypadku Fiat był najtańszy, a do grupy osób które nie kupują aut na F bo taka moda nie należę. Do tego doszły takie duperele jak znajome i rzetelne ASO.

Mowilem o normalnej cenie ta, ktora podajesz nasz format dal za 200KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem o normalnej cenie ta, ktora podajesz nasz format dal za 200KM.


Niezbyt rozumiem w tej chwili co rozumiesz pod pojęciem normalnej ceny. Podałem Ci oficjalna cenę dwóch producentów, Opel jest droższy o ponad 10k PLN


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.