Skocz do zawartości

Laguna 3 taka historyjka


mokrii

Rekomendowane odpowiedzi

znajomy  kupił   lagune3   dizla  z  przebiegiem  170kkm   ( sprawdzał ) 

po  roku  ( czesto  zmienia )  postanowil  jednak ze  kupi  nowsze/nowe  w  salonie  producenta  

salon  oczywiscie  stwierdził  ze  odkupi,   ale zażyczyli  sobie  odstawić auto  na  serwis  by  sprawdzić przebieg  itd   ( bo  auto  ma  być warte cos ) 


licznikowo  180kkm  w  rzeczywistosci  670kkm :facepalm:  we  wnetrzu  lepiej jak  w  używanej  Corsa  z  rzeczywistym  przebiegiem  40kkm    

 

 

zatem  ten  tego   - sprawdzać auta  można   - ale  warto  sie  udac w  tym celu do  fahofcuf  z  ASiO :ok:;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, iwik napisał:

To jak sprawdzał, jak nie w ASO? 8]

Pytał wróża Macieja? :facepalm:

obd  + odpowiedni soft   i  laptop 

w  końcu  po  co  serwisowi  płacić jak  można  samemu  ? ;l 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, volf6 napisał:

A serwis to niby inaczej sprawdził:hmm:

Sprawdził dedykowanym softem, co to każdy sterownik czyta, a nie kabelkiem z Chin za 3.5 usd, taka mała różnica a jednak...a stawiam duże piwo, że dedykowanego nie miał, bo byle jaki gutmann (np mega macs 66) co coś tam można dłubnąć w autach (niekoniecznie ranault-ogólnie) to koszt przekraczający taką lagunę. Podstawowe cofki to w sterowniku zegarów, w wielu autach da się skutecznie zatrzeć ślady, droższe cofki to dłubanie w innych sterownikach, a przebieg zapisuje się w nowych autach co najmniej w kilku miejscach, więc kompem serwisowym sczytają sobie z każdego.

Generalnie to mnie cieszy, że są tacy ludzie co zaliczają takie wtopy, bo potem chętnie kupi 3 latka z przebiegiem 240 tys ale ori, aniżeli 90tys=500 tys.

Technika idzie do przodu, nowoczesne kompy diagnostyczne porównują już osprzęt w aucie, czy jest od niego, czy składany z kilku, zatem w ten sposób będzie również paserka ukrócana, niestety kosztem klienta, bo co raz więcej spraw będzie musiał robić w ASO lub porządnym warsztacie za spore $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczylo pojsc do ASO i poprosic o historie napraw :) znam taka lalke gdzie gosc kupil swietna sztuke, ladna i wogole, na szafie standardowo ~170kkm.... Po sprawdzeniu w ASO wyszlo ze ostatni przeglad miala przy ponad 500kkm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maras77 napisał:

Wystarczy założyć konto na Moje Renault https://www.renault.pl/logowanie-rejestracja.html


, wprowadzić vin, i datę pierwszej rejestracji i mamy przybliżony, ekstrapolowany z historii serwisowej przebieg.

 

 

Przebieg

438 255

  Średni przebieg roczny

75 211

 

z czapy

 

przebieg roczny wychodzi mi ok 110kkm

a tu jeszcze 5 lat nie ma i na dodatek nie wiem skąd im te 438255 wyszło... ani z przeglądu, ani z wymiany olej, tak z poślada, że tak się wyrażę

 

i druga renówa MY2016

 

Przebieg

9 286

  Średni przebieg roczny

16 000

biorąc pod uwagę, że nie był jeszcze na pierwszym przeglądzie tylko na reklamacji po 1500km, dopiero dobija do 40kkm, a ma pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2017 o 22:47, 62545tomasz napisał:

właśnie ciekaw jestem co to za aso i jak to sprawdzili

jeżeli renówka na daszyńskiego... to ja bym omijał szerokim łukiem, mieli o sobie program  w tvn turbo jak wałki kręcą na używkach itp...

moge  dopytać ale  chyba  Dabrowscy ;]  bo  młody  to  gdzies  na  zadu... zaborzu  mieszka 



@volf6 patrz  post  aqq 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 5/26/2017 o 22:47, 62545tomasz napisał:

właśnie ciekaw jestem co to za aso i jak to sprawdzili

jeżeli renówka na daszyńskiego... to ja bym omijał szerokim łukiem, mieli o sobie program  w tvn turbo jak wałki kręcą na używkach itp...

 

A pewnie tak, że zajrzeli bo mają międzynarodową bazę i sprawdzili ostatni serwis. A panu kręciołu pewnie nie wiedział, że przebieg się zapisuje w wielu sterownikach + jest kodowany na karcie...

 

Od kogo tą Lagunę kupił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.