Skocz do zawartości

Remontuj z AK - malowanie mebli


skrzatekMK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam pytanie do znawców tematu. Mianowicie mam na działce meble sosnowe, które już ściemniały. Oraz jedną nówkę. Wszystkie są fabrycznie lakierowane ale matowe. Jest plan aby je wszystkie pomalować farbą na dany kolor. I teraz pytania. Jakiej farby użyć? Czy mimo rożnych aktualnie kolorów mebli kolor farby nie ulegnie zmianie? Jak poza odtłuszczeniem powierzchni przygotować meble do malowania?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmatowić drobnym papierem przed malowaniem, odtłuścić i jazda.

Tylko nie pamiętam jaką farbą.

Kiedyś to robiłem i po prostu zapytałem w sklepie o matową farbę do mebli.

Jest taka, która dobrze trzyma się lakieru, drewna a nawet laminatu.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skrzatekMK napisał:

ok i sądzicie, że nie będzie problemu z tym, że niektóre meble są ściemniałe, a jeden nowy. Nie będzie to przechodzić poprzez farbę?

tak, jak powiedział @yacool, farba akrylowa. zmatować, odtłuścić, malowanie. 

Ja ostatnio malowałem na biało stół i wieszak. oba z różnego drewna, oba w różnym stadium "zciemnienia". Wyszły jednakowo. Malowałem wałkiem i pędzlem, jak masz możliwość, to pędzel gąbkowy będzie lepszy. Ja kupowałem farbę w OBI, ogólnie spory wybór. Skusiłem się na taką już niby z podkładem - rada - tak czy inaczej następne takie malowanie z podkładowaniem, żeby wyrównać fakturę i lepiej kryje akryl (ja finalnie skończyłem na jakiś pięciu warstwach aby efekt był zadowalający)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.