Skocz do zawartości

Ozonator


Makar25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Używa z Was ktoś ozonatora lub ma jakiekolwiek doświadczenie? Potrzebuję do usuwania zapachów z auta, czyszczenia klimatyzacji oraz sporadycznego używania w domu celem niszczenia bakteri grzybów itp w pokoju dziecka. Możecie coś polecić? Znalazłem https://o3ozon.pl/generatory-ozonu-c-23_16.html 

Może ktoś coś kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Zaintrygował mnie temat, kupiłem na Aliexpress za $19 takie coś:

Portable-font-b-Ozone-b-font-Generator-2

Przesyłkę dostałem kilka dni temu, po niespełna 2 tygodniach. Póki co nie odpalałem bo zastanawiam się nad obudową - czy taka z zasilacza komputerowego to dobry pomysł, czy lepiej coś z tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, goldixll napisał:

Ja tam na szybko zmajstrowałem coś takiego ... wiatraczek w sumie chyba nie potrzebny, próbowałem bez i nie widziałem (nie czułem ;)) różnicy

 

Pomysłowe :)

A bez wiatraczka nie grzeje się to za bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się udało wrzucić ozonator od chińczyka do 

retro2000.jpg

farelkę kupiłem "zepsutą" - nie grzała, za 10zł na OLX

podłaczyłem w miejsce grzałki i mam nawet profi sterowanie ;)

(koniecznie trzeba przymierzyć czy wejdzie, bo u mnie zgrało na styk)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2017 o 14:19, Majkiel napisał:

Zaintrygował mnie temat, kupiłem na Aliexpress za $19 takie coś:

 

Przesyłkę dostałem kilka dni temu, po niespełna 2 tygodniach. Póki co nie odpalałem bo zastanawiam się nad obudową - czy taka z zasilacza komputerowego to dobry pomysł, czy lepiej coś z tworzywa.

 

Jeśli możesz daj proszę sprawdzonego linka. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/3/2017 o 11:03, Orochimaru napisał:

Biorąc pod uwagę, że panuje tam napięcie kilku kV, ja bym zrobił z tworzywa.

 

Hmm przetwornice do xenonów też mają spore napięcie a jakoś przy plastikach się je montuje...

 

Moje pytanie czy jeśli się to upchnie do starej obudowy od zasilacza komputerowego to czy cała obudowa się nie będzie nagrzewać zbytnio? w sensie czy będzie bezpiecznie położyć to na siedzeniu w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2017 o 15:55, kanu napisał:

Hmm przetwornice do xenonów też mają spore napięcie a jakoś przy plastikach się je montuje...

 

Moje pytanie czy jeśli się to upchnie do starej obudowy od zasilacza komputerowego to czy cała obudowa się nie będzie nagrzewać zbytnio? w sensie czy będzie bezpiecznie położyć to na siedzeniu w aucie :)

zinterpretowałeś chyba dwa osobne posty pod jeden i wyszła Ci głupota.

Sugestia plastikowej obudowy była z uwagi na panujące napięcie. Plastik to jednak izolator i dlatego taka suestia.

Metal nie dość, że może się bardziej nagrzewać to jeszcze może być przebicie na obudowę.

Sam fakt utleniania plastikowej obudowy jest mało istotny w przypadku zrobienia jej z czegoś bardzo taniego w zastąpieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozarek napisał:

zinterpretowałeś chyba dwa osobne posty pod jeden i wyszła Ci głupota.

Sugestia plastikowej obudowy była z uwagi na panujące napięcie. Plastik to jednak izolator i dlatego taka suestia.

Metal nie dość, że może się bardziej nagrzewać to jeszcze może być przebicie na obudowę.

Sam fakt utleniania plastikowej obudowy jest mało istotny w przypadku zrobienia jej z czegoś bardzo taniego w zastąpieniu.

To, że się obudowa nagrzewa to dobrze bo jest lepsze chłodzenie. Obudowa to radiator. Jeżeli się boisz przebicia to podłącz obudowę do uziemienia i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MarcG napisał:

To, że się obudowa nagrzewa to dobrze bo jest lepsze chłodzenie. Obudowa to radiator. Jeżeli się boisz przebicia to podłącz obudowę do uziemienia i po sprawie.

cały moduł generatora jest plastikowy nie licząc małego radiatora na spodzie. Można spokojnie go rozbudować, a skoro i tak będzie tam nadmuch to i rozpraszanie ciepła z radiatora  będzie. Po co się jeszcze pchać w metalową obudowę przy tej jakości połączeń (rozgięty konektor, rdzeń przedowu na wierzchu) jak na zdjęciach w aliex?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ozarek napisał:

cały moduł generatora jest plastikowy nie licząc małego radiatora na spodzie. Można spokojnie go rozbudować, a skoro i tak będzie tam nadmuch to i rozpraszanie ciepła z radiatora  będzie. Po co się jeszcze pchać w metalową obudowę przy tej jakości połączeń (rozgięty konektor, rdzeń przedowu na wierzchu) jak na zdjęciach w aliex?

Chyba przesadzasz, przykręcasz to na sztywno do obudowy i po problemie. Kupiłem jakąś obudowę z blachy pomalowaną proszkowo i nie ma żadnych problemów. Zmontował mi to syn po 2 klasach mechatronika, więc niby fachowiec :hehe:

Nie ma co przesadzać to nie reaktor, napięcia duże ale prądy żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2017 o 10:12, Koonrad napisał:

mnie się udało wrzucić ozonator od chińczyka do 

 

farelkę kupiłem "zepsutą" - nie grzała, za 10zł na OLX

podłaczyłem w miejsce grzałki i mam nawet profi sterowanie ;)

(koniecznie trzeba przymierzyć czy wejdzie, bo u mnie zgrało na styk)

 

 

A jaki masz ozonator? Podeślesz linka z ali? Bo ja próbowałem do dokładnie takiej samej farelki wcisnąć, ale nie bardzo chciało się zmieścić, bałem się, że za blisko blaszanej obudowy będzie.

Masz jakieś fotki ze środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kysior napisał:

 

A jaki masz ozonator? Podeślesz linka z ali? Bo ja próbowałem do dokładnie takiej samej farelki wcisnąć, ale nie bardzo chciało się zmieścić, bałem się, że za blisko blaszanej obudowy będzie.

Masz jakieś fotki ze środka?

 

Ciezko podesłać linka bo pisze z tel, ale z fotek widzę ze ma wydajność 7g

 

IMG_1300.JPG.47b0873a60b240c4ed86868278734a73.JPG

 

Coś tego typu

https://m.aliexpress.com/s/item/32620273678.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.3516837aQjp7z8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto standardowo ozonują przez jakieś 30-40 minut, natomiast nie wiem ile te ich maszynki generują ozonu. Jeśli porównywalnie jak te chińczyki to można podobnie.

Co do pokoju to nie wiem, pewnie są jakieś wzory na przeliczenie tego :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Majkiel napisał:

No dobra, urządzenie mamy, obudowy zbudowane, ale zastanawiam się na jak długo to ustrojstwo włączać?

W samochodzie, w pokoju, etc ?

 

W samochodzie na 10 minut (nie więcej niż 1g ozonu) a potem jeszcze przez godzinę wiatraki na obwód zamknięty. 

 

W pokoju - aż mgiełką zajdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja swoim ozonowalem 20minut po czym kolejne 20minut wyłączam płytki i chodzą sama wentylatory. Robiłem to cały czas na włączonym obiegu zamkniętym na średniej prędkości dmuchawy.

 

Ja swój złożyłem na skrzynce narzędziowej.

20170203_134800.jpg

20170203_134819.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonator mam i ja:

20170904_121023_proc.jpg.9632de5ba77f3ef0879e98b3a8bd5b20.jpg

 

Niestety nie udało mi się dostać małego kontenerka w którym bym to upchał. Te najmniejsze jakie było w ok 10zł miały zbyt małą ściankę boczną aby upchnąć wentylator. Te większe (w Castoramie) też miały zakrzywienie i nie podszedłbym. Te jeszcze większe były za duże i nie chciałem robić mega grata. Finalnie kupiłem pudełko z przykrywką. Niestety nie jest to też najlepszy pomysł, bo plastik jest dość cienki i trzeba uważać, żeby nie pękło.

Dokupiłem jeszcze wentylator 92mm 230V + kratki zabezpieczające oraz tanią kratkę wentylacyjną. Wszystko obsadziłem w jednej linii aby był dobry przepływ. Z kratki usunąłem żeberka i wstawiłem z zewn wentylatora, aby mieć kołnierz do dopinania rurki. Na zdjęciu właśnie z rurką przy ozonowaniu wanny.

Bardzo dobrze też przydają sie włączniki 230V sterowane aplikacją, bez wchodzenie można odpalać i wyłączać urządzenie.

 

Czy macie może informacje ile powinno się dawkować ozonu w aucie, w pomieszczeniach, w takiej wannie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 minut temu, sherif napisał:

Te lepsiejsze nawet mają czasami na pokładzie ozonator do czyszczenia instalacji po kąpieli, więc wykombinowałem że i ja zapodam ozon z zewn.

Ale jak to podajesz do instalacji?. Na zdjęciu widzę rurę spiro - dalej jest jakaś zwężka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinur napisał:

Ale jak to podajesz do instalacji?. Na zdjęciu widzę rurę spiro - dalej jest jakaś zwężka? 

Tak, dlatego dałem kołnierz do podpięcia Spiro jak chcę strumień skierować na coś np buty, kratke rekuperatora, itd. W tym przypadku kieruję na wlot wody do pompy hydro, to powoduje że powietrze jest rozprowadzane po całej instalacji. Akurat 100 Spiro pasowała idealnie na wlot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Mam pytanie do tych co kupili tego dwuplytkowego chinczyka, bo nigdy nie uzywalem i zastanawiam sie czy wlasciwie dziala.

Po podlaczeniu do prądu, plytki zaczynaja delikatnie sie jarzyć niebieską poświatą, zaczyna wydobywać się specyficzny zapach (porównywalny do tego co mam w aucie po ozonowaniu tyle, że tam temperatura z klimy swoje robi jeszcze) no i delikatnie sobie to bzyczy :P

Tak to powinno działać? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04/12/2017 o 13:36, kanu napisał:

Mam pytanie do tych co kupili tego dwuplytkowego chinczyka, bo nigdy nie uzywalem i zastanawiam sie czy wlasciwie dziala.

Po podlaczeniu do prądu, plytki zaczynaja delikatnie sie jarzyć niebieską poświatą, zaczyna wydobywać się specyficzny zapach (porównywalny do tego co mam w aucie po ozonowaniu tyle, że tam temperatura z klimy swoje robi jeszcze) no i delikatnie sobie to bzyczy :P

Tak to powinno działać? :)

 

Tak :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo profesjonalnie wygląda :)

 

Ja swojego upchnąłęm do starej obudowy od zasilacza komputerowego, dokupiłem wiatraczek na 230V, skręciłem wszystko do kupy, co trzeba zlutowałem, złaczyem kostką. 

Zostawiłem gniazdo i włącznik na obudowie, kabelek zasilający mam odpinany jak to takich zasilaczch komputerowych.

Finalnie nieduże, ciągle roboczo wyglądająco urządzenie :)

Zdjęcie machne wieczorem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie machne wieczorem

W środku chińczyk, po zamontowaniu wentylatora znacznie chłodniejsza jest obudowa prosto i bez zbytniego kombinowania 0941dd7fc9070bb27f06e9c6cddf7edc.jpg&key=ed20720b60e9c14e4705eb9ef34007f20b814100a6e12b2c0de6c78aef616848

 

Wysłane z SiajoMISex przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.