Skocz do zawartości

Klima - slabo chlodzi


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zauwazylem taki problem, ze w klima auto w bravo mojej zony nie chlodzi jakos specjalnie dobrze.

Klima auto, jesli to ma znaczenie.

Dzis, gdy na zewnatrz bylo powyzej 25st, zeby schlodzic wnetrze do 20-21st C wentylator chodzil na bardzo wysokich obrotach, a powietrze wylatujace z nadmuchow bylo takie srednio zimne.

Dopiero po jakichs 20min i przejechaniu kilkunastu kilometrow wnetylator zaczal zwalniac. I pozniej juz caly czas dmuchal delikatnie, utrzymujac te 20st we wnetrzu.

Wydaje mi sie, ze w poprzednich latach klima chlodzila lepiej, tzn. szybciej. Wentylator pracowal na wyzszych obrotach znacznie krocej.

 

Co moze byc przyczyna takiego stanu?
Cos znalazlem w archiwum o problemach z chlodnica klimy, jakims rezystorem..., ale nie wiem od czego zaczac poszukiwania.

Gdzie dokladnie jest ta chlodnica? Przed ta normalna, od silnika?

A rezystor, gdzie zlokalizowac?

 

A moze cos jeszcze innego? Z gory dzieki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, komandos80 napisał:

Cos znalazlem w archiwum o problemach z chlodnica klimy, jakims rezystorem..., ale nie wiem od czego zaczac poszukiwania.

 

problemy z rezystorem dotyczyły braku pierwszego biegu, ale ze swojego doświadczenia powiem Tobie że to nie ma wpływu. Rezystor chyba był gdzieś koło zamka klapy, ale tu niech ktoś potwierdzi lub zdementuje bo zwyczajnie nie pamiętam :hmm: Z chłodnicą był problem pt. wypadające lamele (czyli chłodnica traciła powierzchnię którą oddawała ciepło, można je dostrzec między nią a chłodnicą wody silnika, chłodnica klimy jest z tego co pamiętam przed chłodnicą wody). Zerknij tam, jeśli zobaczysz jakieś pofalowane kształty, to masz wyjaśnienie problemu ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2017 o 22:42, szastan napisał:

Z chłodnicą był problem pt. wypadające lamele (czyli chłodnica traciła powierzchnię którą oddawała ciepło, można je dostrzec między nią a chłodnicą wody silnika, chłodnica klimy jest z tego co pamiętam przed chłodnicą wody). Zerknij tam, jeśli zobaczysz jakieś pofalowane kształty, to masz wyjaśnienie problemu ;] 

Przyjrzalem sie dokladniej i faktycznie jeden "pasek" jest wybrzuszony, ale to chyba jednak nie powod, zeby od razu cala klima tak slabo dzialala.

W kazdym razie umowilem sie w warsztacie, powiedzieli, ze skoro troche chlodzi to byc moze wystarczy ja nabic i bedzie dobrze.

Nie jestem do konca przekonany, ale zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komandos80 napisał:

Przyjrzalem sie dokladniej i faktycznie jeden "pasek" jest wybrzuszony, ale to chyba jednak nie powod, zeby od razu cala klima tak slabo dzialala.

W kazdym razie umowilem sie w warsztacie, powiedzieli, ze skoro troche chlodzi to byc moze wystarczy ja nabic i bedzie dobrze.

Nie jestem do konca przekonany, ale zobaczymy :)

 

Może zacznij najpierw od wymiany filtra kabinowego. Zapchany filtr daje podobne efekty, do opisanych przez Ciebie. Oczywiście, warto sprawdzić klimę w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Pieter2 napisał:

 

Może zacznij najpierw od wymiany filtra kabinowego. Zapchany filtr daje podobne efekty, do opisanych przez Ciebie. Oczywiście, warto sprawdzić klimę w serwisie.

Faktycznie, moze miec juz ze dwa lata.

Ale, zeby to az taki wplyw mialo?

Nic nie smierdzi, co by moglo mnie zmobilizowac do jego wymiany, wiec nawet o nim nie pomyslalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat. W bardzo ciepłe dni klima potrafi dmuchać lodowego przez 15-20 minut A potem daje znów ciepłe powietrze, za kilkanaście minut sytuacja się ponawia. Uzupełnić czynnik trzeba, czy jakiś inny problem?

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

E: auto to Mazda 3 2006, czynnik wymieniony około roku temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze klapki nawiewu ciepło/zimno źle działają, jak dasz na LO to leci lodowate powietrze?

Jesli do mnie, to nie ma żadnego wpływu.

E: żeby doprecyzować, stopniowo powietrze robi się coraz cieplejsze.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.