Skocz do zawartości

Auto dla mlodej rodziny do 20tys


astra_braniewo

Rekomendowane odpowiedzi

Poradzcie prosze jakie auto polecic mlodej rodzinie z dzieckiem jako pierwsze auto? Budztet 20 tys zlotych. Segment B lub C mysle, benzyna. Auto glownie do miasta plus weekendowe wypady. Dobrze by bylo, aby nie za stare auto z jakims w miare bezawaryjnym silnikiem. Brat prosi o pomoc w wyborze, a ja juz 13 lat nie mieszkam w Pl i nie orientuje sie zbytnio w rynku aut uzywanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema idealnej recepty. Każdemu pasuje coś innego. Ale na pierwsze auto kupił bym coś popularnego, co każdy zdzichu w stodole naprawi młotkiem.

Czyli jakaś astra, focus, golf, octavia itp. Najważniejszy jest aktualny stan, a później możliwa do weryfikacji historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, astra_braniewo napisał:

Poradzcie prosze jakie auto polecic mlodej rodzinie z dzieckiem jako pierwsze auto? Budztet 20 tys zlotych. Segment B lub C mysle, benzyna. Auto glownie do miasta plus weekendowe wypady. Dobrze by bylo, aby nie za stare auto z jakims w miare bezawaryjnym silnikiem. Brat prosi o pomoc w wyborze, a ja juz 13 lat nie mieszkam w Pl i nie orientuje sie zbytnio w rynku aut uzywanych.

astra albo focus - dużo do wyboru, różne nadwozia, niskie ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, astra_braniewo napisał:

Poradzcie prosze jakie auto polecic mlodej rodzinie z dzieckiem jako pierwsze auto? Budztet 20 tys zlotych. Segment B lub C mysle, benzyna. Auto glownie do miasta plus weekendowe wypady. Dobrze by bylo, aby nie za stare auto z jakims w miare bezawaryjnym silnikiem. Brat prosi o pomoc w wyborze, a ja juz 13 lat nie mieszkam w Pl i nie orientuje sie zbytnio w rynku aut uzywanych.

grande Punto w NoPb 1.4 ew Linea, prosta konstrukcja, bagaznik mega.No i pod LPG jakby co pasuej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoda fabia II 1.4 / skoda roomster 1.4 1.6

opel astra III 1.4 lub 1.6 z tym, że 1.6 nie bardzo się pod gaz nadaje

focus II 1.6 też nie bardzo pod gaz się nadaje

Grande punto z prawie każdym silnikiem, podobnie Linea

Bravo jest w środku jak dla mnie mniejsze niż punto, nie wiem... takie mam odczucie...

rozważyłbym też Yarisa II - przesuwana tylna kanapa.

Note 1 generacji może dałoby się kupić

JAzz 1 generacji

Fiat Qubo, citroen nemo, peugeot bipper

 

 

a poważnie zastanowiłbym się nad Cinquecento naszych czasów czyli CITIGO... miejsca wystarczająco z przodu, dziecko się zmieści, parasolka wózek do bagażnika też, tanie w mieście i na drodze poleci te 150 bez problemu...

ale chyba celowałby w punto, astre, fabie i kupił to co będzie w najlepszym stanie technicznym/blacharskim

 

sam do takich celów używam...20 letniego mondeo mk2 1.8 16V, ma LPG, klime, elektryke, wspomaganie kierownicy, poduszki i popsuc się nie chce...zona jezdzi...

jak sie mondeo skonczy bede jej szukal auta typu venga, tourneo courier, moze fiat qubo cos ala mpv mikro vanik. Dobrze jednak siedziec troszke wyzej, wygodniej sie wsiada, wysiada i i miejsca jakby troszke wiecej nad glowa itp;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, astra_braniewo napisał:

Poradzcie prosze jakie auto polecic mlodej rodzinie z dzieckiem jako pierwsze auto? Budztet 20 tys zlotych. Segment B lub C mysle, benzyna. Auto glownie do miasta plus weekendowe wypady. Dobrze by bylo, aby nie za stare auto z jakims w miare bezawaryjnym silnikiem. Brat prosi o pomoc w wyborze, a ja juz 13 lat nie mieszkam w Pl i nie orientuje sie zbytnio w rynku aut uzywanych.

 

Punto: https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-grande-punto-z-polskiego-salonu-100-pewno-auto-ID6yWbiD.html#d103239020

 

Aveo: https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-aveo-chevrolet-aveo-2012r-bezwypadkowy-65tys-km-ID6yWaXT.html#92df49bad1

 

Nemo: https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-nemo-1-4-benz-73-ps-jak-nowy-zarejestrowany-vat-23-ID6ygSX9.html#92df49bad1

 

Auta proste, tanie, w miarę młode, z PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

astra albo focus - dużo do wyboru, różne nadwozia, niskie ceny

Astra III hatchback ma wąsko ukształtowany próg bagażnika, dodatkowo głębokie nadkola zabierają przestrzeń.

Pod tym względem focus lepszy.

46a0504363079-d.310.jpg

 

Znalezione obrazy dla zapytania astra III bagaznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 28.05.2017 o 23:56, astra_braniewo napisał:

Poradzcie prosze jakie auto polecic mlodej rodzinie z dzieckiem jako pierwsze auto? Budztet 20 tys zlotych. Segment B lub C mysle, benzyna. Auto glownie do miasta plus weekendowe wypady. Dobrze by bylo, aby nie za stare auto z jakims w miare bezawaryjnym silnikiem. Brat prosi o pomoc w wyborze, a ja juz 13 lat nie mieszkam w Pl i nie orientuje sie zbytnio w rynku aut uzywanych.

Bravo 1.9  mjet obojętnie który, krajowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.05.2017 o 23:56, astra_braniewo napisał:

Poradzcie prosze jakie auto polecic mlodej rodzinie z dzieckiem jako pierwsze auto? Budztet 20 tys zlotych. Segment B lub C mysle, benzyna. Auto glownie do miasta plus weekendowe wypady. Dobrze by bylo, aby nie za stare auto z jakims w miare bezawaryjnym silnikiem. Brat prosi o pomoc w wyborze, a ja juz 13 lat nie mieszkam w Pl i nie orientuje sie zbytnio w rynku aut uzywanych.

 

A Fiesta MK7? Małżonka od sześciu lat powozi taką (rocznik 2009) i od pierwszej chwili jest bardzo zadowolona. Lekko chodzi sprzęgło (nie to co w GP), kieruje się dobrze, zawieszenie bez zarzutu, silnik 1.2 82 KM (ten mocniejszy, bo jest jeszcze 60KM) daje radę, choć jak w zeszłym roku jechaliśmy na wakacje (3os + nabity bagażnik) to przy włączonej klimie na drogach szybkiego ruchu trochę mu czasem brakowało pary ;) Oleju nie bierze, pali w normie.

Jakość wykonania przyzwoita, radio gra ładnie, wymianę żarówki czy klocków można ogarnąć samodzielnie.

Póki co auto ma 80kkm i nic go nie boli, jakiejś rdzy też nie widać, nawet na obitym 2 lata temu błotniku.

Jak do miasta, to ten rozmiar mniejszy niż i30 czy Focus może mieć znaczenie, ale nie jest aż tak mały i śmiało można pokusić się o dalszą wycieczkę.

 

Najlepiej po prostu wsiąść do kilku aut - czasem jakiś detal po prostu nie pasuje - coś ciężej chodzi, gorzej widać, czy po prostu jest niewygodne albo się nie podoba. Jak już napisali inni, nie ma idealnej recepty - technicznie samochody danego segmentu aż tak się nie różnią, zwłaszcza jak się szuka czegoś kilkuletniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.