Skocz do zawartości

Peugeot 308 (T7) 3d 1.6 THP 150KM- opinie


NobSon

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zmienic auto, początkowo planowałem na włoszczyzne, ale zainteresował mnie owy Peugeot, a przede wszystkim silnik(dla mnie ideał PB+turbo) 

 

Potrzebuje opini na temat samochodu, zawieszenia, ogólnej eksploatacji na co trzeba uważać, na co zwrócić uwagę. Jaki komfort jazdy, wyciszenie, jakie audio(boje sie ze będzie słabe jak w 307fl).

 

I najważniejsze opinie o tym silniku, jak z żywotnością, eksploatacją, kosztami utrzymania. No i czy jest podatny na jakieś modyfikacje żeby go trochę wzmocnić. Wszelkie za i przeciw wysłucham ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik totalny syf konstrukcja PSA+BMW. Problemy ze zlopaniem oleju, rozrzadami, nagarem (bezposredni wtrysk). Sporo znajomych mechanikow omija te silniki szerokim lukiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rado_ napisał:

Niby tak, ale jestem ciekaw jak z nagarem sobie radzi, bo 1,6 thp sobie nie radzi, trzema mu pomóc separatorem par oleju

Możesz rozwinąć temat ponieważ teść ma Peugeota 308 z 1.6 150 KM i zaczęły się jaja;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie zapłonów cylinder 2 i 4 zbyt uboga mieszanka na biegu jałowym, zbyt bogata mieszanka przy dużych obciążeniach. Auto po zapaleniu przechodzi w tryb awaryjny włącza się wentylator od chłodnicy i nie ma mocy.W aucie wymieniono rozrząd ponieważ podejrzewano rozciągnięty łańcuch, zmieniono przepustnice. Zamieniano miejscami cewki oraz na próbę zmieniono komplet cewek i nie nie pomaga, Sondy sprawdzono działają ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.