Skocz do zawartości

Jak przewozić rowery


leatz

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, blue_impuls napisał:

Ile rowerów? Ja mam taki "nożycowy" Thula na hak. Teoretycznie na 2 rowery ale przy dużej ramie i kołach 29" nie widzę tego. Błyskawiczny montaż i trzyma stabilniej niż np. taki na klapę bagażnika. Koszt 200PLN:oki:

 

Na 2 rowery. Takie cos?

http://podrodze.net/uchwyty-rowerowe/387-uchwyt-nozycowy-na-hak-thule-x-press-970.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chemmist napisał:

 

Uchwyt tylko do jednego rodzaju widelca a teraz na rynku mamy hmmm 4 (9mm, 15mm, 20mm rowery DH, 15mm-Boost) rodzaje mocowania przedniego koła ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2017 o 21:54, leatz napisał:

Rowery chce wozić e39 kombi. Co lepsze będzie na dachu czy z tyłu na haku. Budzet na bagażnik ok 500 zł (da się w tej cenie coś sensownego kupić?) 

 

Hej,

 

mam do sprzedania bagażnik na klapę MontBlanc do E39 właśnie, na trzy rowery plus w zestawie uchwyt do damki. Lojalnie jednak uprzedzam, że bagażnik mocno ogranicza widoczność świateł dla innych samochodów. 

Ja tak parę razy jechałem, rowery stabilne, prędkości ok 100-120 km/h bez problemu, ale cały czas jechałem ze świadomością, że może ktoś nie zauważyć jak hamuję. Zresztą jak poszukasz na AK to był mój wątek ze zdjęciami, może ktoś kumaty odnajdzie.

Teraz mam drugą E39 z hakiem i szukam już platformy na hak, a ten chcę sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2017 o 21:54, leatz napisał:

Rowery chce wozić e39 kombi. Co lepsze będzie na dachu czy z tyłu na haku. Budzet na bagażnik ok 500 zł (da się w tej cenie coś sensownego kupić?) 

Szukaj używanej platformy, wg mnie będzie najlepiej. Najlepiej taka odchylana, żebyś mógł z rowerami bagażnik otworzyć. Łatwo się to zakłada i zdejmuje, tak samo rowery. Nie trzeba dźwigać rowerów na dach (zwłaszcza jak masz jakieś cięższe z błotnikami itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2017 o 22:58, leatz napisał:

 

a takie coś to jest zgodne z przepisami?

 

Cytuj

Z dniem 1 stycznia 2016r., zgodnie ze zmianą przepisów rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity w Dz.U. 2016 poz. 2022), wszystkie bagażniki służące do przewozu rowerów na haku holowniczym auta muszą być wyposażone w światła wsteczne oraz przeciwmgłowe.

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2017 o 21:54, leatz napisał:

Rowery chce wozić e39 kombi. Co lepsze będzie na dachu czy z tyłu na haku. Budzet na bagażnik ok 500 zł (da się w tej cenie coś sensownego kupić?) 

 

Znajomy kupił w idealnym stanie za 550zł w weekend, montowany na hak, stabilny. Plus-nie trzeba wrzucać rowerów na dach, unikasz przypadkowych zadrapań etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muzyk007 napisał:

 

Z dniem 1 stycznia 2016r., zgodnie ze zmianą przepisów rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity w Dz.U. 2016 poz. 2022), wszystkie bagażniki służące do przewozu rowerów na haku holowniczym auta muszą być wyposażone w światła wsteczne oraz przeciwmgłowe.

źródło

 

No to dobrze, że ja do mojego wieszaka na rowery już dawno sobie zrobiłem belkę oświetleniową z pełnym wypasem świateł:

 

Auto2-50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AkuQ napisał:

unikasz przypadkowych zadrapań etc.

 

Od 15 lat woze rowery na dachu i nigdy z tego powodu nie odrapalem auta. Jedynie lapa od bazy bagaznika uszkodzila uszczelke drzwiowa, ale jak sa relingi na aucie, to ryzyko spada do minimum (pomijam uszkodzenia z powodu nieudacznictwa ;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.