Skocz do zawartości

Wykonanie kawałka rury perforowanej - ktoś, coś?


Kuracjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję wykonać próbki z rury nierdzewnej długości 60mm i średnicy zewnętrznej 30mm.

Taki kawałek ma mieć nie perforowany odcinek 10mm na jednym i drugim końcu ale nie do końca, bo na tych odcinkach maja być po 4 dziurki 5mm.

Jak się dorwę do painta, to wrzucę rysunek techniczny ;]

Kwestia jest taka, że to ma być próba i potrzebuję zrobić 10 sztuk albo tyle ile wyjdzie z kawałka rury.

Jakby mi odpowiadało i zgrało się z innymi elementami, to bym już zamawiał większe ilości.

Firmy, do których pisałem nie chcą się podjąć, bo za mało, ale może ktoś z Was pracuje przy takich rzeczach i mógłby coś takiego dla mnie zrobić?

Liczę na odzew i pozdro :ok:

 

 

sitko.jpg

 

sitko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić...Pewnie by się dało...Ale roboty z tym od pyty.

Pytanie jednak, na ile to ma być powtarzalne. Czy stanowi to jakiś element dajmy na to wydechu, i będzie zakryte czy musi być pico bello z dokładnością do mikrona. ;]

I kwestia chyba najważniejsza, ile ma być tych małych otworków na obwodzie i jakiej średnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem, że sporo roboty, a przy masowej produkcji ma kosztować max. 4,- więc może lepiej cnc na cienką blachę i jakaś technologia, żeby to zgiąć w rurkę i jakoś zgrzać?

Da się tak zgrzać taki wycinek z blachy, żeby było ładnie i tanio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówisz, CNC-otworki, walcarka, zaspawać bądź zgrzać (zależy czy może być zakładka czy ma jej nie być). Z przykrością informuję, że nie posiadam ani CNC ani walcarki. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić...Pewnie by się dało...Ale roboty z tym od pyty.
Pytanie jednak, na ile to ma być powtarzalne. Czy stanowi to jakiś element dajmy na to wydechu, i będzie zakryte czy musi być pico bello z dokładnością do mikrona. ;]
I kwestia chyba najważniejsza, ile ma być tych małych otworków na obwodzie i jakiej średnicy?

4 narzędzia, ok 10 min sztuka, parę linijek programu
Za 4 pln w deatalu to nawet nie ma po co maszyny włączać bo nie zarobi na operatora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co policzyłem, to materiał (arkusz blachy nierdzewnej polerowanej 1x1m) wyszedłby max 1,- za sztukę, raczej 50-70gr.

Wycinanie cnc to wychodzi jakieś 10,- za metr bieżący i chyba tu jest problem, bo jak to policzę, to wychodzą jakieś chore kwoty...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyyybaaaa, żeeeee...

 

Zrobić prasę ręczną i wyjdzie jakaś minuta albo dwie na sztukę.

 

Nie wiem tylko, czy prasa z takimi małymi elementami będzie funkcjonować.

Kupić rurę nierdzewną 0,5mm i pociąć na kawałki.

Bęben z dziurkami, na którym ręcznie obraca się element i prasa opuszczana i dociskana ręcznie z bloczkami tłoczacymi.

Takie coś powinno dać sobie radę z blachą 0,5mm chyba...

A i zlecenie wykonania elementów takiej prasy nie powinno mnie zrujnować.

Kształt dziurek mogę zmodyfikować jeśli jest taka potrzeba i chyba łatwiejsze do wykonania okrągłe niż prostokątne... 

Z jakiego materiału powinny być elementy tłoczące?

sitko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kuracjusz napisał:

Chyyybaaaa, żeeeee...

 

Zrobić prasę ręczną i wyjdzie jakaś minuta albo dwie na sztukę.

To teraz pozostaje zapytać o cenę stempla i matrycy ;] Podzielić ją przez ilość sztuk i zrobić 8]  Jeśli nie planujesz robić tego w tysiącach to zupełnie nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kuracjusz napisał:

Witam.

Potrzebuję wykonać próbki z rury nierdzewnej długości 60mm i średnicy zewnętrznej 30mm.

 

A coś gotowego Cię nie zadowoli? https://www.google.pl/search?q=rura+perforowana&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwj6u8--habUAhXCJZoKHbpAA6cQ_AUIBigB&biw=1366&bih=657#imgrc=_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.