Skocz do zawartości

Dobry serwis 4x4 + spec od kosza dachowego poszukiwany


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mój mechanik wyprowadza się w okolice Białej Podlaskiej :( A szkoda, bo o ile był moment, że chłop trochę się opuścił , to od czasu jak założył rodzinę ustatkował się i jakośc usług znacząco poprawił.  No ale nie będę Frotki do Białej woził.

Muszę więc poszukać innego warsztatu, w którym będę mógł na bieżąco ogarniać autko. Najchętniej bliskie okolice południowej Wawy (południowe dzielnice po obu stronach Wisły, Konstancin, Piaseczno itp.)

Możecie kogoś polecić?

 

I druga sprawa - w tym roku chcę na urlop Frotką pojechać. Pies, rowery, bagaże... Frotka duża ale przydałby się jakiś kosz dachowy mocowany do relingów. Znacie jakąś firmę, która mi takie coś pospawa, wykombinuje jakieś mocowanie do relingów (nie chcę zakładać belek poprzecznych, co by niepotrzebnie nie podnosić wysokości auta) i przy okazji nie zedrze skóry ze mnie?

 

Fenkju from mołntajn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik chyba ogarnę, przypomniało mi się, że takie rzeczy chłopaki z polskiego offroadu robią. Gadałem z nimi przed chwilą, coś wymyślą.

Ale warsztatu gdzieś bliżej Wilanowa/Ursynowa dalej szukam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcinas napisał:

Hej,

Andrzej się wyprowadza ?

 

Tak, w okolice Białej :( Jakoś za niecały miesiąc. Na stare śmieci z rodzinką wraca. Zdążył mi jeszcze sprzęgi wymienić i wybebeszyć wykładzinę podłogową.  Ale spoko. Mam koleżankę, która ujeżdża Rockyego i ma jakiegoś magika, który wszystko jej ogarnia. Dam Ci namiary, bo sam będę go pytał o Frotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomirek napisał:

 

Tak, w okolice Białej :( Jakoś za niecały miesiąc. Na stare śmieci z rodzinką wraca. Zdążył mi jeszcze sprzęgi wymienić i wybebeszyć wykładzinę podłogową.  Ale spoko. Mam koleżankę, która ujeżdża Rockyego i ma jakiegoś magika, który wszystko jej ogarnia. Dam Ci namiary, bo sam będę go pytał o Frotkę.

U mnie zrobił ostatnio kpl. hamulce i zlikwidował luzy w zawieszeniu. Nic nie mówił o wyjeździe. Szkoda.

Jak będziesz miał jakiś kontakt na mechanika, to będę wdzięczny.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcinas napisał:

U mnie zrobił ostatnio kpl. hamulce i zlikwidował luzy w zawieszeniu. Nic nie mówił o wyjeździe. Szkoda.

Jak będziesz miał jakiś kontakt na mechanika, to będę wdzięczny.:ok:

 

No dobra, mam, kumpela serwisuje Rockyego tu:

http://gs4x4.pl/kontakt-i-dojazd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ryjek napisał:

@tomirek tylko z GS-em dokładnie umawiaj się na terminy. Ich dotrzymywanie nie było ich mocną stroną (mówił o tym choćby właściciel Wranglera na dniu dziecka)

 

A to te partactwa we Wranglerze to w GS mu zrobili? :panic: Ojojojoj... Po tym, czego tam wysłuchałem nie wiem, czy chcę Frotkę tam wstawiać :(

PS.

Serwisowałem terenówki w kilku warsztatach. Terminowość nie była mocną stroną żadnego z odwiedzonych przeze mnie warsztatów ;] No może poza Andrzejem, u którego serwisowałem dotychczas frotkę. Jak założył rodzinę, ustatkował się udawało mu się dotrzymywać założonych terminów naprawy, choć wcześniej też bywało u niego różnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2017 o 12:57, ryjek napisał:

Nie - w GS nie ruszyli go palcem przez chyba 4 miesiące, te partactwa zrobili w warsztacie "Adama - Buszkowo".

 

 

O tym warsztacie negatywne opinie też słyszałem gdzieś na forum Jeep'a :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szukamy dalej...

W sumie podstawowe rzeczy to ogarną mi chłopaki w warsztacie, w którym serwisuję Mazdę. Mówili, że sprawy związane z silnikiem, zawieszeniem, hamulcami we Frotce ogarną. Rockyego tez sie nie bali a to była większa egzotyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bagażnik zrobiony. Zdecydowałem się na wersję minimalistyczną :) Rama stalowa 160x100cm z kształtownika 4x3x2 + poprzeczki 2x2x2. Całość zgrabna i lekka. Koszt nieduzy, bo zaledwie 350zeta (firmy offroadowe za to samo krzyczały od 800PLN w górę :( ) Musze teraz pomyśleć jak zamontować na nim zapas, bo koło wielkie i ciężkie i chyba zbyt mocno obciąża tylną klapę. Jakiś kawałek blachy pod szczeble bagażnika pójdzie pewnie i długie śruby przełożone przez otwory w feldze. No i dodatkowe oświetlenie na tył i przód trzeba założyć.

2017-06-29 12_25_52.jpg

2017-06-29 12_26_30.jpg

2017-06-29 12_27_02.jpg

2017-06-29 12_29_49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda ok ale mocowanie tylko na 4 obejmy to chyba trochę mało. Dodałbym jeszcze 4 bo jak wrzucisz Hi-lifta i inne graty to lepiej żeby w plener nie poszły.

A pod oświetlenie dachowe, boczne i tył nie robisz mocowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejmy jeszcze dojdą, po dwie na stronę. Co do oświetlenia to na tł już mam lampy, na przód muszę coś kupić. O bokach na razie nie myślałem. Jak skompletuję przód i tył to pomyślę jak to przymocować. Nie wiem czy na jakies obejmy, czy dospawa się uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@tomirek

 

A zapoznaj się z takim serwisem jak Auto Akademia na Patriotów http://akademiaautoserwis.pl/

Właśnie drugi raz wstawiłem tam i odebrałem swojego parcha i jak na razie jestem zadowolony.

Za pierwszym razem zrobione to co chciałem + przegląd dodatkowy z informacją co trzeba jeszcze zrobić.

Dzisiaj - zrobione prawie wszystko, ale:

1. Maciek wiedział, że zależy mi na czasie i upewnił się, że wyjazd na wakacje będzie bezproblemowy

2. Chciał robić, ale mogłoby się skończyć uziemieniem fury na tydzień albo lepiej - a na to sobie w tej chwili nie mogę pozwolić

 

Właściciel też jeździ w offie (Patrolem) i przynajmniej jeszcze jeden pracownik - wiedzą na co zwrócić uwagę.

Terminowość - tutaj ciężko mi określić, ale to co było robione oba razy trwało do maks 3 dni.

Ceny? IMO zupełnie normalne. 

 

Myślę, że @dellti też  może wystawić opinię, bo wiem że robił tam swojego patrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomirek napisał:

Dzięki, powoli musze mysleć o jakims przeglądzie i w końcu zrobić pokapywanie oleju.

 

O, szkoda ,że nie pokazałem Ci jak mam w parchatym rozwiazane oświetlenie !

 

Ty się chłopie zastanów JAK chcesz włożyć koło na dach. I jak je zdjąć :hehe: . Tak zwyczajnie ;].

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

 

O, szkoda ,że nie pokazałem Ci jak mam w parchatym rozwiazane oświetlenie !

 

Ty się chłopie zastanów JAK chcesz włożyć koło na dach. I jak je zdjąć :hehe: . Tak zwyczajnie ;].

 

 

 

No jak to jak, taboret będę woził :hehe: A na poważnie to hyc na tylne koło i stamtąd już bez problemu ogarniam. A oświetlenie na dachu cały czas czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

O, szkoda ,że nie pokazałem Ci jak mam w parchatym rozwiazane oświetlenie !


Taaaak, furorę robią świecące czułki, ;) w nocy można pomyśleć że to zezowaty kosmita.

Musiałem, to było silniejsze ode mnie ;)

 

9 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

Ty się chłopie zastanów JAK chcesz włożyć koło na dach. I jak je zdjąć :hehe: . Tak zwyczajnie ;].


Wujek, ja w Y60 35" woziłem, sam wkładałem i zrzucałem. Wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Bravus napisał:


Taaaak, furorę robią świecące czułki, ;) w nocy można pomyśleć że to zezowaty kosmita.

Musiałem, to było silniejsze ode mnie ;)

 


Wujek, ja w Y60 35" woziłem, sam wkładałem i zrzucałem. Wykonalne.

 

Ale Ty jesteś młody , silny i wysportowany. A my to już po 40 :)

 

a czułki powinny być w standarcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mati1.6dohc napisał:

Chodzi mi o masę koła. Najpierw zdejmij z klapy i zobacz jak przyjemnie się tym manipuluje :hehe:

a potem do dzieła na taborecie ;]p

 

To się od środka przed szybera wypchnie i zrzuci ;) Szyber jest duży, Danuśka przez niego wyłaziła jak utopiłem Frotkę to będzie wypychała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mati1.6dohc napisał:

 

Ale Ty jesteś młody , silny i wysportowany. A my to już po 40 :)

 

a czułki powinny być w standarcie ;)

 

Oj tam, oj tam, życie zaczyna się po 40 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2017 o 20:02, mati1.6dohc napisał:

 

Ale Ty jesteś młody , silny i wysportowany. A my to już po 40 :)

 

a czułki powinny być w standarcie ;)

 

Poka te czułki, jakoś nie zarejestrowałem tego cuda :hmm: ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2017 o 13:08, _sky_ napisał:

 

Poka te czułki, jakoś nie zarejestrowałem tego cuda :hmm: ;]

 

Daj mi kilka dni.

jak je zobaczyłem to padłem.. i miałem zakwasy od śmiania.

ale ! Teraz uważam , że są baaardzo praktyczne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2017 o 22:43, tomirek napisał:

 

To się od środka przed szybera wypchnie i zrzuci ;)

 

Pamiętaj, że jeszcze musisz wrzucić na górę uszkodzone koło. Ostatnio jestem na etapie wybierania mocowania zapasowego koła (na tylnym zderzaku lub na bagażniku dachowym) i zrobiłem sobie test na swoim 35" kole ... wcześniej byłem zdecydowany wozić zapas na dachu, teraz już nie jestem tego pewien ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dellti napisał:

 

Pamiętaj, że jeszcze musisz wrzucić na górę uszkodzone koło. Ostatnio jestem na etapie wybierania mocowania zapasowego koła (na tylnym zderzaku lub na bagażniku dachowym) i zrobiłem sobie test na swoim 35" kole ... wcześniej byłem zdecydowany wozić zapas na dachu, teraz już nie jestem tego pewien ;)

 

Uszkodzone bedzię lżejsze, bo bez powietrza przecież :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2017 o 19:24, _sky_ napisał:

@tomirek

 

A zapoznaj się z takim serwisem jak Auto Akademia na Patriotów http://akademiaautoserwis.pl/

Właśnie drugi raz wstawiłem tam i odebrałem swojego parcha i jak na razie jestem zadowolony.

Za pierwszym razem zrobione to co chciałem + przegląd dodatkowy z informacją co trzeba jeszcze zrobić.

Dzisiaj - zrobione prawie wszystko, ale:

1. Maciek wiedział, że zależy mi na czasie i upewnił się, że wyjazd na wakacje będzie bezproblemowy

2. Chciał robić, ale mogłoby się skończyć uziemieniem fury na tydzień albo lepiej - a na to sobie w tej chwili nie mogę pozwolić

 

Właściciel też jeździ w offie (Patrolem) i przynajmniej jeszcze jeden pracownik - wiedzą na co zwrócić uwagę.

Terminowość - tutaj ciężko mi określić, ale to co było robione oba razy trwało do maks 3 dni.

Ceny? IMO zupełnie normalne. 

 

Myślę, że @dellti też  może wystawić opinię, bo wiem że robił tam swojego patrola.

 

Maćka znam już od lat, mojego Patrola serwisował jeszcze w czasach jak był wspólnikiem w Akademi4x4 - mogę go jak najbardziej polecić. Za czasów poprzedniej firmy zdarzały się oczywiście czasami opóźnienia, albo jakieś poprawki, ale generalnie było ok, a robili mi na przykład cynkowanie ramy, wymagające rozmontowania niemal połowy samochodu ;) W ostatnich miesiącach robiłem u niego parę rzeczy i nie było do czego się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomirek napisał:

 

Uszkodzone bedzię lżejsze, bo bez powietrza przecież :hehe: 

 

:hehe:

 

tak poważnie, to parę kilo błota dojdzie :) BTW, fajnie ta Twoja frotka wygląda w realu - ostatnio Ci machałem z czerwonego C30 na parkingu, ale raczej mnie nie poznałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dellti napisał:

 

:hehe:

 

tak poważnie, to parę kilo błota dojdzie :) BTW, fajnie ta Twoja frotka wygląda w realu - ostatnio Ci machałem z czerwonego C30 na parkingu, ale raczej mnie nie poznałeś :)

 

Dzięki :)

Nie zauważyłem :bzik: :blush: Na jakim parkingu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.