Skocz do zawartości

Klocki ATE vs TRW


Gregor_BS

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Kupuje klocki do corsy. Ale auto pewnie nie ma znaczenia. Chce wziac takie lepsze a nie jakies no name. Biore pod uwage ate i trw. Trw juz mialem ale mi piszczaly. Wytrzymaly dlugo hamowanie ok. Ate wszyscy polecaja ale nigdy nie mialem okazji przetestowac. Kupuje na e autoparts a nie na allegro wiec moze nie trafie na podrobke. Co byscie brali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waldek40 napisał:

textar;]

+1

coś ze stajni TMD Friction czyli:

Textar, Mintex, Pagid, Don, Cobreq, Nisshinbo i będzie Pan zadowolony

 

albo EBC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jqr napisał:

+1

coś ze stajni TMD Friction czyli:

Textar, Mintex, Pagid, Don, Cobreq, Nisshinbo i będzie Pan zadowolony

 

albo EBC

Textary używam - polecam. Pagidy miałem kiedyś - dobrze wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pagid przejęła Hella i nie są to teraz dobre klocki, miałem w tamtym roku, nie pasowały dobrze w jarzma (musiałem sporo podpiłować) i piszczą.Szybko je wymieniłem, akurat na ATE.  Pylą ale nie piszczą i dobrze hamują, Textara mam z tyłu, też polecam :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek do którego jeździłem z poprzednim samochodem, mówił że najlepsza kombinacja z uwagi na jakość i cenę, to TRW. Założył mi taki takie - pojeździłem ze 2 lata i sprzedałem samochód. Działało dobrze, jakoś strasznie nie pyliło, nic nie piszczało, hamowało dobrze- tyle co można oczekiwać od hamulców. Taki sam zestaw był wsadzony do innego samochodu w domu - też działa.

Gość generalnie mi mówił, że ATE robi świetne tarcze, ale jeśli chodzi o klocki, to są od nich lepsi w te klocki - co miał na myśli nie wiem. Dla mnie ma hamować, nie piszczeć i nie pylić jak wściekłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kupuje to co obecnie jest w lepszej cenie.

Raz TRW, raz Textar, raz Bosch a czasem oryginalne dla danego pojazdu.

 

Jeszcze nigdy z niczym nie miałem problemów. Polecam robić tak samo. No chyba, że to Corsa używana do KJS ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:

 

Gość generalnie mi mówił, że ATE robi świetne tarcze, ale jeśli chodzi o klocki, to są od nich lepsi w te klocki - co miał na myśli nie wiem. Dla mnie ma hamować, nie piszczeć i nie pylić jak wściekłe.

 

Ja mam zamontowany cały komplet ATE (tarcze i klocki, przód i tył) i nie jestem zadowolony - hamują dobrze, ale po 30kkm mam już bicie na kierownicy przy hamowaniu. Jeżdżę w miarę spokojnie, nie przypominam sobie sytuacji bym przegrzał tarcze lub wjechał w głęboką kałużę tuż po mocnym hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zbynek napisał:

 

Ja mam zamontowany cały komplet ATE (tarcze i klocki, przód i tył) i nie jestem zadowolony - hamują dobrze, ale po 30kkm mam już bicie na kierownicy przy hamowaniu. Jeżdżę w miarę spokojnie, nie przypominam sobie sytuacji bym przegrzał tarcze lub wjechał w głęboką kałużę tuż po mocnym hamowaniu.

tez mam taki objaw bijących hamulców i jeżdżę tez spokojnie, najbardziej te bicie odczuwalne jest gdy hamuje z prędkości 90 km/h, ale ostatnio specjalnie hamuje gwałtownie i mocno i o dziwo bicie znacząco zmalało a wręcz go nie ma, kiedyś też pojechałem na coroczny przegląd i diagnosta zaprasza mnie abym wszedł do kanału i pokazuje mi przednie tarcze od środka , a ta jakby ktoś podzielił płaszczyznę tarczy na 8 kawałków i tak na przemian błyszcząca zardzewiała błyszcząca zardzewiała i tak po całym okręgu:hehe:, zanim wróciłem  autem do domu to wykonałem kilka serii ostrych hamowań tarcza zrobiła się ładna i czysta, także te delikatne hamowania to nie zawsze idzie na dobre

ps.

teraz czeka do założenia komplet tarcze bosch i klocki ate, trw nie produkują do mojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2017 o 17:01, Gregor_BS napisał:

Czesc. Kupuje klocki do corsy. Ale auto pewnie nie ma znaczenia. Chce wziac takie lepsze a nie jakies no name. Biore pod uwage ate i trw. Trw juz mialem ale mi piszczaly. Wytrzymaly dlugo hamowanie ok. Ate wszyscy polecaja ale nigdy nie mialem okazji przetestowac. Kupuje na e autoparts a nie na allegro wiec moze nie trafie na podrobke. Co byscie brali?

Klocki kup tej firmy, jakiej masz tarcze.

Poza tym obie firmy są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2017 o 17:01, Gregor_BS napisał:

Czesc. Kupuje klocki do corsy. Ale auto pewnie nie ma znaczenia. Chce wziac takie lepsze a nie jakies no name. Biore pod uwage ate i trw. Trw juz mialem ale mi piszczaly. Wytrzymaly dlugo hamowanie ok. Ate wszyscy polecaja ale nigdy nie mialem okazji przetestowac. Kupuje na e autoparts a nie na allegro wiec moze nie trafie na podrobke. Co byscie brali?

 

Zalezy jakie masz tarcze, Np. trw mogą piszczeć na tarczach X a na Y już nie będą. 

 

/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zyciu nie kupie TRW, przegrzac to latwo, po przegrzaniu nadaja sie do kosza... Aktualnie zalozylem Cifamy, bo byly najtansze i jestem milo zaskoczony ;)

 

Nastepna wymiana to komplet tarcze + kloci i pojde pewnie w tarcze Rotingera i klocki ATE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kupilem jednak Ate. Wygladaja porzadnie. W komplecie byly blaszki, sruby a zewnetrzna czesc 2 szt klockow pokryta byla masa tlumiaca. Juz zalozylem. Wiadomo na poczatku cudow sie nie spodziewam ale hamulec zrobil sie zdecydowanie bardziej twardszy. Na razie nic nie piszczy, wiec na ten moment jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.