Skocz do zawartości

Croma szczeka


setor

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wymiany kolektora ssącego wraz ze sterownikiem i zaworu EGR Croma nie przestała poszarpywać w zakresie obrotów 1800-2200

Szukając odpowiedzi po necie sporo osób ma dokładnie ten sam problem, co charakterystyczne pojawia się także dzwięk przypominający szczekanie

Dzieje się tak prawdopodobnie bo zaczyna się dławić silnik

Pozwoliłem sobie zacytować posta jednego z użytkowników bo jego problem jest identyczny jak u mnie

 

"Podczas zwiększania obrotów (przyspieszania) auto dostaje czkawki przy około 2000 obrotów, czasami mu się zdarzy przy innej prędkości obrotowej.
Objawia się to szarpnięciem,drgnięciem silnika wówczas auto jakby mówiło "cza-cza-cza""

 

W moim przypadku był wymieniany na nowy kolektor ssący bo padły klapy wirowe, zawór EGR był także wymieniony na nowy (zamiennik). po wyczyszczeniu  i założeniu oryginału Pierburga i jest identyczna sytuacja. nie pomogło także  założenie zaślepki częściowej z otworami

Co jeszcze sprawdzić, wreszcie udało mi się połączyć ze wszystkimi modułami za pomocą ELM 327 i tam któryś z modułów na pewno nie ECU pokazał temperaturę zewnętrzną -40 co chyba wskazywałoby na uszkodzony czujnik MAP sensor którzy mierzy także temperaturę, nie pamiętam już tylko czy był to błąd zapisany czy rzeczywisty

Sytuacja z poszarpywaniem ma miejsce dokładnie tak jak u innych tylko na rozgrzanym silniku, dopóki nie złapie temperatury jest wprowadzający w błąd spokój

Jedyne co zmieniło się na lepsze po wymianie kolektora to dynamika auta i spalanie, przed wymianą kolektora z klapami spalanie na trasie oscylowało w zakresie 8-9l po wymianie kolektora na trasie niecałe 6

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo uszkodzenia EGR raczej wykluczam bo identyczny problem występuje na dwóch zaworach.

Po założeniu nowego zamiennika poszarpywanie, po gruntownym wyczyszczeniu oryginału Pierburga zachowuje się identycznie.

EGR zostawiłem wreszcie w  spokoju, gdzieś wyczytałem że takie problemy może sprawiać uszkodzony przepływomierz

Odpiąłem wtyczkę od przepływomierza, po złapaniu temperatury przez silnik zero szarpania co jazda po mieście ale z depnięciem na dłuższym odcinku

Jaki wpływ na pracę EGR ma sprawny przepływomierz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda z odłączoną wtyczką przepływomierza zero problemów z poszarpywaniem, dziwnym dzwiękiem

Po podłączeniu wtyczki i skasowaniu błędów praktycznie zaraz wróciło poszarpywanie i szczekanie

Czeka mnie jeszcze wymiana przepływomierza bo prawdopodobnie ten element umiera powoli i przesyła nieprawidłowe wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎14 o 14:13, setor napisał:

Jazda z odłączoną wtyczką przepływomierza zero problemów z poszarpywaniem, dziwnym dzwiękiem

Po podłączeniu wtyczki i skasowaniu błędów praktycznie zaraz wróciło poszarpywanie i szczekanie

Czeka mnie jeszcze wymiana przepływomierza bo prawdopodobnie ten element umiera powoli i przesyła nieprawidłowe wartości

 

Zaślep EGR i sprawdź jeszcze raz.....

Przepływkę możesz sprawdzić przez złącze diagnostyczne... uważaj bo kupisz zamiennik i będziesz żałować... jest wiele podróbek !!!

Zobacz czy filtr powietrza nie masz zatkany... kiedy go wymieniałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza wymieniałem niedawno, sprawdzałem go dzisiaj, tak dla pewności i jest czysty

Przy okazji potraktowałem przepływomierz preparatem do czyszczenia elektroniki, wypłynęła cała masa czarnego syfu

Po skręceniu wszystkiego szarpania i szczekania nie ma

Na 100% będę pewien jutro, czeka mnie dłuższa trasa, wezmę laptopa i zrobię loga

Przed czyszczeniem sprawdzałem w MES i mam duże różnice w pomiarach między oczekiwaną a zmierzoną masą powietrza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli miałeś na myśli przepływomierz to tak ;)

 

Ale stawiam podobnie jak kolega Lisek , że to nie on jest przyczyną takiego poszarpywania , tylko raczej przycinający się EGR ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Iron napisał:

Jeśli miałeś na myśli przepływomierz to tak ;)

 

Ale stawiam podobnie jak kolega Lisek , że to nie on jest przyczyną takiego poszarpywania , tylko raczej przycinający się EGR ...

To gowienko z kabelkiem, plastikowym sitkiem w rurze za filtrem? toto przeplywomierz?

Co tam sie czysci?

Zagladalem po 5 latach i jakos specjalnego brudu nie widzialem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie jest przepływomierz, czyści się elementy grzejne które zabrudzone będą przekłamywać pomiary

Wracając do sedna sprawy, dlaczego po odłączeniu przepływomierza całkowicie przestało szarpać ??

Wystarczy że podłącze przepływomierz i zaraz zaczyna szarpać, odłącze i przestaje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe , że po odłączeniu przepływki ECU w ogóle nie otwiera EGR-a i stąd taki efekt :hmm:

 

Podpięcie się pod kompa i obserwacja stopnia wysterowania EGR-a wyjaśniłaby sprawę :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Iron napisał:

Całkiem możliwe , że po odłączeniu przepływki ECU w ogóle nie otwiera EGR-a i stąd taki efekt :hmm:

 

Podpięcie się pod kompa i obserwacja stopnia wysterowania EGR-a wyjaśniłaby sprawę :ok:

A w ogole jakie parametry % powinien miec sprawny EGR na jalowym i np na 2000 obrotow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnie się do góry takie żółte zabezpieczenie wtyczki, po czym ściska się palcami taki języczek i wyciąga wtyczkę

Jak będziesz chciał to zrobię zdjęcie wypiętej wtyczki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.