Skocz do zawartości

Przyciski sterujące.


augan

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u Was również się kleją do palców przyciski sterujące drzwi, klimy, nawiewu, kompa, itp. Jak temu zaradzić ? bo to niezbyt fajnie wygląda. Czy tylko wymiana na nowe wchodzi w rachubę ?

 

 

 

20170608_121515.jpg

20170608_121505.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przuciski od regulacji swiatel i obslugi komputera ściągnąłem i umyłem w wodzie z płynem do naczyń i szczoteczką i są jak nowe a te środkowe raczej masz do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, andre44 napisał:

Przuciski od regulacji swiatel i obslugi komputera ściągnąłem i umyłem w wodzie z płynem do naczyń i szczoteczką i są jak nowe a te środkowe raczej masz do wymiany

A dlaczego pozostałe do wymiany ? Czym się różnią ? Chyba niczym. Tak sobie pomyślałem, że jak się da ten klej - tą klejącą warstwę zmyć to będą OK o ile znaki (symbole) się nie zmyją :-( Te z klimą są bardziej obklejone i dlatego fotka jest mniej wyraźna i zatarta - częściej są dotykane. Próba nie strzelba. Sprawdzę na 1 i zobaczę co z tego wyjdzie. Może nawet w aucie je spróbuję myć tym płynem, aby ich nie pourywać przy demontażu :-) Jutro się tego podejmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, A1958A napisał:

A dlaczego pozostałe do wymiany ?

Bo wyglądają jakby były obdarte i porysowane.  

Co do czyszczenia w aucie to może być ciężko bo ja je najpierw zalalem ciepłą wodą i tez ciężko schodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andre44 napisał:

Bo wyglądają jakby były obdarte i porysowane.  

Co do czyszczenia w aucie to może być ciężko bo ja je najpierw zalalem ciepłą wodą i tez ciężko schodziło. 

Nie są obtarte i porysowane. To ta lepka warstwa robi takie wrażenie. To może spróbować jakąś benzyną ekstrakcyjną albo naftą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbowałem już dzisiaj. Najpierw płynem do naczyń - marny efekt. Następny był płyn do zdzierania klejonych tapet - marny efekt. Następnie nafta do lamp oświetleniowych - trochę lepiej niż poprzednicy. Kolejny płyn to denaturat. Sprawdził się, aczkolwiek bez rewelacji. Na zdj. widać jeszcze resztki kleju na przyciskach ale myślę, że gdy temp. w aucie będzie powyżej 30 oC to będzie lepiej schodził, gdyż obecnie jest nieco gumowaty. Kusił mnie jeszcze rozpuszczalnik uniwersalny ale trochę się bałem, że rozpuści więcej niż bym sobie życzył. Jutro w południe dokończę robotę :-)

20170609_193219.jpg

20170609_193228.jpg

20170609_193242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też borykalem się z tym problemem przycisków pokrytych gumowata substancja. Kupiłem zmywacz do paznokci nasączona szmatką scieralem warstwę aż do plastiku. Dodam tylko że musisz przytrzymać nasączona szmatką chwilę na guzikach a później ścierać .

 

Sobota mi zeszła z 4 pakiem 4 zmywaczami. Później już tylko plak i spokój na lata ( kilka aplikacji plaka) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 10.06.2017 o 05:46, HARDTECHNO napisał:

Później już tylko plak i spokój na lata ( kilka aplikacji plaka)

A po co plak? Osobiście nie toleruję wyświeconego wnętrza jakimkolwiek plakiem, a też będę musiał pomęczyć się z tymi klawiszami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.