Skocz do zawartości

Kolizja a ubezpieczenie / zniżki


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Sąsiad uszkodził autem żony Toyotę Land Cruiser, u nas tylko lampa tylna a w Toyocie zderzak i coś tam jeszcze.

Napisał oświadczenie i teraz mam pytanie jak będzie ze zniżkami bo mamy dwa auta na współwłasność a trzecie jest tylko na mnie. Zniżki mamy max i ja i żona.

Jak to na obecną chwile jest ?? Zwyżka jakaś ??  na to konkretne auto czy na wszystkie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj zwyżka za jedną szkodę to 10%. Wydaje mi się, że to czy zwyżka obejmie jeden samochód czy wszystkie zależy od polityki firmy ubezpieczeniowej. Miałem jedną szkodę i zwyżkę dostałem tylko na samochód ze szkodą. Za to przy ubezpieczaniu nowo zakupionego samochodu szkoda miała wpływ na wycenę ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Tomala napisał:

Sąsiad uszkodził autem żony Toyotę Land Cruiser, u nas tylko lampa tylna a w Toyocie zderzak i coś tam jeszcze.

Napisał oświadczenie i teraz mam pytanie jak będzie ze zniżkami bo mamy dwa auta na współwłasność a trzecie jest tylko na mnie. Zniżki mamy max i ja i żona.

Jak to na obecną chwile jest ?? Zwyżka jakaś ??  na to konkretne auto czy na wszystkie ??

Pożyczyliście auto sąsiadowi?

Bo jakoś nie jasno to opisałeś:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2017 o 13:30, Tomala napisał:

Jak to na obecną chwile jest ?? Zwyżka jakaś ??  na to konkretne auto czy na wszystkie ??

Wolna amerykanka, każde TU sobie to ustala jak chce i ile chce.

Jak już szkoda poszła to kupując nowe ubezpieczenie musisz zrobić przetarg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2017 o 13:30, Tomala napisał:

Sąsiad uszkodził autem żony Toyotę Land Cruiser, u nas tylko lampa tylna a w Toyocie zderzak i coś tam jeszcze.

Napisał oświadczenie i teraz mam pytanie jak będzie ze zniżkami bo mamy dwa auta na współwłasność a trzecie jest tylko na mnie. Zniżki mamy max i ja i żona.

Jak to na obecną chwile jest ?? Zwyżka jakaś ??  na to konkretne auto czy na wszystkie ??

 

Zwyżka na wszystko przez co najmniej najbliższe 3 lata.

Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2017 o 13:30, Tomala napisał:

Jak to na obecną chwile jest ?? Zwyżka jakaś ??  na to konkretne auto czy na wszystkie ??

 

Zależy od OWU Twojej następnej polisy. Podobno ostatnio zwyżki za szkody są duże, badanie szkodowości sięga 2-3 lat wstecz no i płyniesz za wszystkie trzy auta bo masz szkodę z polisy na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 10.06.2017 o 15:34, romano11 napisał:

 

Tak to brzmi :hmm:

Wy byliście dobrzy, pożyczając bolid. Ciekawe, czy sąsiad będzie równie dobry i dorzuci się do droższej polisy?

 

Sąsiada samochód stał u kącikowego mechaniora, ponieważ ja byłem w robocie a żona miała inne zajęcia dała swoje auto sąsiadowi że pojechał z naszymi i swoimi dzieciakami do kina bo dostały zaproszenia. Potem był McD no i przygoda.

Oczywiście że się chce dorzucić ale ja nie chcę bo nie o to chodzi.

No nic, zobaczymy jak policzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2017 o 13:30, Tomala napisał:

Sąsiad uszkodził autem żony Toyotę Land Cruiser, u nas tylko lampa tylna a w Toyocie zderzak i coś tam jeszcze.

Napisał oświadczenie i teraz mam pytanie jak będzie ze zniżkami bo mamy dwa auta na współwłasność a trzecie jest tylko na mnie. Zniżki mamy max i ja i żona.

Jak to na obecną chwile jest ?? Zwyżka jakaś ??  na to konkretne auto czy na wszystkie ??

@Tomala W większości firm za szkodę jest 10% i leci się 2 klasy w systemie zniżkowym bonus malus, ale jest to też zależne od zakładu ubezpieczeń, bo nie mają ujednolicone i niektórzy szybko dają zniżki, ale przy szkodzie daleko też lecisz w klasach zniżkowych. Przede wszystkim nie słuchaj tych co tu piszą, że zniżki lecą na samochód, bo zniżki przypisane są do kierowcy/posiadacza polisy.  Także wzwyżka za szkodę odnotowuje się w ufg na koncie klienta  i to jemu "lecą" zniżki na wszystkie pojazdy jakie posiada. W przypadku gdy w dowodzie rejestracyjnym są dwie osoby-zniżki lecą obu.

Przykładowa tabela zniżek poniżej:

image001.jpg

Na jej podstawie jak widzisz będąc w 11 klasie czyli 40% składki czyli 60% zniżki (tzw pełne zniżki) przy szkodzie wskakujesz na klasę 9, czyli 50% i 2 lata zajmie "wyzerowanie" się czyli powrót do czasu sprzed szkody i pełnych zniżek.

 

PS.1 Na przyszłość-jak nie macie rozdzielności majątkowej to nie potrzeba brać auta na 2 osoby, bo żona może mieć auto na siebie ale na zniżkach męża i na odwrót.

 

PS.2 Warto przy zawieraniu polisy dopłacić 20-30zł, wtedy przy stłuczce zniżki nie są zabierane (nazywa się to Ochrona zniżek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2017 o 08:30, Liwek napisał:

 

Zależy od OWU Twojej następnej polisy.

@Liwek to nie zależy od OWU. Szkodowość leci do UFG, a z UFG TU podczytują sobie szkody i dostosowują je do swoich systemów zniżkowych. W OWU masz zawarte tylko info dotyczące polisy, nie systemu zniżek, na polisie drukują się tylko stawki po jakich zostałeś policzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AkuQ napisał:

@Liwek to nie zależy od OWU. Szkodowość leci do UFG, a z UFG TU podczytują sobie szkody i dostosowują je do swoich systemów zniżkowych. W OWU masz zawarte tylko info dotyczące polisy, nie systemu zniżek, na polisie drukują się tylko stawki po jakich zostałeś policzony.

 

OWU zazwyczaj odwołują się do tabeli bonus-malus, która albo jest w OWU, albo po prostu odrębnym dokumentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Liwek napisał:

 

OWU zazwyczaj odwołują się do tabeli bonus-malus, która albo jest w OWU, albo po prostu odrębnym dokumentem.

@Liwek ale po co miałyby się OWU odwoływać do tabeli bonus malus?W OWU masz zawarte warunki ubezpieczenia a nie plany taryfowe, poza informacją, o należnych $$$ dla TU zgodnie z prawdą, a jeśli zostało zaniżone to przy szkodzie i tak klient ma dopłatę nie spotkałem się w OWU by były tabele bonus malus.

Możesz wkleić OWU dotyczącego OC pojazdów któregoś z  ubezpieczycieli, które traktuje o BM w OWU i ma te tabele zawarte w OWU?Bo szczerze mówiąc nie spotkałem się, a przez ostatnie lata miałem w kilku TU, może coś się pozmieniało :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AkuQ napisał:

@Liwek ale po co miałyby się OWU odwoływać do tabeli bonus malus?W OWU masz zawarte warunki ubezpieczenia a nie plany taryfowe, poza informacją, o należnych $$$ dla TU zgodnie z prawdą, a jeśli zostało zaniżone to przy szkodzie i tak klient ma dopłatę nie spotkałem się w OWU by były tabele bonus malus.

Możesz wkleić OWU dotyczącego OC pojazdów któregoś z  ubezpieczycieli, które traktuje o BM w OWU i ma te tabele zawarte w OWU?Bo szczerze mówiąc nie spotkałem się, a przez ostatnie lata miałem w kilku TU, może coś się pozmieniało :nie_wiem:

 

Compsensa się odwołuje.

 

§38 pkt 5:

http://www.compensa.pl/fileadmin/user_upload/Ogolne_warunki_ubezpieczenia_pojazdow_Compensa_Komunikacja__2016_.pdf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Liwek napisał:

Dalej ma się to nijak do tego 

Dnia 14.06.2017 o 08:30, Liwek napisał:

 

Zależy od OWU Twojej następnej polisy. 

 

Bo tabeli w OWU nie ma, więc OWU nijak nie reguluje spraw wypadkowych tylko konkretnie warunki ubezpieczenia. Wynika to z tego, że OWU reguluje zakres ubezpieczenia a BM zniżki klienta-dwie oddzielne sprawy. Ale nie ma co rozbijać na atomy, bo na polisie status zniżkowy jest zawarty, tylko jest on podczytywany z BM a ten z UFG, a OWU jest jednakowe bez względu na zniżki/wzwyżki właściciela polisy.

 

Wracając do tematu kolega założyciel sam może sobie sprawdzić ile mu poleci zniżek, wie w jakiej firmie ma ubezpieczenie, zapoznaje się z tabelą bonus malus w tej firmie i ma czarno na białym. Te zniżki to taki miecz obusieczny, dopisujemy kogoś do dowodu by mu się zbierały, ale to również kolejne ryzyko dla nas przy jakimś zdarzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AkuQ napisał:

PS.2 Warto przy zawieraniu polisy dopłacić 20-30zł, wtedy przy stłuczce zniżki nie są zabierane (nazywa się to Ochrona zniżek).

Ochrona zniżek nie powoduje braku wpisu o szkodzie w systemie UFG i działa tylko w ramach tego TU, w którym była zawarta.

Więc przy zmianie ubezpieczyciela i tak nadal szkoda będzie figurować na koncie ubezpieczającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rudobrody napisał:

Ochrona zniżek nie powoduje braku wpisu o szkodzie w systemie UFG i działa tylko w ramach tego TU, w którym była zawarta.

Więc przy zmianie ubezpieczyciela i tak nadal szkoda będzie figurować na koncie ubezpieczającego.

 

Zgadza się, ale dla samego OC szukamy zazwyczaj najtańszego TU, więc spora szansa, że kolejne polisy również będą w tym TU, natomiast składka za taką ochronę jest na tyle niska, że po prostu warto ją wziąć, tym bardziej jak w "swoim" samochodzie mamy kogoś dopisanego, z resztą dla siebie również warto wziąć mimo, że jesteśmy kierowcami najlepszymi ;) Zazwyczaj to koszt 20-30zł jak nie jesteśmy "szkodowi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AkuQ napisał:

 

Zgadza się, ale dla samego OC szukamy zazwyczaj najtańszego TU, więc spora szansa, że kolejne polisy również będą w tym TU, natomiast składka za taką ochronę jest na tyle niska, że po prostu warto ją wziąć, tym bardziej jak w "swoim" samochodzie mamy kogoś dopisanego, z resztą dla siebie również warto wziąć mimo, że jesteśmy kierowcami najlepszymi ;) Zazwyczaj to koszt 20-30zł jak nie jesteśmy "szkodowi".

Akurat z tym pozostaniem w tym samym TU bywa różnie.

 

54 minuty temu, AkuQ napisał:

Ale nie ma co rozbijać na atomy, bo na polisie status zniżkowy jest zawarty, tylko jest on podczytywany z BM a ten z UFG, a OWU jest jednakowe bez względu na zniżki/wzwyżki właściciela polisy.

 

Tabela Bonus/Malus jest elementem taryf, które zatwierdza zarząd TU. Natomiast  OWU w zakresie sposobu wyliczenia składki odwołuje się do tabel Bonus/Malus w taryfie konkretnego rodzaju ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rudobrody napisał:

Akurat z tym pozostaniem w tym samym TU bywa różnie.

 

Wahnięcia były w tym roku, bo różne TU różnie podniosły stawki, w kolejnych latach się to znowu unormuje.

 

31 minut temu, Rudobrody napisał:

Tabela Bonus/Malus jest elementem taryf, które zatwierdza zarząd TU. Natomiast  OWU w zakresie sposobu wyliczenia składki odwołuje się do tabel Bonus/Malus w taryfie konkretnego rodzaju ubezpieczenia.

 

To w zasadzie oczywite, bo ktoś może mieć 60% na OC i nie mieć nic na AC bo nigdy nie miał :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.