Skocz do zawartości

Mały, lekki, RWD, LHD, MT. Istnieje coś takiego?


Joki

Rekomendowane odpowiedzi

Znudzony czekaniem na SFR, która się raczej nie pojawi, zacząłem szukać alternatywy i wychodzi mi, że nie ma.

Tzn. jest nowe Twingo ale to samochód baaardzo na F, więc już wolałbym dowolną Alfę niż żabojadzkiego resoraka.

Założenia:

- małe, lekkie, klasa A lub coś jak kei-car,

- napęd na tył,

- ręczna skrzynia,

- silnik 1l. lub mniej (chętnie turbo),

- wystarczą dwa miejsca,

- młode lub nowe,

- może być wynalazek ale LHD.

 

Idealna byłaby Honda s660 ale jakoś nie widać by miała pojawić się LHD. Podobnie jak Cappuccino, które najmłodsze to już zabytki.

Smart Roadster stare już trochę i chyba tylko AT? Copen to FWD.

MX-5 za duże i za duże silniki.

No nie ma. Zawsze sobie wymyślę coś takiego, czego nie ma.

:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Joki napisał:

Znudzony czekaniem na SFR, która się raczej nie pojawi, zacząłem szukać alternatywy i wychodzi mi, że nie ma.

Tzn. jest nowe Twingo ale to samochód baaardzo na F, więc już wolałbym dowolną Alfę niż żabojadzkiego resoraka.

Założenia:

- małe, lekkie, klasa A lub coś jak kei-car,

- napęd na tył,

- ręczna skrzynia,

- silnik 1l. lub mniej (chętnie turbo),

- wystarczą dwa miejsca,

- młode lub nowe,

- może być wynalazek ale LHD.

 

Idealna byłaby Honda s660 ale jakoś nie widać by miała pojawić się LHD. Podobnie jak Cappuccino, które najmłodsze to już zabytki.

Smart Roadster stare już trochę i chyba tylko AT? Copen to FWD.

MX-5 za duże i za duże silniki.

No nie ma. Zawsze sobie wymyślę coś takiego, czego nie ma.

:(

 

 

Raczej nie istnieje cos takiego.

Najbliżej to chyba Fiat 124 Spider. Wszystko się zgadza, tylko silnik odrobinę za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kravitz napisał:

Najbliżej to chyba Fiat 124 Spider. Wszystko się zgadza, tylko silnik odrobinę za duży.

Też o nim pomyślałem jako opcja B bo w sumie SFR miał mieć 1.5 ale cała reszta miała rekompensować za duży silnik. Tutaj trochę gorzej z rekompensatą ale skoro nie ma innych opcji... Coś tam przebąkują, że s660 ma być w EU w 2018 z 1.0T jako s1000, więc można poczekać. Jeśli się nie pojawi to będą już młode używki 124.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qulek napisał:

Dlatego napisałem ze jakby nie silnik ;) ew. Jakiś speedster lub elise by było dobre noo ale pojemność nie ta ;)

Speedster-a już mam od 11 lat. Powoli zbliża się czas zakładanego momentu sprzedaży. Chciałbym na zamianę coś co łączy zalety jego i Cuore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/11/2017 o 21:13, Joki napisał:

Też o nim pomyślałem jako opcja B bo w sumie SFR miał mieć 1.5 ale cała reszta miała rekompensować za duży silnik. Tutaj trochę gorzej z rekompensatą ale skoro nie ma innych opcji... Coś tam przebąkują, że s660 ma być w EU w 2018 z 1.0T jako s1000, więc można poczekać. Jeśli się nie pojawi to będą już młode używki 124.

 

Też słyszałem te pogłoski. Jednak wydaje mi się, że to tylko plotki. Po pierwsze w 2018 bedzie mu leciał 4ty rok obecności na rynku czyli dosc sporo. Po drugie takie resoraki chyba nie przyjma sie w EU. Po drugie wydaje mi sie, ze dla przecietnego europejczyka to jednak za male auto w sensie gabarytu w srodku i bedzie musial jezdzic w goglach ;) 

Chociaz w sumie ... do MX5 NA i NC nie wchodze a byly popularne nie tylko w EU ale tez u tłustych jankesów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2017 o 19:12, Joki napisał:

 

No nie ma. Zawsze sobie wymyślę coś takiego, czego nie ma.

:(

 

 

http://www.roadandtrack.com/new-cars/news/a8283/2016-smart-fortwo/

 

90KM, 5 biegowy manual, napęd na tył

nówka bida według konfiguratora 51k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, karax napisał:

 

http://www.roadandtrack.com/new-cars/news/a8283/2016-smart-fortwo/

 

90KM, 5 biegowy manual, napęd na tył

nówka bida według konfiguratora 51k pln

Miałem nadzieję, że to roadster ale kto wie? Jeśli nic innego się nie znajdzie...

Tylko, że to ponoć bazuje na Twingo? Samochód na F? To musiałoby być chyba tylko F1.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomcatT4 napisał:

Mogę zbudować tobie coś takiego ;-)

Domyślam się. Mam nawet trochę półproduktów we wraku, który został po naprawie Trevis-a. Ten wrak jeździ. Nie ma tylko poduszek i pasów pasa przedniego i ma rozwalony dokument nie tył. Wchodzisz w to?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.06.2017 o 15:33, Joki napisał:

Domyślam się. Mam nawet trochę półproduktów we wraku, który został po naprawie Trevis-a. Ten wrak jeździ. Nie ma tylko poduszek i pasów pasa przedniego i ma rozwalony dokument nie tył. Wchodzisz w to?

;)

Hmm, jak tylko dokończę pierwszy prototyp i go przetestuję będę myślał o kolejnych autach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.