Skocz do zawartości

Pompa hamulcowa z Malacza - notoryczny problem.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w drezynie pompę hamulcową z Malucha. Cały układ hamulcowy jest maluchowski. Bębny, szczęki, ręczny. Wszystko było nowe z Malucha.

I już trzeci raz pojawia się ten sam problem.

Pogarsza się efektywność działania pompy hamulcowej. Coraz gorzej zaczyna hamować co objawia się coraz bardziej zapadającym się pedałem. Nie ma żadnych wycieków, nie ma żadnego zapowietrzenia. To już trzecia NOWA pompa hamulcowa i za każdym razem to samo.

Co jest grane?

Co te nowe pompy mają nie tak, że notorycznie pojawia się ten sam problem?

Kupiłem już czwartą i będę wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość niestety nowej pompy tragiczna. W aucie dopiero 2 pompa DENSO sprawuje mi się w miarę dobrze wcześniej jak piszesz też miałem kwiatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.06.2017 o 14:49, TOM_NIK napisał:

Jakość niestety nowej pompy tragiczna. W aucie dopiero 2 pompa DENSO sprawuje mi się w miarę dobrze wcześniej jak piszesz też miałem kwiatki

Ale co tam jest nie tak, że dzieją się z nią takie cyrki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fred77 napisał:

Ale co tam jest nie tak, że dzieją się z nią takie cyrki?

 

 

No własnie nic poza jakością wykonania ta pompa wcale nie jest skomplikowana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TOM_NIK napisał:

 

 

No własnie nic poza jakością wykonania ta pompa wcale nie jest skomplikowana 

To, że nie jest skomplikowana to wiem ale może coś da się poprawić by nie sprawiała kłopotów. Jeżeli nie to jaką kupić by była bezproblemowa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Twoje problemy i przypomniało mi się jak ze 20 lat temu gość przy mnie w sklepie żalił się na jakość pomp hamulcowych. Królowały wtedy dwa magiczne słowa: rzemiosło i oryginał. Gość chodził i co chwilę wymieniał tę słabszą pompę na nową. Sprzedawca mówił, że rzemiosła to w ogóle nie warto kupować bo rzadko kiedy działa a oryginał ma jakość malucha, czyli w domyśle może dopiero za dwa lata trzeba będzie następną. W przeliczeniu na przepyszne hamburgery z baru obok to ta tańsza kosztowala 6, droższa 10.

Rozbierz ją i oceń stan cylindra, zobacz jak jest gładki i czy jest szansa, że uszczelnienie wytrzyma współpracując z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2017 o 12:06, fred77 napisał:

To, że nie jest skomplikowana to wiem ale może coś da się poprawić by nie sprawiała kłopotów. Jeżeli nie to jaką kupić by była bezproblemowa?

 

Rozbierz pompe i zobacz czy aby czasem nie masz wytarcia na pierwszej sekcji pod jedna ze stron, jesli tak jest to sprawdz czy aby na pewno popychacz pcha tlok pompy centrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.