Skocz do zawartości

AXA Assistance w podróży - fajne to ?


cypajak

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem samo OC w AXA (najtańsze)
Dostałem na maila dokumenty i link : www.assistancewpodrozy.pl
Ogólem fajna sprawa - jedziemy na wakacje na 5 dni i taki "pakiet" bezpieczeństwa za niespełna 60zł by sie przydał.
Co o tym myślicie ??
Ma ktoś kod rabatowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cypajak napisał:

Zakupiłem samo OC w AXA (najtańsze)
Dostałem na maila dokumenty i link : www.assistancewpodrozy.pl
Ogólem fajna sprawa - jedziemy na wakacje na 5 dni i taki "pakiet" bezpieczeństwa za niespełna 60zł by sie przydał.
Co o tym myślicie ??
Ma ktoś kod rabatowy ?

 

Assistance jak assistance... Lepiej miec i nie skorzystac niz nie miec i sie pozniej martwic..

Jezeli warunki Ci odpowiadaja to ja bym sie nie zastanawial, ale za niewiele wiecej pewnie wykupisz na caly rok, a nie tylko 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy czytacie ludzie? macie napisane odpowiednio 100km, 150km lub bez limitu w polsce i 350km za granica. i pisze sie holowanie.

 

A teraz zaczalem czytac regulamin i uwage na pulapke w nim przy najnizszym wariancie:

 

Cytuj

3. Holowanie pojazdu po awarii 1) CAA zorganizuje i pokryje koszty holowania pojazdu unieruchomionego w wyniku awarii z zachowaniem limitów określonych w Tabeli świadczeń i limitów, jeżeli nie jest możliwe dokonanie jego naprawy na miejscu zdarzenia: a) w wariancie EKONOMICZNYM – do najbliższego warsztatu danej marki w kraju zdarzenia assistance lub do wskazanego przez kierowcę warsztatu partnerskiego w Polsce, b) w wariantach STANDARDOWYM lub PREMIUM – do wskazanego przez kierowcę warsztatu mogącego dokonać naprawy pojazdu w kraju zdarzenia, albo do miejsca zamieszkania kierowcy w Polsce;

 

 

Czyli w najnizszym pakiecie mozemy holowac tylko do wskazanych przez nich warsztatow ,,, ale lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, el_guapo napisał:

 

To samo ubezpieczenie jest w mBank (ubezpiecza właśnie AXA) - wariant premium na 30 dni to koszt ZTCP ok 25zł, tu za 15 dni chcą 175zł

 

 

Nie wiedze w mbanku opcji wykupienia na 30 dni ...

masz jedynie podana cene za 30 dni a to nie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, patgaw napisał:

 

Nie wiedze w mbanku opcji wykupienia na 30 dni ...

masz jedynie podana cene za 30 dni a to nie to samo

 

Nie ma takiej opcji, bo mbank sprzedaje to w formie "abonamentu".

Z jedną ważną uwagą, trzeba kupić miesiąc PRZED miesiącem, kiedy zaczyna działać ochrona ubezpieczeniowa. Innymi słowy. Jak potrzeba na lipiec to trzeba kupić w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, el_guapo napisał:

To samo ubezpieczenie jest w mBank (ubezpiecza właśnie AXA) - wariant premium na 30 dni to koszt ZTCP ok 25zł, tu za 15 dni chcą 175zł

z tym, że z tego co się orientowałem jakiś czas temu to umowa jest na rok tylko składka jest płatna w ratach miesięcznych.

Trzeba by sięgnąć do aktualnego OWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA wlaśnie pod wpływem tego wątku sprawdziłem że w Tuwie mam opcje dokupienia za 220zł Assitance na holowanie za granicą 600km. 

 

Także jutro jadę i kupuje właśnie taką opcje ;) i polecam też sprawdzić swoje Ubezpieczalnie po prostu czy nie mają takiej oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozarek napisał:

Trzeba by sięgnąć do aktualnego OWU

 

Rok temu OWU zakładało płatność składek raz na miesiąc, z możliwością rozwiązania umowy w dowolnym momencie, 2 lata temu też, 3 lata też...jak jest w tym roku? Nie wiem jeszcze nie czytałem OWU.:hmm:

 

EDIT

Z owu:

7. Zakończenie ochrony ubezpieczeniowej:
Wstosunkudokażdegoubezpieczonegoochronaubezpieczeniowawygasa:
  • z dnem rozwiązania Umowy Ubezpieczenia pomiędzy Ubezpieczającym a BRE Ubezpieczenia,
  • z dniem rozwiązania Umowy o korzystanie z rachunku
  • z ostatnim dniem miesiąca kalendarzowego, za który przypadała niezapłacona składka ostatnim dniem miesiąca kalendarzowego, za który została opłacona składka, w przypadku rezygnacji przez Ubezpieczonego z automatycznego przedłużenia ochrony ubezpieczeniowej na kolejny okres,
  • z dniem śmierci Ubezpieczonego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roswell napisał:

Jeśli ktoś porusza się kilkoma pojazdami to polecam zainteresować się PZM Assistance, można wykupić ubezpieczenie na siebie a nie pojazd.

 

To jest produkt ADAC/Starter, czy polski klon tego Assistance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el_guapo napisał:

Rok temu OWU zakładało płatność składek raz na miesiąc, z możliwością rozwiązania umowy w dowolnym momencie, 2 lata temu też, 3 lata też...jak jest w tym roku? Nie wiem jeszcze nie czytałem OWU.:hmm:

w 2014 albo 2015 robiłem przegląd jak Gothaer zblokował ASS z OC i wtedy umowa w mBanku była na rok z miesięczną składką. Myślałem, że wyrównam sobie okresy ubezpieczeń, ale niestety się nie dało wtedy tego ogarnąć tak jak opisujesz. Pytałem wtedy nawet konsultanta z mBanku.

 

43 minuty temu, el_guapo napisał:

To jest produkt ADAC/Starter, czy polski klon tego Assistance?

To jest produkt PZMot, weszli z tym na rynek z 10lat temu zanim Starter/ADAC zaczął oficjalnie oferować swój produkt.

Na początku oferta była genialna, ale popłynęli na kasę bardzo mocno i zaktualizowali cenniki i poobcinali odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2017 o 20:55, Ozarek napisał:

w 2014 albo 2015 robiłem przegląd jak Gothaer zblokował ASS z OC i wtedy umowa w mBanku była na rok z miesięczną składką. Myślałem, że wyrównam sobie okresy ubezpieczeń, ale niestety się nie dało wtedy tego ogarnąć tak jak opisujesz. Pytałem wtedy nawet konsultanta z mBanku.

 

To jest produkt PZMot, weszli z tym na rynek z 10lat temu zanim Starter/ADAC zaczął oficjalnie oferować swój produkt.

Na początku oferta była genialna, ale popłynęli na kasę bardzo mocno i zaktualizowali cenniki i poobcinali odległości.

 

Dokładnie. Zresztą Starter też miał na początku duże limity holowania, ale kmioty kupowały to ass po to aby złoma ze Szczecina do Przemyśla za tanioszkę przeciągnąć... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, patgaw napisał:

A korzostal ktos z axa assistance? w sensie czy wzywal ich do awarii?

Ja 2 razy, ale w tej ofercie z mBanku. Do samej usługi nie mam zastrzeżeń. Jedyne co mi się nie podoba to limit kwotowy a nie kilometrowy. 

Jest 1000PLN, które wystarczy czasem na 150 a czasem na 200km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinur napisał:

Ja 2 razy, ale w tej ofercie z mBanku. Do samej usługi nie mam zastrzeżeń. Jedyne co mi się nie podoba to limit kwotowy a nie kilometrowy. 

Jest 1000PLN, które wystarczy czasem na 150 a czasem na 200km. 

 

 

A mozesz napisac jak to wygladalo dokladniej? Miales samochod zastepczy? Czy na miejsce przyjechal tylko kierowca lawety? probowal naprawic auto czy od razu na lawete? czy robil zdjecia twojego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, patgaw napisał:

 

 

A mozesz napisac jak to wygladalo dokladniej? Miales samochod zastepczy? Czy na miejsce przyjechal tylko kierowca lawety? probowal naprawic auto czy od razu na lawete? czy robil zdjecia twojego samochodu?

Samochód zepsuł się na autostradzie. Zadzwoniłem do centrali, przekazałem w czym problem i kazali czekać. Za 10-15 minut zadzwonił laweciarz, spytał ile mam osób w samochodzie i jaka jest DCM i niebawem przyjechał.

Samochodu zastępczego nie potrzebowałem ale w rozmowie powiedzieli, że mi przysługuje pod warunkiem, że podam im adres warsztatu w którym zostawię auto do naprawy.

Zdjęć nie robił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
30 minut temu, Tilok napisał:

A co jak mam jakieś assistance np. w PZU przy oc i w innej firmie np. mbank wykupię to miesięczne za 21 zł. Można wtedy skorzystać z dwóch assistance?

Jak rozpolowisz pojazd to każda połówka swoją laweta pojedzie.

Poważnie to raczej wybierzesz te, które ma lepsze warunki w danym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Jak rozpolowisz pojazd to każda połówka swoją laweta pojedzie.

Poważnie to raczej wybierzesz te, które ma lepsze warunki w danym przypadku.

 

Bardziej mi chodzi o sytuację, że auto ma awarię 500 km od miejsca zamieszkania. Jedno assistance ma limit 300 km a drugie 200 km. Można skorzystać jedno po drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tilok napisał:

 

Bardziej mi chodzi o sytuację, że auto ma awarię 500 km od miejsca zamieszkania. Jedno assistance ma limit 300 km a drugie 200 km. Można skorzystać jedno po drugim?

 

Wg mnie jak najbardziej mozna :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Wg mnie jak najbardziej mozna :ok:

 

Fajnie by było jeśli według ubezpieczyciela również było można :phi:, ale trzeba się będzie wczytać w OWU.

Podobno jeśli ma się ubezpieczone mieszkanie w dwóch i więcej firmach i będzie jakaś szkoda to i tak dostanie się z jednej (tak słyszałem, nie jest to potwierdzone info).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, patgaw napisał:

Usluga holowania a wyplata gotowki to jednak cos innego. Przeczytaj OWU obu firm, ale nie sadze zeby byl zakaz. Z reszta skad jedna firma miala by wiedziec ze masz assistance w drugiej?

 

Bo zgodnie z maksymą Uberrima fides masz obowiązek taki fakt ujawnić?  Nie wiem jednak, czy aplikacja tej doktryny nie jest ograniczona do krajów anglosaskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2017 o 14:53, cypajak napisał:

Ogólem fajna sprawa - jedziemy na wakacje na 5 dni i taki "pakiet" bezpieczeństwa za niespełna 60zł by sie przydał.
Co o tym myślicie ???

 

Dnia 13.06.2017 o 15:28, iwik napisał:

Poprawka - jest limit 1000zł, nie 300EUR (wariant Premium) za holowanie lub usprawnienie pojazdu na miejscu.

 

Jakoś drogo wychodzi. Pakiet Komfort Plus w Compensa na cały rok kosztował mnie bodajże 200 zł a ma limit 5000 euro i jakieś dodatkowe głupoty. (porównanie oferty Compensa - plik pdf)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roswell napisał:

Wcześniej też tak było.

 

Nie jestem pewny - zawsze podawałem dane auta we wniosku. M.in. z tego powodu zaliczyłem false-start i puściłem wniosek o ASS w czerwcu, bo okazało się że nie ma tego kroku z podawaniem danych auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, el_guapo napisał:

 

Nie jestem pewny - zawsze podawałem dane auta we wniosku. M.in. z tego powodu zaliczyłem false-start i puściłem wniosek o ASS w czerwcu, bo okazało się że nie ma tego kroku z podawaniem danych auta.

 

Z pewnością tak było wcześniej, bo korzystałem z holowania nie swojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie jestem pewny - zawsze podawałem dane auta we wniosku. M.in. z tego powodu zaliczyłem false-start i puściłem wniosek o ASS w czerwcu, bo okazało się że nie ma tego kroku z podawaniem danych auta.

W zeszlym roku w lipcu bylo juz na osobę nie na samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, camel00 napisał:

 

 

Jakoś drogo wychodzi. Pakiet Komfort Plus w Compensa na cały rok kosztował mnie bodajże 200 zł a ma limit 5000 euro i jakieś dodatkowe głupoty. (porównanie oferty Compensa - plik pdf)

Fajna oferta. Można to kupić oddzielnie, czy tylko razem z OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinur napisał:

Fajna oferta. Można to kupić oddzielnie, czy tylko razem z OC?

 

Nie wiem, musiałbyś zapytać jakiegoś agenta ubezpieczeniowego.

Ja mam pełny pakiet + jakiś rabat (ale to chyba na OC, AC) w związku z ubezpieczeniem mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2017 o 13:17, patgaw napisał:

Usluga holowania a wyplata gotowki to jednak cos innego. Przeczytaj OWU obu firm, ale nie sadze zeby byl zakaz. Z reszta skad jedna firma miala by wiedziec ze masz assistance w drugiej?

 

Znam przynajmniej dwa przypadki, gdzie zgodnie z zapisami OWU, ktoś holował auto dwa razy. Limit holowania wynosił bodajże 600km za granicą, limit szkód dwie w trakcie okresu ubezpieczenia. Gość zadzwonił z Chorwacji raz, przejechał 600km, zadzwonił drugi raz, dojechał do PL, stąd już nie miał limitu. 

Tym bardziej nie widzę nic zdrożnego w korzystaniu i ubezpieczaniu się kilkukrotnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 12.07.2017 o 21:44, elgritone napisał:

W zeszlym roku w lipcu bylo juz na osobę nie na samochód.

 

To jak żona gdzieś pojedzie beze mnie to nie może skorzystać z ubezpieczenia w razie "W"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.