Skocz do zawartości

Trawnik "moro"


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś pomysł, czemu mój trawnik zrobił się łaciaty?

 

Tam, gdzie jest jaśniejszy, słabiej rośnie i chyba szybciej schnie. I to mimo, że nie ma po temu specjalnie powodu - susz jeszcze nie było, trochę od czasu do czasu podleję.

 

Aha, rośnie mi pełno grzybów.36c75e973924371c71033530ef46c5ce.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłeś mnie - miałem właśnie dziś też ten temat ruszyć. U mnie również trawnik dostał ciemniejszych i jaśniejszych plam. Zakładany w październiku, nawieziony pod koniec kwietnia po pierwszym koszeniu. Na brak wody raczej nie cierpi bo jest nawadnianie.

trawa1.jpg.181d093359c1a620d078fd6a456f79af.jpg

Z bliska - część źdźbeł, ździebeł, liści trawy :phi: jest sucho-żółto-lekko czerwono-brązowe

trawa2.jpg.e72869bea2fddf941523c6b4dc32a372.jpg

Nóż ostry jak żyletki Polsilver więc on nie jest źródłem problemu. Dziwią mnie miejsca tych ciemnych plam bo jeżeli jest tam więcej nawozu to nieco dziwne bo w większości te ciemne miejsca występują na "górkach" terenu ale nie jest to regułą bo są też w nieco zaniżonych miejscach gdzie praktycznie nawet przez cały dzień są zacienione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i już jest lepiej. Zawołałem magika od trawników co mi to robił. Popatrzył i powiedział, że mu papu trzeba. Posypał Yaramila Complex i po 1,5 tygodnia efekt jest mocno zadowalający. Zieleń znowu jest zielona :oki:. Efekt uboczny - znowu 2x w tygodniu trzeba pomykać z kosiarką.

Po dzisiejszych postrzyżynach:

trawa.jpg.cee0c8343d3c6aca6e49a310d4165a1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już jest lepiej. Zawołałem magika od trawników co mi to robił. Popatrzył i powiedział, że mu papu trzeba. Posypał Yaramila Complex i po 1,5 tygodnia efekt jest mocno zadowalający. Zieleń znowu jest zielona :oki:. Efekt uboczny - znowu 2x w tygodniu trzeba pomykać z kosiarką.


Zamówione :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.