Skocz do zawartości

Klinatyzacja automatyczna - dziwny problem


caliber2001

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie przy pierwszym odpaleniu klima chłodzi pięknie, ale niestety po około dwudziestu minutach zaczyna dmuchać coraz cieplejsze powietrzem, do tego stopnia, że nie da się wytrzymać. Po kolejnych kilkudziesięciu minutach potrafi znowu zacząć dmuchać zimnym jak trzeba, ale nie zawsze. Temperatury na zewnątrz aktualnie dobrze ponad 20 stopni i jest to delikatnie mówiąc irytujące. Po wymianie czynnika nic się nie zmieniło. Oprócz tego podejrzewam że odpływ z parownika jest zapchany. Ma ktoś jakieś doświadczenia albo pomysł co się stało? Auto to Mazda 3 z 2006 roku. Piszę tutaj, a nie na kąciku japońskich, gdyż może spotkał się ktoś z tym w innym samochodzie, jeśli moderator uzna za zły kącik proszę o przeniesienie.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być kilka i zaczął bym od diagnostyki komputerem klimy i sprawdzeniu czujników temp. potem cisnień czy czasem zbyt nie rosną . Może być tez tak ze zamarza parownik albo osuszacz co powinno wyjśc na prózni ;) jak oblodzony /oszroniony w trakcie próżni to na smieci ;) to tak na szybko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, caliber2001 napisał:

Czyli wycieczka do serwisu mnie czeka, chyba że jestem w stanie jakoś przez obd 2 sam sprawdzić?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

 

Przez OBD nie, ale dużo aut ma możliwość wyświetlania błędów w ukrytym menu na panelu klimatyzacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dojscie to parownik bedziesz mial tam gdzie filtr pylkowy.  Czekasz az sie sypnie i macasz reka uwazajac na lopatki wentylatora czy jest zamarzniety. Jak zamarza to bedzie jak bryla lodu ktora nie pozwala powietrzu na swobodny przeplyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dojscie to parownik bedziesz mial tam gdzie filtr pylkowy.  Czekasz az sie sypnie i macasz reka uwazajac na lopatki wentylatora czy jest zamarzniety. Jak zamarza to bedzie jak bryla lodu ktora nie pozwala powietrzu na swobodny przeplyw


Nie da rady, zeby sie dostac do filtra musze wyjac skrzynke bezpiecznikow

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, caliber2001 napisał:

 

Mianowicie przy pierwszym odpaleniu klima chłodzi pięknie, ..

 

Skoro robiłeś serwis klimatyzacji więc zakładam że ilość czynnika masz prawidłową.

Zacznij od testu klimy z podpiętą stacją i opisz co się dzieje z ciśnieniami i czy wskazówki drgają czy pokazują ciśnienia stabilnie - oczywiście jakie wartości ciśnień pokazuje na HP i LP.

Pirometrem niech magik sprawdzi ci temperatury na przewodach - czy są prawidłowe. Po pierwsze różnica temp. przy osuszaczu ( co może wskazywać na Twój problem ), po drugie przy zaworze rozprężnym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jakiś sterownik klimy automatycznej Ci szaleje i Ci przełącza zimne-gorące- zimne. Jeśli by to było coś w samym osprzęcie klimy, to by się po tych kilkudziesięciu minutach nie zaczynało ponownie schładzać, a zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2017 o 13:42, caliber2001 napisał:

 

Mianowicie przy pierwszym odpaleniu klima chłodzi pięknie, ale niestety po około dwudziestu minutach zaczyna dmuchać coraz cieplejsze powietrzem,

 

 

 

 

Brzmi jak za dużo czynnika, i przy wzroście ciśnienia rozłącza.

Lub z innego powodu rozłącza. Do diagnostyki u kogoś kumatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kovic napisał:

Skoro robiłeś serwis klimatyzacji więc zakładam że ilość czynnika masz prawidłową

 

Z doświadczenia to jest błędne założenie :phi:

Różnie z tym bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Brzmi jak za dużo czynnika, i przy wzroście ciśnienia rozłącza.
Lub z innego powodu rozłącza. Do diagnostyki u kogoś kumatego.


Wlasnie ciężko o kogoś kumatego - wszyscy co znam mają tylko takich co potrafią podpiąć maszynę na regas.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki objaw dawał niesprawny aktuator (taki divajs regulujący położenie klapek regulacji w układzie nawiewu - tych od ciepło/zimno) Diagnostyka i wymiana 2 szt. tego badziewia w ASO wtedy to było jakieś 500-600 pln. Sam jeden aktuator 120 pln + diagnostyka + rozmontowanie i zmontowanie całej deski bo innego dostępu nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne objawy działania/niedziałania klimatyzacji powodowała nieszczelna pompa wody. Sprawdź ilość płynu chłodzącego. Mój pacjent Ford Fiesta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę związku między jednym, a drugim, może ktoś wyjaśnić?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk



Pogdybam że jak przez nieszczelną pompę wody uciekał płyn chłodniczy to może temperaturą nawiewu climatronic zapobiegał przegrzaniu silnika. Po wymianie pompy przeszło, klima nie ruszana.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/17/2017 o 20:19, K3 napisał:

Przez OBD nie, ale dużo aut ma możliwość wyświetlania błędów w ukrytym menu na panelu klimatyzacji...

 

A dlaczego nie? W tej chwili wszystko jest przecież w CAN spięte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny update:
Odpływ drożny ale mam podejrzenia co do sprzęgła klimy, mianowicie gdy klima przestaje chodzić i ręcznie włączam/wyłączam ac po włączeniu słychać, że obroty silnika spadają, ale nie ma charakterystycznego kliknięcia. Oprócz tego na mazdaspeed.pl znalazłem info, że jest tam jakiś termistor, który nie pozwala sprężarek się załączyć. Czy ktoś bardziej rozeznany moglby mi wyjaśnić jak działa sprzęgło klimy, tj skąd bierze sygnały do włączenia i wyłączenia, w szczególności pod kątem temperatur? Klima automatyczna.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.