Skocz do zawartości

Stelaż/kratka na winogrona


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykłą kratkę z listew o przekroju prostokątnym. :klaun: Pociągnięta jakimś drewnochronem, wisi już ponad dziesięć lat i nawet nie wiem, czy pod wino0bluszczem i winogronem dawno już nie strepiała. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Olleo napisał:

Pochwalcie się, jak zrobiliście wieszadło na swoje winogrona. Szukam inspiracji.

 

Nawet mi o tym prostytuctwie :phi: nie wspominaj... najchętniej bym to wykarczował siekierą przy samej ziemi :hehe: no ale że małżonka mi na to nie pozwoli, to zrobiłem coś na kształt literki A, jednak nie do końca się to sprawdziło, ponieważ do głosu doszedł "moment skręcający" wynikający z połączenia dwóch listew jedna obok drugiej. W planie jest dołożenie kolejnych podpórek tak, by były na przemian prawo i lewo skrętna - co z tego wyjdzie, to się okaże. (fota jutro, bo nie mam w zasięgu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłą kratkę z listew o przekroju prostokątnym. :klaun: Pociągnięta jakimś drewnochronem, wisi już ponad dziesięć lat i nawet nie wiem, czy pod wino0bluszczem i winogronem dawno już nie strepiała. :]

Wisi? To nie jest zakotwiona w ziemi?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Olleo napisał:


Wisi? To nie jest zakotwiona w ziemi?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie, powieszone na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Olleo napisał:

 

Pochwalcie się, jak zrobiliście wieszadło na swoje winogrona. Szukam inspiracji.

 

 

 

 

Ja poszedłem na łatwiznę, wykorzystałem panel ogrodzeniowy

Od 6 lat zarówno panel jak i winogrono mają się doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, romano11 napisał:

 zrobiłem coś na kształt literki A, jednak nie do końca się to sprawdziło, ponieważ do głosu doszedł "moment skręcający" wynikający z połączenia dwóch listew jedna obok drugiej. W planie jest dołożenie kolejnych podpórek tak, by były na przemian prawo i lewo skrętna - co z tego wyjdzie, to się okaże. (fota jutro, bo nie mam w zasięgu)

 

A więc tak to wygląda... chociaż nie jestem pewien, czy o takie cuś Ci chodzi :phi:

 

5946766f8b73b_IMG_00341.JPG.d690d13d50ca31ed78b8b5432cec204b.JPG

 

5946771112456_IMG_00351.JPG.c2823fe0534884fbe828f2b7c115c122.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś zrobiłem. Może być? Zda egzamin?

W przyszłości dodam drugie takie, dodatkowy słup 90° od linii tych kratek i całość o góry połączę dwiema dechami i poprzeczne kantówki, jak tutaj: http://4.bp.blogspot.com/-yR7zblLt1FY/VVBMzz8GauI/AAAAAAAAB0U/oSNYWiE8It4/s1600/06.jpg5394c1243f4155c257070645edd868c4.jpg64b76ec43e9a1094e6b5f311e6c29c9c.jpgeb6fb2b2f2e148872f92e48026890fac.jpg097562dd3e4d056979052175c2f95c4a.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W jaki sposób połączony jest zbiornik na deszczówkę z rynną ? I jaką to ma sprawność, jakiś przelew ?

Takie coś:
http://allegro.pl/zbieracz-lapacz-wody-deszczowke-z-rur-90-zbiornik-i6693201462.html

Jak pada umiarkowanie (mam dach ok. 50m²), to 100% leje się do zbiornika. Jak jest ulewa, do wszystko ponad maks przepustowość łapacza idzie dalej rurą na ziemię. Tak samo, gdy poziom deszczówki w zbiorniku osiągnie poziom łapacza.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.