Skocz do zawartości

Zafira A nie działa wskaźnik paliwa i temperatury


Doom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że Zafira to taka napompowana Astra zapytam tutaj poza tym jest większy ruch niż na powyższym forum opla ;) Ostatnio oddałem samochód do mechanika, odwalił fuszerę i to po całości, większość rzeczy już ogarnąłem ale został mi problem z licznikiem. Nie działa wskaźnik paliwa i temperatury silnika. MID pokazuje poziom paliwa prawidłowo a wskaźniki na zegarach leżą. No prawie leżą, wskaźnik temperatury "żyje własnym życiem" po wyłączeniu zapłonu nie wraca na początek tylko tak jak podczas kilkugodzinnej jazdy wskazuje np. 60 stopni tak już stoi aż do odłączenia akumulatora... Co może być nie tak ? Zdejmowałem zegary i nic. Z tyłu nie widać żeby coś popsuli a czujniki moim zdaniem działają prawidłowo - na pewno pływak w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Zafira to napompowana Astra, to trzeba było napisać, że Astra. Nie miałbym powodów do przenoszenia wątku.

Poziom paliwa:

Kabel niosący tę informację ma kolor niebiesko-czarny i wchodzi do mida na pin 26, a do zegarów na pin 25. Porównaj, czy napięcia są takie same, bezpośrednio na wtyczkach obu modułów.

Dodatkowo masa zegarów na pinie 24 (kabel brązowy). Ma być tam nie więcej niż 0,1V. I zasilanie na pinie 4 (kabelek czerwony).

Jeśli napięcie na obu modułach jest takie samo, to problem jest w zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro posprawdzam napięcia na przewodach, które podałeś i dam znać co wyszło. Przejrzałem kawałek internetu i zastanawiam się jeszcze nad stabilizatorem 10V w zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Po wymianie stabilizatora (tu był taki z 5 nóżkami na 5V) wszystko wróciło do normy ;) Udało się też naprawić skaczącą wskazówkę predkosciomierza była zbyt mocno wcisnieta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.