Skocz do zawartości

Co ile wymiana łańcucha rozrządu w 900?


beejay

Rekomendowane odpowiedzi

> CO ile km należy wymienić rozrząd w silniku 900? Ew. po czym poznać,

> że wymiana jest wskazana

Mam wujasa w ASO fiata i mówi że tak do 150 tys. moge spać spokojnie a raczej jeździć. Reguło jest chyba to czy nie zacznie głośniej pracować ale to tylko moje domysły osobiste.

yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CO ile km należy wymienić rozrząd w silniku 900? Ew. po czym poznać,

> że wymiana jest wskazana

Ja w swojej byłej 900 zaglądałem do rozrządu przy 105kkm (profilaktycznie), a skoro zaglądałem, to i wymieniłem (bo w końcu trochę trzeba porozbierać) mimo, że łańcuch był w dobrej kondycji. Napinacz był trochę wyjechany, ale myślę, że do 180 kkm spokojnie by pojeździł.

Słyszałem nawet opinię, że łańcuch jest dożywotnio w CC900.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CO ile km należy wymienić rozrząd w silniku 900? Ew. po czym poznać,

> że wymiana jest wskazana

Ja w swojej byłej 900 zaglądałem do rozrządu przy 105kkm (profilaktycznie), a skoro zaglądałem, to i wymieniłem (bo w końcu trochę trzeba porozbierać) mimo, że łańcuch był w dobrej kondycji. Napinacz był trochę wyjechany, ale myślę, że do 180 kkm spokojnie by pojeździł.

Słyszałem nawet opinię, że łańcuch jest dożywotnio w CC900, jedynie napinaczem trzeba się zainteresować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CO ile km należy wymienić rozrząd w silniku 900? Ew. po czym poznać,

> że wymiana jest wskazana

Według zalecen producenta - 105 tys km - wytrzyma wiecej ale po co ryzykowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według zalecen producenta - 105 tys km - wytrzyma wiecej ale po co

> ryzykowac ?

W tym sęk, że zalecenie wymiany co 105 tyś dotyczy silnika 1,1 i paska... o łańcuchu w instrukcji nie ma mowy

oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CO ile km należy wymienić rozrząd w silniku 900? Ew. po czym poznać,

> że wymiana jest wskazana

łańcuch generalnie jest nie do zajeżdżenia, najbardziej zuzywająca się częśc to napinacz.

Generalnie trzeba wszystko dobrze osłuchać w okolicach 100 kkm (lub wcześniej - u mnie zaczał grac chyba po 75 kkm), jeśli go słychać - wymienić. Koszta nie sa tak duże: na allegro komplet kół z łańcuszkiem idzie dostać już za 60 PLN, napinacz nie więcej, czyli razem ok 120...

tutaj masz przykładowy link, lecz nie wiem czy zawiera toto napinacz - trzeba zapytać. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym sęk, że zalecenie wymiany co 105 tyś dotyczy silnika 1,1 i

> paska... o łańcuchu w instrukcji nie ma mowy

Mi coś się zdaję że w instukcji nie ma podanego przebiegu do wymiany, gdyż według producenta służy on dożywotnio. Czytałem to w ASO w jakiejś "mądrej książce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi coś się zdaję że w instukcji nie ma podanego przebiegu do wymiany,

> gdyż według producenta służy on dożywotnio. Czytałem to w ASO w

> jakiejś "mądrej książce".

Złap za koło alternatora i poruszaj w prawo i w lewo poczujesz wtedy czy nie ma luzu na łańcuchu aby obrócić całym silnikiem potrzeba większej siły niż aby obrucić tylko wałkiem rozrządu rużnica miedzy jednym a drugim to jest właśnie luz na łąńcuchu troche skąplikowane ale po przetestowaniu manualnym okaże się proste (dotyczy wszystkich silników) jak bedzie luz to wymieniać jak nie będzie to nie ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CO ile km należy wymienić rozrząd w silniku 900? Ew. po czym poznać,

> że wymiana jest wskazana

póki co mam ponad 130kkm natrzaskane i cisza... nie zamierzam go ruszać skoro nie prosi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy dziwne dzwieki podczas dynaminczego przyspieszania to wlasnie

> sypiacy sie lancuch??

> ktos mi podzial, ze zawory kaput....

Jakie to są dziwne dzwięki ?Tego nie da sie zdiagnozowac przez internet mogą to być np:panewki stukają przy nagłym dodawaniu (wjazd na krawężnik) gazu może to być też spalanie detonacyjne (złe paliwo) wiec "dziwne dźwięki to za mało" na diagnoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.