Skocz do zawartości

Karoseria Polskiego samochodu elektrycznego


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Fili_P napisał:

Podkreślam juz pisza o karoseri tylko

Galeria zgłosoznych projektów :-)))))

http://konkurs.emobilitypoland.pl/#galeria

 

Myślę, że Mateusz Tomiczek zaprojektował coś, co mogłoby być hitem światowym, gdyby powstało w Polsce.

 

Znając niestety nasz kraj wygra jakaś kupa, znajomego z jury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dembu napisał:

 

Myślę, że Mateusz Tomiczek zaprojektował coś, co mogłoby być hitem światowym, gdyby powstało w Polsce.

 

Znając niestety nasz kraj wygra jakaś kupa, znajomego z jury.

 

Przypomina mi Opel Adam :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dembu napisał:

 


Możliwe... Ale wygląda nowocześnie, tak jak ma wyglądać samochód elektryczny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

pytanie czy praktycznie, cofanie w mieście średnio 

duża maska po co w aucie elektrycznym ?

 

prędzej coś takiego

http://konkurs.emobilitypoland.pl/wp-content/themes/ogate/img/galeria/56_Sebastian_Nowak/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, grogi napisał:

Jestem zszokowany... @p i p p pewnie pęka z dumy, tyle auto-emocji...  

Dokładnie. To są indywidualne historie, inspiracje, pomysły szokujące i zgodne z trendem, widać różnorodność wyobraźni i bardzo różne pomysły. Oglądanie tego jest ma sens!

Natomiast już wyczuwam, że wymagania są jedne. Niech się podoba każdemu, wpada w oko bez choćby minuty analizy i niech się sprzedaje w milionach robiąc miliony $.

Tylko po co akcentować, że się podoba jak się podoba każdemu? W tym wątku jak na dłoni widać, że design ma mniejsze znaczenie niż czcionka opisująca rozmiar na oponie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2017 o 17:36, Koonrad napisał:

 

pytanie czy praktycznie, cofanie w mieście średnio 

duża maska po co w aucie elektrycznym ?

 

prędzej coś takiego

http://konkurs.emobilitypoland.pl/wp-content/themes/ogate/img/galeria/56_Sebastian_Nowak/1.jpg

 

Gdybym chciał zbudować miejskie auto na podstawie jako takiego mojego doświadczenia i wiedzy to wybrałbym właśnie ten projekt. IMHO najdojrzalszy pod względem możliwości upchnięcia w nim normalnej konstrukcji i mechanizmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, p i p p napisał:

Dokładnie. To są indywidualne historie, inspiracje, pomysły szokujące i zgodne z trendem, widać różnorodność wyobraźni i bardzo różne pomysły. Oglądanie tego jest ma sens!

 

 

Naprawdę pogięta serwetka dodawana do paszy w McDonaldzie ma być inspiracją?

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2017 o 15:45, Fili_P napisał:

Podkreślam juz pisza o karoseri tylko

Galeria zgłosoznych projektów :-)))))

http://konkurs.emobilitypoland.pl/#galeria

 

Dla mnie cała ta akcja, to jakiś niezrozumiały żart.

Z tego co czytałem, mają jakieś ambitne plany że już w 2018 roku chcą wyprodukować próbną serię tych samochodów elektrycznych. Natomiast prace są w proszku. Nie mają nawet jakiś ogólnych założeń, czym ma być ten samochód, jaka wielkość, konstrukcja itd.

Karoserię projektują amatorzy w ogólnonarodowym konkursie. Do tego budżet całego projektu jest jakiś śmieszny. Nie wiem jakim cudem to ma się udać. Pewnie efekt będzie taki, że będą importować jakieś chińskie samochody i zakładać na to tę karoserię, która będzie jedynym polskim elementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pafnucy napisał:

 

Dla mnie cała ta akcja, to jakiś niezrozumiały żart.

Z tego co czytałem, mają jakieś ambitne plany że już w 2018 roku chcą wyprodukować próbną serię tych samochodów elektrycznych. Natomiast prace są w proszku. Nie mają nawet jakiś ogólnych założeń, czym ma być ten samochód, jaka wielkość, konstrukcja itd.

Karoserię projektują amatorzy w ogólnonarodowym konkursie. Do tego budżet całego projektu jest jakiś śmieszny. Nie wiem jakim cudem to ma się udać. Pewnie efekt będzie taki, że będą importować jakieś chińskie samochody i zakładać na to tę karoserię, która będzie jedynym polskim elementem.

Efekt będzie taki, że zaloży się kilka firm na boku, którym będzie się outsource-ować przeróżne podzadania za grubą kasę i tak będzie to trwało, trwało.... aż do zmiany władzy i nowej komisji śledczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Markin napisał:

Naprawdę pogięta serwetka dodawana do paszy w McDonaldzie ma być inspiracją?

Inspiracją ma/może być wszystko. To się kłębi w wyobraźni projektanta. Powinno się mówić projektantów...liczba mnoga. I ten miks różnych projektów, udanych, nieudanych, ładnych, brzydkich, szokujących i banalnych jest jakby esencją i wartością designu. Mam wrażenie, że jesteś oburzony istnieniem "złego" pomysłu. Bez złych pomysłów nie ma dobrych. Każda dziedzina, która jest bliska naszemu sercu musi mieć emocje pozytywne i negatywne.

Chęć, żeby wszystko miało "pozytywną estetykę" jest dziwna przy akcentowaniu, iż wygląd jest ważny. Dziwna, ale popularna i na tym poznali się producenci. Jeśli produkt ma zarabiać, projektują łatwy w przyswajaniu wygląd i stąd trend podobnych do siebie projektów w danym czasie.

Nie chcę nikogo obrazić, ale może w ten sposób ktoś zrozumie: Klient, który się łapie na taką estetykę (niech będzie ta nasza Insignia z innego wątku) jest jak taka łatwa laska, która się zgadza wcześniej niż cokolwiek zaproponujemy. Oczywiście nie ma powodu do obrazy, ja też jestem taką laską, ale czekam aż klient otworzy paszczę.:hehe:;l

 

Podsumowując: Jeśli zwracamy uwagę na wygląd, róbmy to profesjonalnie z pełnym zaangażowaniem i przyzwoleniem danym projektantom, żeby się nie ograniczali. Ale jeśli nie mamy na to czasu, ochoty i się na tym nie znamy, skupmy się na innych cechach samochodu, których jest wieeele i dają jeszcze intensywniejsze emocje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi.



Może się mylę ale w XXI wieku buduje się samochody bez ramy = układ napędowy, zawieszenie i nadwozie muszą być projektowane razem. Idea projektowania nadwozia bez wzięcia pod uwagę samego układu napędowego wydaje się co najmniej śmieszna. Nawet jeżeli założymy podobne rozwiązanie jak w Tesli to nadal ważny jest np. rozstaw kół, szerokość itp.
Drugi problem to względy bezpieczeństwa - nie bez powodu istnieją strefy zgniotu w samochodach - wiele z tych "projektów" kompletnie ignoruje problem bezpieczeństwa.

Mówiąc inaczej - cały konkurs jest tylko po to by krewni i znajomi krolika się obłowili (założę się ze za bycie w jury dostaje się spore pieniądze jako konsultant) a nagroda jest tylko ochłapem rzuconym publice; zresztą i ją dostanie krewny i znajomy krolika. Projekt nigdy nie przejdzie z fazy pokazywania w gazetach nawet do funkcjonalnego prototypu.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
pytanie czy praktycznie, cofanie w mieście średnio 
duża maska po co w aucie elektrycznym ?
 
prędzej coś takiego
http://konkurs.emobilitypoland.pl/wp-content/themes/ogate/img/galeria/56_Sebastian_Nowak/1.jpg



Przecież to Mitsubishi i-MIEV bezczelnie skopiowane.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, p i p p napisał:

 Mam wrażenie, że jesteś oburzony istnieniem "złego" pomysłu. Bez złych pomysłów nie ma dobrych. Każda dziedzina, która jest bliska naszemu sercu musi mieć emocje pozytywne i negatywne.

 

 

Jestem zaskoczony brakiem odsiewu "całkiem złych" projektów już na etapie projektowania. Też czasem zajmuję się w swojej pracy projektowaniem (nie designem) i nie proponuje kontrahentom wszystkich idiotycznych pomysłów jakie mi przyjdą do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
pytanie czy praktycznie, cofanie w mieście średnio 
duża maska po co w aucie elektrycznym ?
 
prędzej coś takiego
http://konkurs.emobilitypoland.pl/wp-content/themes/ogate/img/galeria/56_Sebastian_Nowak/1.jpg


Nie ważne po co, ważne żeby projekt zachwycał i miał nowoczesny wygląd. Żeby ludzie chcieli ten samochód kupować.
Niestety to co wkleiłeś jest jak sprzed potopu :/
Wygląda jak każde inne polskie guano.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.