Skocz do zawartości

Peugeot 307 - wentylator chłodnicy nie działa na 1 biegu


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Oddałem dzisiaj żony auto na serwis klimatyzacji i dowiedziałem się, że wentylator nie pracuje na pierwszym biegu. Klima działa, wentylator stoi i po chwili włącza się od razu na drugim biegu. Po chwili się wyłącza i po jakimś czasie historia się powtarza. Co może być zepsute ? Wentylator, jakiś regulator obrotów czy coś innego ? Niestety w serwisie nie chcieli się od razu podjąć naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Muzyk napisał:

to co podalem jest po modernizacji, jutro Ci moge wyslac :)

i jak będzie Ci się chciało to napisz jak się dostać do tego gówna :) Da radę bez zrzucenie zderzaka ? Bo jak trzeba będzie go zdejmować, to raczej w swoich warunkach sam tego nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2017 o 21:06, szyman napisał:
wyjmij spinki od góry zderzaka odegnij ten czarny plastik i będziesz miał jako taki dostęp

Tak właśnie zrobiłem :ok:

 

Odgiałem gorę zderzaka, przyblokowałem kombinerkami i wymieniłem. Poszło szybko.

 

09b14c9fa0460f3b2b3957c5c192986b.jpg

 

Te spinki są strasznie tandetne. Nowy element wygląda ciut inaczej, ale podpasował. Nie byla potrzebna obudowa, która była w starej części.

 

5a972e51cbba962bc0763b06eb7118a9.jpg

 

Dzięki @Muzyk za pomoc :ok: teraz po odpaleniu auta i włączeniu klimy po chwili włącza się wentylator na pierwszym biegu.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, Panowie , dolacze do tematu. Peugeot 206 2004rok mux, 1,4 16v kfu, po wlaczeniu klimy wiatrak wlacza sie po kilku sekundach, jego obroty sa takie same ( na oko) jak wtedy gdy na wylaczonej klimie wlaczy sie schladzanie silnika ( tem. powyzej 90 st, stawiam na okolo 97st), czy 1 i 2 bieg ma te same obroty? w porownaniu do vw to w moim cieniutko sie kreci  prawie go nie slychac. zastanawia mnie to bo czynnika wchodzi prawie tyle co do golfa a wydajnosc tej klimy daje duzo do zyczenia. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.