Skocz do zawartości

sprężyny tył


Armoth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie. Pękła mi sprężyna tylna, po wyjęciu okazało się, że jest 12 mm dłuższa niż dostępne na rynku seryjne. Trudno je dostać, moje pytanie, czy ktoś ma podobne doświadczenie? Czy zakładać krótsze o 12mm czy szukać dłuższych. Puki co w sprzedaży dostępna jest jedna, a przecież trzeba wymieniać parę.

Co radzicie?

Nowe informacje ;)

Dostępne są dwie długości 304mm i 314mm moja sprężyna ma 322mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ostatnio miałem ten sam problem... z tego co patrzyłem, to na tył do Cromy jest jeden typ sprężyn.

Zdecydowałem się na wymianę kompletu od Sachs'a (sprężyny i amortyzatory przód/tył). Jedyne co zmieniłem, to na przód kupiłem sprężyny od 2.4 JTDm - to po informacjach, że sprężyny siadają...

Nie mierzyłem wysokości samych sprężyn, ale po założeniu Croma stoi wyżej, przód 25mm, tył 10mm

 

Cr_p_sachs.jpg

Cr_t_sachs.jpg

 

tu masz trochę w innym wątku: https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/439146-zawieszenie-croma/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem KYB RJ 6653 dedykowane do Vectry combi. Chyba są twardsze, bo przy podobnej długości Croma mniej siadła niż  na dedykowanych do Cromy. Tak wiem, że Vectra i Croma to ta sama płyta, ale w przeznaczeniu akurat tych sprężyn producent Fiata nie wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.