Skocz do zawartości

Mapy do nawigacji


szastan

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma tu ktoś oprócz mnie na pokładzie Uconnect 7 Nav (live / HD czy jak to się zwie)? Szukam info czy są nowsze mapy niż wersja 986, bo wg zapewnień producenta być powinny, ale na stronie nic nowego pokazać się nie chce :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam, TomTom wypuścił mapy wersję 990, niby dla Uconnect również, ale na maps.mopar.eu jeszcze ich nie widać :no: Może mamy tu kogoś z Fiata / ASO ogarniętego kto może swoimi kanałami sprawdzić czemu ten update jeszcze nie jest dostępny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2017 o 13:45, szastan napisał:

Odpowiem sobie sam, TomTom wypuścił mapy wersję 990, niby dla Uconnect również, ale na maps.mopar.eu jeszcze ich nie widać :no: Może mamy tu kogoś z Fiata / ASO ogarniętego kto może swoimi kanałami sprawdzić czemu ten update jeszcze nie jest dostępny?

 

Zagadaj z @Rome - niech sprawdzi w swoim ASO. Plus ewentualnie @Wojtas_BB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w CS FCA może być problem, bo na mojej alfie uczyli się aktualizacji uconnecta, jakieś 1,5 roku po wyjściu modelu z tym ustrojstwem :)

 

Niestety podchodzą do tematu tak, ze jak nie przyjedziesz autem to "nie da się"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

tak, wymarudziłem ostatecznie informację, że Tom Tom przygotowuje mapy, przesyła je do Fiata, a Fiat obrabia po swojej stronie i wystawia do netu. Niestety oznacza to, że jak to określił Pan z Bielska "mapy pojawiają się z opóźnieniem, bo u nich jest zawsze poślizg", więc map które Tom Tom wystawił w czerwcu możemy się spodziewać w sierpniu. Gwarancję map co 3 miesiące można między bajki włożyć :no: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldek40 udało Ci się zainstalować tą mapę w Tipo? Wszyscy naokoło trąbią (również na zagranicznych forach Tipo) że standardowe mapy tomtom nie dają się zainstalować. Oprócz tego potrzebny jest plik licencji, bez którego nawet przygotowana przez Fiata mapa się nie instaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, my tutaj piszemy o mapach konkretnie skrojonych pod system Uconnect 7 HD w Tipo. Tak jak pisałem wyżej, mapy musza zostać przygotowane przez Fiata, zwykłych przygotowanych przez TomTom nie da się uruchomić w tym systemie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Was to coś pocieszy to mapy Tomtoma dla Renault też miały się pojawiać regularnie, a żadnych aktualizacji nie było. Po jakimś czasie trzeba było sobie kupić update, bo w momencie zakupu były przestarzałe o jakieś 2 lata, a później w ogóle przestawały nadawać się do użytku, bo na większości nowych dróg wg nawigacji jechało się "po polu". Więc to nie tylko Fiat tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/18/2017 o 10:21, ZelaznyKarzel napisał:

Jeśli Was to coś pocieszy to mapy Tomtoma dla Renault też miały się pojawiać regularnie, a żadnych aktualizacji nie było. Po jakimś czasie trzeba było sobie kupić update, bo w momencie zakupu były przestarzałe o jakieś 2 lata, a później w ogóle przestawały nadawać się do użytku, bo na większości nowych dróg wg nawigacji jechało się "po polu". Więc to nie tylko Fiat tak ma.

Nie spotkalem jeszcze nawigacji, ktora by byla lepsza od takiej w telefonie. Kluczem powinna byc mozliwosc podlaczenia komorki do samochodu i wyswietlic tam ekran. Czy tipo ma android/apple car play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma, trzeba za tą opcję dopłacić 500 PLN. Niestety Fiat wypiął się na osoby które kupiły auto przed możliwością domówienia tej opcji, nie ma możliwości dokupienia po skonfigurowaniu auta (rok temu oficjalny komunikat prasowy mówił że będzie można zaktualizować radio o tą funkcję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, szastan napisał:

Ma, trzeba za tą opcję dopłacić 500 PLN. Niestety Fiat wypiął się na osoby które kupiły auto przed możliwością domówienia tej opcji, nie ma możliwości dokupienia po skonfigurowaniu auta (rok temu oficjalny komunikat prasowy mówił że będzie można zaktualizować radio o tą funkcję).

Szkoda, bo to rozwiazaloby problem map. Ciekawe czy to opcja w sofcie czy jednak hardware sie rozni. Bo jak w oprogramowaniu to kwestia do ogarniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujekcybul na różnych forach powoli porównują software, niewykluczone że to tylko soft i odpowiednia licencja. Może za ileś tam miesięcy/lat problem zostanie rozwiązany. Na szczęście osób niezadowolonych z decyzji Fiata jest ogrom, więc skoro oni nie chcą zarobić na upgrade, to jest szansa na to że ktoś wpadnie na to jak to zrobić nieoficjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szastan też nie rozumiem co za problem - zrobić plik aktualizacyjny i dać zarobić ASO, które pracują na FCA jak by nie było. Wszyscy szczęśliwi - klient, ASO i FCA. Bezwładność decyzyjna korporacji i brak czułości na reakcję rynku jest porażająca. Niby mamy XXI wiek, internet, technologie, wsparcie IT we wszelkich dziedzinach życia, a wciąż czasami jak za króla Ćwieczka normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gilbert3 jest jeszcze ewentualność taka że jednak potrzebny jest inny hardware, próbuję to ustalić, jednak problem mam wrażenie jest natury organizacyjnej. System jest hybrydą rozwiązań TomToma oraz FCA i teraz podejrzewam że oprogramowanie Fiata uruchamia system TomToma, a do tego musimy mieć odpowiednio zabezpieczony i licencjonowany soft. Jako że wszystko jest ze sobą mocno zintegrowane, to dołożenie funkcji Android Auto / Car Play może nie polegać na czymś tak prozaicznym jak doinstalowanie aplikacji, tylko zmianie całego systemu operacyjnego. OS jest pewnie licencjonowany per numer seryjny urządzenia zainstalowanego w aucie i pewnie dla Fiata prościej jest tworzyć bazę takich kluczy licencyjnych tylko w jednym momencie, przy konfigurowaniu auta, zamiast później móc manipulowac tą bazą. Za tym pewnie stoją korpoprocedury które musieliby sobie stworzyć, dołożenie iluś tam osobom pracy etc. Najpewniej od początku ktoś zwyczajnie poszedł na łatwiznę (pamiętajmy że to są Włosi, im się generalnie nie chce :no: ) i teraz jest ten brak decyzyjności o którym piszesz aby coś zrobić by rzeszę wkurzonych klientów potraktować w sposób właściwy. Pewnie wychodzą z założenia że wszyscy teraz pokrzyczą, potem zapomną. A że Tipo sprzedaje się jak ciepłe bułęczki, to tylko ich utwierdza w przekonaniu że jest ok, słupki się zgadzają :lizak: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiła się aktualizacja softu do Uconnect 5 cali - zwykłych oraz z navi .

Sobie już wrzuciłem 35 minut i po kłopocie - wszystko działa szybciej - przy włączonej opcji telefon na ekranie mam widoczną w roku nazwę stacji etc.

https://forum.clubalfa.it/threads/uconnect-5-aggiornamento-software-12-00-24-01.113860/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeeeeezu nie może być, ostatnia aktualizacja dla uconnect zwykłego była jakieś 2 lata temu :O

 

CUD, już myślałem że FCA zapomniało, że coś takiego jak uconnect bez live wydali na rynek do innych aut niż fiat i jeep.

 

Muszę pamiętać jak pojadę wymienić opony, żeby mi zaktualizowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szastan gratuluję rozkminy problemów i motywów FCA. W dobie wiadomości rozchodzących się błyskawicznie wszyscy producenci powinni być uczuleni na grzech zaniechania. O ile nie trudno zrozumieć brak wsparcia w 3-4 letnich samochodach, o tyle ciężko pojąć niemoc w zakresie aktualizacji navi niby Tomtom ~ ale Here w modelu 500X. Nie wiem czy to jest ta aktualizacja, o której wspomniał @Dareek, jeśli tak to wygląda, że wymagało to interwencji Zachara niż z dobrej woli producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.08.2017 o 22:37, gilbert3 napisał:

@szastan gratuluję rozkminy problemów i motywów FCA. W dobie wiadomości rozchodzących się błyskawicznie wszyscy producenci powinni być uczuleni na grzech zaniechania. O ile nie trudno zrozumieć brak wsparcia w 3-4 letnich samochodach, o tyle ciężko pojąć niemoc w zakresie aktualizacji navi niby Tomtom ~ ale Here w modelu 500X. Nie wiem czy to jest ta aktualizacja, o której wspomniał @Dareek, jeśli tak to wygląda, że wymagało to interwencji Zachara niż z dobrej woli producenta. 

Zachar w temacie nic nie zrobił, co najwyżej zapytał - w moim przypadku z Uconnect 6,5" FIAT od odpowiedzi całkowicie się odciął. Mam korespondencję od Zachara i FCA - winnego brak. W tej chwili jestem w sporze z FCA, zapewne sprawa rozpocznie swój bieg w sądzie. Aktualnie po nieakceptowalnych warunkach "ugody", które przedstawiło FCA Rzecznikowi Praw Konsumenta, zaproponowałem swoje warunki - od miesiąca cisza. Rzecznik przyznaje mi rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krowka napisał:

Aktualnie po nieakceptowalnych warunkach "ugody", które przedstawiło FCA Rzecznikowi Praw Konsumenta, zaproponowałem swoje warunki - od miesiąca cisza. Rzecznik przyznaje mi rację.

Jeśli to nie tajemnica, to zdradź warunki jakie zaproponowało FCA, a jakich żądasz Ty. Na wymianę samochodu to bym raczej nie liczył. 

Ogólnie problem jest taki, że we wielu współczesnych samochodach aktualność nawigacji pozostawia wiele do życzenia. Przykład mojego kolegi: Audi Q5 rocznik 2016 - kupione w styczniu 2017 - mapy z połowy 2015, aktualizacja płatna. Wywalczył bezpłatną aktualizację (na moje to w sumie powinien dostać bez łaski ze względu na cenę samochodu). 

Między innymi dlatego wziąłem android auto zamiast fabrycznej navi. Czas pokaże czy to błąd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowali jednorazową aktualizację, ja płacę około 1000zł w ASO za mapy z Q22015 i kancelaria, która reprezentuje FCA, zwraca mi kasę - jeszcze potrzebuję czekać na łaskę zwrócenia kasy. Auto z 2016 ma mapy z Q42014.
Zażądałem darmowych bezgotówkowych aktualizacji do Q22016, czyli do momentu daty odebrania auta+90 dni w ramach programu "aktualne mapy", a potem, pomimo iż świeże nie będą, koszty takie same jak w przypadku TomTom w Uconnect 5", czyli około 240zł rocznie. Niech ASO i FCA sami się ze sobą rozliczają, wystarczy, że dopłaciłem do tego 3 500zł, podczas gdy bez dopłaty w standardzie miałbym Uconnect 5" z TomTom. Chyba aż tak wygórowanych wymagań nie mam?
Niestety Android Auto nie był dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krowka napisał:

Chyba aż tak wygórowanych wymagań nie mam?

Absolutnie nie, Twoje wymagania są w porządku, nawet powinieneś dostać coś więcej za stracony czas i nerwy. Rozwiązanie zaproponowane przez kancelarię FCA jest co najmniej śmieszne. Życzę powodzenia w walce i cierpliwości, bo z całą pewnością będzie potrzebna. Informuj nas o dalszych losach auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zaproponowali jednorazową aktualizację, ja płacę około 1000zł w ASO za mapy z Q22015 i kancelaria, która reprezentuje FCA, zwraca mi kasę - jeszcze potrzebuję czekać na łaskę zwrócenia kasy. Auto z 2016 ma mapy z Q42014.
Zażądałem darmowych bezgotówkowych aktualizacji do Q22016, czyli do momentu daty odebrania auta+90 dni w ramach programu "aktualne mapy", a potem, pomimo iż świeże nie będą, koszty takie same jak w przypadku TomTom w Uconnect 5", czyli około 240zł rocznie. Niech ASO i FCA sami się ze sobą rozliczają, wystarczy, że dopłaciłem do tego 3 500zł, podczas gdy bez dopłaty w standardzie miałbym Uconnect 5" z TomTom. Chyba aż tak wygórowanych wymagań nie mam?
Niestety Android Auto nie był dostępny.
To smutne takie traktowanie klienta:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2017 o 00:11, Dareek napisał:

pojawiła się aktualizacja softu do Uconnect 5 cali - zwykłych oraz z navi .

Sobie już wrzuciłem 35 minut i po kłopocie - wszystko działa szybciej - przy włączonej opcji telefon na ekranie mam widoczną w roku nazwę stacji etc.

https://forum.clubalfa.it/threads/uconnect-5-aggiornamento-software-12-00-24-01.113860/

a jak sprawdzić obecną wersję fw w uconnect5 nav w tipo ?

 

edit.

ok znalazłem w general/info mam wersję 21 cośtam, czy to o to chodzi ? bo aktualka jest 12.x.x.x, ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uaktualnienie:

Po dwóch miesiącach jest odpowiedź.
Podtrzymują formę zwrotu kasy, jednak wprowadzili nową propozycję ugodową. FCA miałoby pokryć koszt dowolnie zakupionej przenośnej nawigacji dostępnej na rynku, albo pokryje koszty rocznej aktualizacji Here... Według Rzeczniczki w przypadku nie zgadzania się z propozycją pozostaje droga sądowa.

Z ciekawostek. Od 2018 roku 500X przed liftem otrzymuje Uconnect 7" z prawdziwym TomTom i Android/CarPlay. To oznacza, że ludzie cisną po nich, ale nie tak, żeby istniejący problem naprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 12.10.2017 o 09:18, krowka napisał:

Po dwóch miesiącach jest odpowiedź.
Podtrzymują formę zwrotu kasy, jednak wprowadzili nową propozycję ugodową. FCA miałoby pokryć koszt dowolnie zakupionej przenośnej nawigacji dostępnej na rynku, albo pokryje koszty rocznej aktualizacji Here... Według Rzeczniczki w przypadku nie zgadzania się z propozycją pozostaje droga sądowa.

I jaka jest Twoja decyzja w tej materii? Idziesz do sądu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.