Skocz do zawartości

Czy pompa basenowa zaciągnie wodę?


deltabox

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży basen dmuchany, ale woda z studni u mnie ma może 10 stopni, więc dokupiłem taką matę solarną do podgrzewania wody z intexu. Teraz zastanawiam się, czy taka standardowa pompa basenowa zaciągnie mi wodę od góry z basenu, bo w tych wszystkich rozporowych to woda wlatuje grawitacyjnie do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, deltabox napisał:

Mam duży basen dmuchany, ale woda z studni u mnie ma może 10 stopni, więc dokupiłem taką matę solarną do podgrzewania wody z intexu. Teraz zastanawiam się, czy taka standardowa pompa basenowa zaciągnie mi wodę od góry z basenu, bo w tych wszystkich rozporowych to woda wlatuje grawitacyjnie do niego.

Dlaczego chcesz zasypać od góry? Nie masz podłączeń na ścianie basenu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krisxx napisał:

Ja u siebie żeby uruchomić pompę musiałem zalać ją i całą rurę ssącą wodą. Wtedy wkładałem rurę do basenu i zasysało już wodę.

Dzięki, teraz wiem, że mogę spokojnie kupić najtańszą pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2017 o 14:00, deltabox napisał:

Dzięki, teraz wiem, że mogę spokojnie kupić najtańszą pompę.

Tylko nie wiem, czy do tej maty nie trzeba większego ciśnienia. Ta pompa nie robi jakiegoś dużego ciśnienia i z tym może być wtedy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.