Skocz do zawartości

megane 2-problem z odpalaniem


Bartolomeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przejechaniu 650 km zatankowałem moją megane 1,5 dci (101km, 2004r) na shellu w Gdyni. Zatrzymałem się przed wjazdem na prom, zgasiłem silnik i jak chciałem odpalić to doopa. Odpalił dopiero za drugim razem. Przed tankowaniem w Gdyni problemów nie było-zatrzymywałem się tego dnia kilkakrotnie. Następnego dnia rano na promie problem się powtórzył i występuje przy każdym odpalaniu- bez znaczenia czy ciepły czy zimny. Dotankowałem paliwa w Danii- bez różnicy, problem występuje nadal- odpalałem go kilkanaście razy i zaczynam się stresować coraz bardziej- do domu 1300 km i jeszcze tydzień urlopu. W zeszłym roku padł wysprzęglik i 1250 km meganka przejechała na lawecie... Gdzie szukać przyczyny? może tylko zbieg okoliczności z tankowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muszuasi napisał:

Gdzie szukać przyczyny? może tylko zbieg okoliczności z tankowaniem?

Może zbieg okoliczności, a może nie. Ja też kiedyś w Polsce przed granicą zalałem syfu i u mnie objawiało się spadkiem mocy (komputer odcinał z powodu za niskiego ciśnienia na listwie). Pomogła wymiana filtra paliwa. Myślę, że też zacząłbym od wymiany filtra. U mnie też dolewanie i "ulepszacze" do paliwa nie pomagały.

P.S.

Gdzie w Danii jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i problem rozwiązany. Tydzień przed wyjazdem odebrałem Renie od mechanika-wymieniał uszczelnienie przy rozrządzie i zapomniał przykręcić czujnik, który wypadał (na szczęście jest dość wąsko) i opierał się o osłonę rozrządu, a przy kolejnej próbie odpalenia wskakiwał na miejsce... Po wymianie filtra paliwa, przeglądnąłem wszystkie czujniki...ręce opadają :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.