Skocz do zawartości

Tpo 5d a tipo 4d - waga


wawo

Rekomendowane odpowiedzi

czy wie ktoś dlaczego rożnią się wagą? 4 d jest cięższe. Jak to się ma do bezp. konstrukcji?

Sądzę że bez znaczenia chyba że najechanie z tyłu to lepszy sedan lub sw.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BOGUS napisał:


Sądzę że bez znaczenia chyba że najechanie z tyłu to lepszy sedan lub sw.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie sądze, taki lanos był cięzszy od nexii o dobre ca. 150 kg - wprost przeklładało sie na bezpieczeństwo konstrukcji. Nie przypadkiem chyba ten hb jest droższy od sedana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wawo napisał:

 

Nie sądze, taki lanos był cięzszy od nexii o dobre ca. 150 kg - wprost przeklładało sie na bezpieczeństwo konstrukcji. Nie przypadkiem chyba ten hb jest droższy od sedana.

 

Z silnikiem 1.4 też jest pewnie lżejszy niż z dieslem, nie przesadzacie trochę z wnioskami? Poza tym skąd te wagi, bo jakość danych n/t ciężaru u Fiata na ogół jest delikatnie mówiąc niezaležna od rzeczywistości :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie sądze, taki lanos był cięzszy od nexii o dobre ca. 150 kg - wprost przeklładało sie na bezpieczeństwo konstrukcji. Nie przypadkiem chyba ten hb jest droższy od sedana.
 

cena to sprawa polityki marketingu i kilku jeszcze innych czynników a nie wagi; to nie jest tak ze kg auta kosztuje tyle i tyle.
a w tym przypadku należy pamiętać że o ile najczęściej sedan powstane poprzez dodanie kufra do hb a tu sedan był projektowany osobno i jako pierwszy.
no i więcej sprzedaje sie hb niz sedanow

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BOGUS napisał:


to nie jest tak ze kg auta kosztuje tyle i tyle.
no i więcej sprzedaje sie hb niz sedanow
 

To oczywiste, raczej jeszcze nikt z producentów nie zdecydował się sprzedawać auta na kilogramy. ;]

Jeśli chodzi o Tipo, to mam duże wątpliwości czy HB sprzedaje się więcej niż sedanów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ulice, sedany miażdżą ilościowo HB i SW (o tego to już wogóle), ale je kupują do taxi, dla handlowców czy wszyscy dla których najważniejsza jest cena :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, raczej jeszcze nikt z producentów nie zdecydował się sprzedawać auta na kilogramy. ;]
Jeśli chodzi o Tipo, to mam duże wątpliwości czy HB sprzedaje się więcej niż sedanów. 

nie pisałem konkretnie o tipo. tu faktycznie pewnie jest inaczej bo to auto najpierw miało być tanim sedanem a że wyszło lepiej niż myśleli to eksploruja jak 500

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szastan napisał:

Patrząc na ulice, sedany miażdżą ilościowo HB i SW (o tego to już wogóle), ale je kupują do taxi, dla handlowców czy wszyscy dla których najważniejsza jest cena :ok: 

Generalnie za tanio było, od 1.07 katalogowo 1000 podwyżki. Wydaje się być strzał w kolano na wakacje, gdy ruch w salonach zamiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gilbert3 napisał:

od 1.07 katalogowo 1000 podwyżki

 

albo próba pojechania na hype. Ogólnie Fiat zdaje się nie uczyć na własnych, wieloletnich błędach, ale to jest kwestia na osobny wątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, szastan napisał:

Patrząc na ulice, sedany miażdżą ilościowo HB i SW (o tego to już wogóle), ale je kupują do taxi, dla handlowców czy wszyscy dla których najważniejsza jest cena :ok: 

Patrząc na ulicę to HB i SW nie widziałem, ani razu podczas jazdy :]

 

Sedany się trafiają, ale też ich liczba nie przytłacza. Ciekawe jak wygląda sprzedaż wg województwa, kiedyś pamiętam Fiat miał b. dobre udziły w Łodzi i okolicach ;] , wiadomo @Cinos :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bartekm napisał:

Patrząc na ulicę to HB i SW nie widziałem, ani razu podczas jazdy

w 3city mogę policzyć na palcach jednej ręki widziane HB i SW (łącznie z moim ;]), natomiast sedanów już występuje sporo, głównie widzę je właśnie na taksówkach i białe handlowe :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że HB droższy... gdyby był w cenie sedana to by, kupił...

tak w 2000 roku kupiłem sedana astre F... była w cennie HTB...

ale potrzebowałem większy bagażnik... na torby itp, teraz potrzebuję auto z otwieraną dupcią jak htp czy kombi, sedan nie wchodzi w grę... i szkoda, że tyle trzeba dopłacić do tipo htb...

astra kosztowała 32600;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny dzisiaj a ceny kiedyś to dwa różne światy. W każdym razie, w tej cenie nie znajdziesz nic innego nowego z takim samym wyposażeniem, chyba że się coś przez ostatni kwartał zmieniło :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szastan napisał:

 

albo próba pojechania na hype. Ogólnie Fiat zdaje się nie uczyć na własnych, wieloletnich błędach, ale to jest kwestia na osobny wątek...

Mają chyba nadmiar chętnych, tak przynajmniej wnosze po wizycie w salonie w BI.

Ludzi kręci się masa, obsługa od tygodnia nie może mi oferty złożyć, a kombiak z LPG wychodzi mniej więcej w Twojej cenie.

W oplu w ciągu 1 dnia na maila wycenili mi 2 auta, każde w 2 różnych konfiguracjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ZUBERTO napisał:

Mają chyba nadmiar chętnych, tak przynajmniej wnosze po wizycie w salonie w BI.

Ludzi kręci się masa, obsługa od tygodnia nie może mi oferty złożyć, a kombiak z LPG wychodzi mniej więcej w Twojej cenie.

W oplu w ciągu 1 dnia na maila wycenili mi 2 auta, każde w 2 różnych konfiguracjach.

Jestem zdziwiony. W styczniu też była masa ludzi, ale jazdę próbną i ofertę (kiepską bo praktycznie tylko oficjalne rabaty) złożyli szybko, a później jeszcze miałem telefon od nich czy się zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają chyba nadmiar chętnych, tak przynajmniej wnosze po wizycie w salonie w BI.
Ludzi kręci się masa, obsługa od tygodnia nie może mi oferty złożyć, a kombiak z LPG wychodzi mniej więcej w Twojej cenie.
W oplu w ciągu 1 dnia na maila wycenili mi 2 auta, każde w 2 różnych konfiguracjach.

To może akurat kiepskie ASO trafiłeś, próbowałeś w innym?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony. W styczniu też była masa ludzi, ale jazdę próbną i ofertę (kiepską bo praktycznie tylko oficjalne rabaty) złożyli szybko, a później jeszcze miałem telefon od nich czy się zdecydowałem.

Co do cen to mam wrażenie ze F idzie w kierunku takiej Mazdy gdzie rabaty w zasadzie nie występują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szastan napisał:


To może akurat kiepskie ASO trafiłeś, próbowałeś w innym?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W Białymstoku chyba jest tylko jeden salon Fiata.

1 godzinę temu, szastan napisał:


Co do cen to mam wrażenie ze F idzie w kierunku takiej Mazdy gdzie rabaty w zasadzie nie występują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jak dla mnie rabatów może nie być, ale stosunek cena- korzyść musi być najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szastan napisał:


To może akurat kiepskie ASO trafiłeś, próbowałeś w innym?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moze i kiepskie, jedyne w miescie.

Na 1 kontakt z autem wybralem te co pod nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szastan napisał:

Co do cen to mam wrażenie ze F idzie w kierunku takiej Mazdy gdzie rabaty w zasadzie nie występują.

Jak coś się dobrze sprzedaje, fabryka nie nadąża z produkcją (kiedy fiat miał coś takiego ostatni raz ??? ) to się nie dziw, że nie ma rabatów. Też bym nie dawał, bo po co skoro lud bierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wojtas_BB napisał:

Jak coś się dobrze sprzedaje, fabryka nie nadąża z produkcją (kiedy fiat miał coś takiego ostatni raz ??? ) to się nie dziw, że nie ma rabatów. Też bym nie dawał, bo po co skoro lud bierze :)

 

Ależ ja się nie dziwię, wręcz uważam że rabatowanie, przynajmniej wersji podstawowych, jest dziwnym zabiegiem ;]

Rozumiem gdy firma kupuje ileś tam sztuk, ale pojedynczą sztukę :nie_wiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szastan napisał:

Ależ ja się nie dziwię, wręcz uważam że rabatowanie, przynajmniej wersji podstawowych, jest dziwnym zabiegiem ;]

Rozumiem gdy firma kupuje ileś tam sztuk, ale pojedynczą sztukę :nie_wiem: 

Ale czemu nie? Klient ma się dobrze jak mu się coś opuści, czuje się dowartościowany, wzrasta jego samoocena (wyszarpałem im te dywaniki w gratisie), rośnie ocena sprzedawcy (w końcu mógł nie dać, a dał, ale miły sprzedawca), salon swoje zarobił, klient pochwali przed kumami, może któryś też przyjdzie, przyjedzie potem na serwis... same korzyści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Citric napisał:

W Białymstoku chyba jest tylko jeden salon Fiata.

 

Jak dla mnie rabatów może nie być, ale stosunek cena- korzyść musi być najlepszy.

 

Ja obdzwoniłem kilka salonów, kupiłem tam gdzie mieli dostępny od ręki taki jak mi pasował.

Rabatu dostałem 8550 zł od ceny cennikowej z wyprzedaży rocznika 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.