Skocz do zawartości

Suzuki Wagon R+


Tilok

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem jako n-te auto w rodzinie. 2002 rok, silnik 1,3 75 KM, ośka, zero rdzy 8], lakier fabryka, przebieg 100 kkm. Co to za wynalazek, bo trafił się niespodziewanie i nie miałem okazji się wczytać czy to dobre auto. Co te modele mają jakieś typowe bolączki? Będę musiał wymienić rozrząd oraz tarcze i klocki, jaką firmę wybrać? Klima chłodzi jak głupia - czy to normalne w tych modelach? Wszelkie informacje mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma od nowości-od 2003r. 

Straszne auto-najgorsze fotele, w jakich siedziałem w aucie.

Aerodynamika kiosku sprawia, ze pali więcej, niz nizsi kuzyni.

 

Poza tym nigdy sie nie zepsuło, silnik, buda-wszystko po prostu działa i działa, rdzy nie ma i ciągle jeździ....

 

 

A nie, raz się zepsuło-spalił się włącznik swiateł, bo tam nie ma przekaźników. Zamontowaliśmy je i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem, bo miałem taki wynalazek między 2008 a 2011 rokiem :D produkcja Węgry, silnik G13BB czy jakoś tak (1.3/76KM)

 

Przez cały okres eksploatacji przeze mnie jedynie zepsuł się czujnik położenia wałka rozrządu, przy sprzedaży auta na stacji diagnostycznej wyszły do wymiany wahacze (ale to skutek częstej jazdy betonówką od granicy niemieckiej do Wrocławia). Poza tym wymiany oleju i filtrów co 15kkm i tyle. Mile wspominam, właśnie ze względu na niezawodność.

Spalanie 6-6,5 ale to większość trasy, brak korozji przy sprzedaży. Za wymianę rozrządu i pompy wody + paski z częściami płaciłem chyba 600 zł.

 

Minusy to słabe zawieszenie (wahacze to chyba te same co w Matizie), auto wysokie i trzeba uważać na zakrętach - fotele nie mają trzymania bocznego.

Silnik jak na ergonomię lodówki na kółkach nawet dość dynamiczny, przynajmniej do 80km/h, powyżej 120km/h jest dramat.

Jak auto w dobrym stanie za dobre pieniądze to brać, chociaż z racji wieku mogą być różne rzeczy do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.