Skocz do zawartości

polerowanie co i jak, first time.


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

Nooo ładnie :) Widać kawał solidnej roboty :ok:

Czarny po wypolerowaniu i nabłyszczeni daje najwięcej satysfakcji... ale najłatwiej też się brudzi, przez co częściej się myje  i przez to najszybciej efekt znika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Coli 476 polecam sonax polymer netshield.

Coli jest niezły, ale po przesiadce na sonxa już raczej do niego nie wrócę.

Trwałość sonxa według mnie znacznie lepsza. Poza tym nakładanie - sonax to bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do robienia wnetrza mam juz fajny zestaw ktory lubie. Gliptone/Colourlock do skory, dressing hestia, adbl apc, shiny garage carpet cleaner do wykladzin.

Teraz chcialbym recznie poodswiezac 2 czarne samochody na zewnatrz.

Volvo nowe, xtrail uzywany. Mysle ze spokojnie ogarne to recznie.

Zlozylem sobie taki zestaw:

ADBL Vampire Liquid - Krwawiąca Felga Lakier 1L
FLUFFY DRYER 90x60 Ręcznik Do Wycierania Lakieru
MEGUIARS Endurance Tire Gel Opon Połysk + GRATISY
MEGUIARS Gold Class Car Wash Shampoo Szampon 1.89L
MEGUIARS Microfiber Wash Mitt Rękawica do Mycia
MEGUIARS Ultimate Compound Polerowanie Lakieru HIT
Poorboy's Natty's Paste Wax Red Wosk + GRATISY
SHINY GARAGE Glinka Czyszcząca Lakier Fine 100g

 

bedzie ok? razem wyszlo okolo 450pln. Cos warto zmienic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do UC pad tricolor - ale ja go :klnie: podczas pracy ręcznej - ten UC znaczy ;] . Zamiast Megsa do opon polecę tańszą Black Mamba, poza tym do Megsa potrzebny bedzie aplikator. Zamiast rękawicy z mikrofibry polecę wykonaną z wełny, jeśli ma być w cenie porównywalnej do Meguiars to weź Flexipads z kciukiem. Co do szamponów to każdy ma jakiś swój ulubiony, ja używam ADBL Cola, masz też mocno skoncentrowane szampony, np. DJ Born To Be Mild, którego dajesz w proporcji 1:800. czy 1:1000

 

Generalnie cenę swojego zestawu możesz obniżyć, jest wiele marek lepszych od Meguiars, wosk wybrałeś dobry :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, analyzer64 napisał:

Do UC pad tricolor - ale ja go :klnie: podczas pracy ręcznej - ten UC znaczy ;] . Zamiast Megsa do opon polecę tańszą Black Mamba, poza tym do Megsa potrzebny bedzie aplikator. Zamiast rękawicy z mikrofibry polecę wykonaną z wełny, jeśli ma być w cenie porównywalnej do Meguiars to weź Flexipads z kciukiem. Co do szamponów to każdy ma jakiś swój ulubiony, ja używam ADBL Cola, masz też mocno skoncentrowane szampony, np. DJ Born To Be Mild, którego dajesz w proporcji 1:800. czy 1:1000

 

Generalnie cenę swojego zestawu możesz obniżyć, jest wiele marek lepszych od Meguiars, wosk wybrałeś dobry :ok: 

Dzieki:)

Mozesz podrzucic jakis aplikator?

Z adbl jestem zadowolony wiec rzuce okiem na cos od nich tez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johnson napisał:

Do robienia wnetrza mam juz fajny zestaw ktory lubie. Gliptone/Colourlock do skory, dressing hestia, adbl apc, shiny garage carpet cleaner do wykladzin.

Teraz chcialbym recznie poodswiezac 2 czarne samochody na zewnatrz.

Volvo nowe, xtrail uzywany. Mysle ze spokojnie ogarne to recznie.

Zlozylem sobie taki zestaw:

ADBL Vampire Liquid - Krwawiąca Felga Lakier 1L
FLUFFY DRYER 90x60 Ręcznik Do Wycierania Lakieru
MEGUIARS Endurance Tire Gel Opon Połysk + GRATISY
MEGUIARS Gold Class Car Wash Shampoo Szampon 1.89L
MEGUIARS Microfiber Wash Mitt Rękawica do Mycia
MEGUIARS Ultimate Compound Polerowanie Lakieru HIT
Poorboy's Natty's Paste Wax Red Wosk + GRATISY
SHINY GARAGE Glinka Czyszcząca Lakier Fine 100g

 

bedzie ok? razem wyszlo okolo 450pln. Cos warto zmienic?

 

Wszytsko OK - w dużej części to są produkty, które składają się na mój zestaw, skomponowany po killku latach próbowania różnych produktów. Ja bym nic nie zmieniał.

Vampire Liquid jest bardzo dobry i w sumie na rynku nic znacząco lepszego nie znam. Kiedyś używałem Gyeon Ironx, który długo był dla mnie wzorem. ADBL uważam że nie ustępuje, a kosztuje połowę.

Żel do opon bardzo dobry - Meguiars używany regularnie nie pozwoli by opony Ci zszarzały. Butelka starczy Ci na parę lat. Nie szoruj tylko za mocno aplikatorem, bo go zetrzesz szybko.

Ręcznik OK, ale w sumie marka ręcznika ma niewilkie znaczenie. Najwązniejsze, to pamiętaj by nie prać w proszku do ubrań ani w płynie, bo stanie się mniej chłonny (uwaga dotyczy wszytskich mikrofibr do samochodu). Sama woda, albo jakiś preparat typu microfibre restorer.

Wosk - na czarnym dobrze wypolerowanym lakierze ten jest genialny - mam też polecany tu popularny Collinite 476. Jak miałem czarny samochód to moim zdaniem Poorboys Nattys Red dawał ładniejszy połysk niż Colli

Ultimate Compound - najlepsze do zabawy z kilkuletnim lakierem, jeśli nie masz maszyny.

P.S. jakbyś poszedł do jakiegoś sklepu detailingowego osobiście, to IMO mógłbyś przy takich zakupach liczyć na jakiś rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Odkopię temat. Poszukuję urządzenia do samodzielnego woskowania. Są dwa rodzaje - jeden, wyglądem przypominający szlifierkę kątową i drugi:

https://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/szlifierki-polerki-strugi/polerki/polerka-r18b-0-one-ryobi,p389132,l443.html

 

Jakie są między nimi różnice ? Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd o niczym nie świadczy, bo i jedna i druga może być zwykłym polerką obrotową, tylko z innym uchwytem. Lepsze są polerki mimośrodową polerkę (eng. dual-action) - dużo trudniej zniszczyć lakier, chociaż dla chcącego nic trudnego.

 

Jak robisz to raz i nie chcesz za dużo inwestować, zrób cebulę i kup sobie kit na wiertarkę, za $5 u Chińczyka... Strzeliłem pierwszy z brzegu, musisz patrzec na średnicę gąbek.

 

https://pl.aliexpress.com/item/Polishing-Buffing-Pad-Auto-Car-Polishers-and-Buffers-Wax-Set-Pack-Of-15-Pcs-M10-Drill/32826540458.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihó1435053663 napisał:

Budżet do 300zł

Nie da rady.

To co pokazałeś, to się do niczego nie nadaje. Ani do polerowania, ani do nakładania wosku.

Jak chcesz polerować, to potrzebujesz polerkę, pasty i pady = przekroczenie budżetu.

Jak chcesz nakładać wosk, to lepiej zainwestuj w dobry, trwały wosk, aplikatory i mikrofibry.

Jak nie chcesz się męczyć kup hydrowosk - psikasz, spłukujesz myjką i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2017 o 15:32, tygrysek86 napisał:

Pierwszy raz w życiu chce poza zwykłym umyciem samochodu doprowadzić go do tzw.: "lustra".

Kolor czarny metalik.

Pacjent to Bravo Sport. 2.0 mjet.

Od czego zacząć?

Jak pozbyć się mikrorysek z czarnego lakieru?

- może ktoś poda konkretnie co kupić ( marka )

 

do recznego usuwania rys ultimate compound, jakis cleaner -podbija głebie koloru ,wosk colonite 476 np..glinka do usuwania smoły..taka korekte robie nie raz sam..ale mechaniczna polerke tez kumpel mi robił..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.