Skocz do zawartości

Pożegnania nadszedł czas ...


kondziek

Rekomendowane odpowiedzi

... no i stało się, w przyszłym tygodniu odbieram nowe auto z salonu, a moje AVEO T300 1.3D LT+ 2011r. zostawiam w rozliczeniu.

Szkoda że już nie można kupić Chevroleta w Europie, bo następny pewnie też by był Chevy.

Aveo w poniedziałek miało przegląd po 105 tys km, nigdy mnie zawiodło, było bardzo oszczędne - 5,5 l/100km średnia ze 100 tys km.

A teraz co nowego ? Zostaję po sąsiedzku - Asta K 2017 Enjoy 1.4 XFL 125 KM + Pakiet Biznes Plus, kolor Srebrny - Magnetic

Zdjęcie zapożyczone z otomoto

 

astra k.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w programie w TVN-Turbo podczas testu chwalili tę Astrę z tym silnikiem

Że dynamiczna (bo lekka) i oszczędna :ok: 

Ja też przymierzam się do zmiany i też mi brakuje Chevroleta.

Ale skieruję się raczej w kierunku jakiegoś SUVa, a u Opla nie ma nic ciekawego.

Więc raczej będzie VW ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

Ale skieruję się raczej w kierunku jakiegoś SUVa, a u Opla nie ma nic ciekawego.

Więc raczej będzie VW ;] 

Chciałem Crosslanda X ale na niego nie ma jeszcze żadnej promocji,

Bardzo wygodnie mi się w nim siedziało i jest ~20cm krótszy od Astry, idealny do miejskiego parkowania.

W takiej konfiguracji jak moja Astra ale z silnikiem 1.2PT 130KM kosztuje ~78 tys

Szkoda ze wersja 130KM nie ma automatu, bo bym poczekał na wyprzedaże rocznika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kondziek napisał:

Chciałem Crosslanda X ale na niego nie ma jeszcze żadnej promocji,

Bardzo wygodnie mi się w nim siedziało i jest ~20cm krótszy od Astry, idealny do miejskiego parkowania.

W takiej konfiguracji jak moja Astra ale z silnikiem 1.2PT 130KM kosztuje ~78 tys

Szkoda ze wersja 130KM nie ma automatu, bo bym poczekał na wyprzedaże rocznika ...

Ja właśnie chcę coś z automatem :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Myslalem, ze ten Crossland X to jest na baize Astry...

 

To jest chyba zbudowane na bazie któregoś Peugeota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2017 o 08:41, rwIcIk napisał:

Ostatnio w programie w TVN-Turbo podczas testu chwalili tę Astrę z tym silnikiem

Że dynamiczna (bo lekka) i oszczędna :ok:

A to się chyba zgadza ;-)

co prawda dopiero 150km i bez szaleństw, średnia prędkość ~26km/h i przy tym spalanie 6,5 l/100km benzyny vs aveo 5,5 l/100km ropy

zaczyna mi się to podobać, chyba instalacje gazowe tracą sens przy takim spalaniu benzyny

AK 1.JPG

AK 2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja spalania nowego nabytku

6.4 l/100km , dzisiaj potwierdzone przy dystrybutorze :)

warunki jazdy to 2/3 Warszawa i drogi gminne, 1/3 obwodnica Warszawy

średnia prędkość wzrosła do tego samego poziomu co miałem w aveo ~36km/h,

na tempomacie przy prędkości 110km/h i obrotach ~2200 chwilowe spalanie waha się 3,9-4,5 l/100km

szkoda, że bak jest malutki, tylko 48 litrów

AK 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.4 to ładny wynik. Taką mam średnią w 1.6HDI.

Oczywiście musisz brać pod uwagę, że jest ciepło i w Warszawie jest mały ruch, bo wakacje (u mnie tak na oko jest o 1/3 - 1/2 aut mniej na ulicach).

Ale jakby utrzymała się średnia w okolicach 7 litrów to i tak super wynik jak na taką moc.

 

W necie pojawiają się informacje o problemach technicznych tych silników, ciekawe na ile to są jednostkowe przypadki a na ile coś jest więcej na rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

W necie pojawiają się informacje o problemach technicznych tych silników, ciekawe na ile to są jednostkowe przypadki a na ile coś jest więcej na rzeczy...

 

też o tym czytałem ale od MY17 zmienili specyfikację oleju oraz coś tam poprawili z tłokami - generalnie chodziło o spalanie stukowe.

Pomimo dostępnych egzemplarzy z roku produkcji 2016 oraz namowy handlowca na 2016 - byłem uparty i chciałem astrę wyprodukowaną w tym roku i mam chyba egzemplarz MY17,5 :ok:
Dostałem również gwarancję 2+2 za 1,23PLN - czyli jak by co za 4 lata sprzedam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎19‎/‎07‎/‎2017 o 09:28, kondziek napisał:

mała aktualizacja spalania nowego nabytku

6.4 l/100km , dzisiaj potwierdzone przy dystrybutorze :)

warunki jazdy to 2/3 Warszawa i drogi gminne, 1/3 obwodnica Warszawy

średnia prędkość wzrosła do tego samego poziomu co miałem w aveo ~36km/h,

na tempomacie przy prędkości 110km/h i obrotach ~2200 chwilowe spalanie waha się 3,9-4,5 l/100km

szkoda, że bak jest malutki, tylko 48 litrów

 

 

Niezle, w Astrze J przy podobnej sredniej 1,4T pali ok 7,2-7,5l :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, format napisał:

Sporo ci to żre@maciej__
U mnie od początku:
tapatalked
 

 

Od poczatku to ja tez mam takie spalanie, ale nie przy sredniej 30km/h ;]

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/85934

Sporo to mi zarlo poprzednie 2.0noPb ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 7/20/2017 o 19:17, rwIcIk napisał:

Cruze 1.4 t (bliźniak J) pali raczej więcej.

Choć pewnie da się zejść bliżej 7.

Moim 1.8 raczej ciężko zejść poniżej 8. 

 

 

Musze sie pochwalic ze chociaz mam ciezka noge i po Wawie mi 1,4t potrafi wciagnac 10l/100km, to ostatnio wybralem sie do Kazimierza nadwislanska droga przez Pulawy. Nie mialem weny do wyprzedzania, prawie cala droge mialem wbity 6bieg i ciagnalem sie ze wszystkimi 50-90km/h a komp pokazal 4,6l/100km !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PAWELwaw84 napisał:

Musze sie pochwalic ze chociaz mam ciezka noge i po Wawie mi 1,4t potrafi wciagnac 10l/100km, to ostatnio wybralem sie do Kazimierza nadwislanska droga przez Pulawy. Nie mialem weny do wyprzedzania, prawie cala droge mialem wbity 6bieg i ciagnalem sie ze wszystkimi 50-90km/h a komp pokazal 4,6l/100km !!!

I to jest zaleta małych, uturbionych silniczków. Potrafią być mocne kiedy trzeba i oszczędne kiedy nie ma ochoty na deptanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PAWELwaw84 napisał:

Musze sie pochwalic ze chociaz mam ciezka noge i po Wawie mi 1,4t potrafi wciagnac 10l/100km, to ostatnio wybralem sie do Kazimierza nadwislanska droga przez Pulawy. Nie mialem weny do wyprzedzania, prawie cala droge mialem wbity 6bieg i ciagnalem sie ze wszystkimi 50-90km/h a komp pokazal 4,6l/100km !!!

 

Hmmm, ja 6b w tym silniku to nie wrzucam ponizej 100-110km/h bo nie mam sumienia tak go meczyc ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Hmmm, ja 6b w tym silniku to nie wrzucam ponizej 100-110km/h bo nie mam sumienia tak go meczyc ;]

 

Ja swoim 1,8, gdy się turlam, schodzę nawet do 1500 obr. Bieg redukuję, gdy chcę przyspieszać.

Niestety nie mam 6 biegu, więc i oszczędzać zbyt mocno się nie da ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/9/2017 o 12:58, Maciej__ napisał:

 

Hmmm, ja 6b w tym silniku to nie wrzucam ponizej 100-110km/h bo nie mam sumienia tak go meczyc ;]

 

To oczywiste ze nie ma co schodzic ponizej 1500obrotow i przy przyspieszaniu lepiej zredukowac ale jesli sie jedzie rownym tempem to skrzynia automatyczna potrafi trzymac i 1200obrotow i nie masz na to wplywu, dlatego jak czasem sie poturlamy rownym tempem na 6 biegu przy skrzyni manualnej to nic sie nie stanie, chociaz dwumasa nie lubi obrotow <1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.