Skocz do zawartości

Szkoda z OC - odszkodowanie za utratę wartości auta


Portal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem szkodę z OC, zgłosiłem ja u ubezpieczyciela sprawcy, wskazałem warsztat w którym będę robił (ASO), teraz auto oddałem do warsztatu do naprawy (bezgotowkowo). Slyszalem jednak ze mozna rowiez żądać odszkodowania za utrate wartosci auta - czy ktos moze powiedziec jak to sie robi, ktoś może pzreszedl przez to ? kiedy nalezy to zgłosic , teraz czy po naparwie ? wszelkie sprawdzone sugestie beda w cenie :), czy moze po prostu z uwagi na niski koszt auta i jego wiek nie nalezy sie w to bawic, gdyz mizerne moga byc skutki ?

Dodam ze auto 8 letnie, wartosc okolo 12 -14 tys..uszkodzenia tylu - uderzenie z tylu, naprawa dość kosztowna (klapa, zderzak, pas tylni, pogięta lekko podloga gdzie kolo zapasowe) ASO balo sie ze bedzie szkoda calkowita ale udalo sie bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Portal napisał:

Dodam ze auto 8 letnie, wartosc okolo 12 -14 tys..uszkodzenia tylu - uderzenie z tylu, naprawa dość kosztowna (klapa, zderzak, pas tylni, pogięta lekko podloga gdzie kolo zapasowe) ASO balo sie ze bedzie szkoda calkowita ale udalo sie bez.

szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, że ASO naprawi takie uszkodzenia poniżej wartości auta. To są dość poważne uszkodzenia i po całkowitej rozbiórce coś może dojść, a wtedy się nie zmieścisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zawalczyć. Generalnie, to możesz o to wystąpić też po naprawie. Wskazujesz że samochód jest naprawiony, sprawny, niemniej jednak jego wartość rynkowa jest niższa niż takiego samego egzemplarza bezwypadkowego, tylko dlatego, że Twój posiada naprawiane elementy.

Niechętnie, ale płacą. Obstawiam, że na pierwsze pismo odpowiedzą Ci, że Twoje roszczenie jest bezzasadne, bo zgodnie z głupią instrukcją stowarzyszenia rzeczoznawców, utrata wartości handlowej powinna być wyliczana tylko dla samochodów max 6 letnich, a Twój ma 8 lat. To ograniczenie jest to oczywista bzdura - napisano to pod dyktando firm ubezpieczeniowych. Przepisy Kodeksu Cywilnego są ważniejsze i masz prawo się tego domagać - poniosłeś szkodę, więc masz prawo żądać jej naprawienia w całości. Powodzenia :ok:

 

Poza tym co zalinkował Wojtala polecam jeszcze jeden artykuł ze strony rzecznika finansowego:

https://rf.gov.pl/publikacje/artykuly-pracownikow-i-wspolpracownikow/Malgorzata_Wiecko_-_Odmowa_wyplaty_odszkodowania_z_tytulu_utraty_wartosci_handlowej_-_Monitor_Ubezpieczeniowy_nr_35_-_wr__1844

Wyroków w sprawach rekompensaty utraty wartości handlowej pojazdów jest sporo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi PZU odmówiło 2 razy. Auto 3 letnie.

Po piśmie z kancelarii dali chyba 1700zl. Teraz poszło odwołanie i skończy  się w sądzie albo doplaca- zobaczymy😁

Generalnie to próbują jak mogą aby nie wypłacić. U mnie było tłumaczenie że przecież naprawiłem auto w ASO więc jest jak nie bite:D generalnie masakra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ozarek napisał:

szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, że ASO naprawi takie uszkodzenia poniżej wartości auta. To są dość poważne uszkodzenia i po całkowitej rozbiórce coś może dojść, a wtedy się nie zmieścisz.

 

obejrzeli dokladnie auto (bali sie ze wycena moze byc duza), porobili fotki, zrobili wycenę i wyszlo wtedy juz poniżej wartosci auta , wyslali do ubezpieczyciela, ubezpieczyciel sie zgodzila, zamowili czesci, czesci przyszly i do roboty...wiec raczej sie wyrobią...ewentualnie jakies dodatkowe koszty ale nie sadze ze cos zle obejrzeli i cos bardziej wyjdzie. Jakby , w trakcie wyceny, balansowało to na granicy szkody całkowitej to mysle ze by sie nie bawili i od razu wycenili na szkodę całkowitą.

 

Wszystkim innym dziękuję za linki i sugestie. Jakby ktoś miał jeszcze cos to chętnie się zapoznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.