Skocz do zawartości

Spawarka z Lidla


goldixll

Rekomendowane odpowiedzi

hej, do typowo amatorskiego garażowego użytku nada się coś takiego ...

 

291492_02_f.jpg

 

w sensie pospawać kwietnik itp.  czy można kupić coś sensowniejszego za 4 stóki. Za lidlem przemawia 3 letnia gwarancja i z doświadczenia wiem, ze z oddaniem w razie w niema problemu 

 

Ps. jaki tam jest drut ?? można go dokupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tą spawarkę w gazetce.

To jest na drut samoosłonowy.

Sprawdzić pewnie się sprawdzi przy domu, ale drut samoosłonowy kosztuje krocie w porównaniu ze szpulą zwykłego plus wymiana butki z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko ja dzis kupiłem tą spawarke bo mnie przypiliło i musiałem pospawać wydech a konkretnie nową plecionke i powiem szczerze jak na ten kawałek spawów jest OK  Za 4 stówki nie spodziewałem sie rewelacji  a 3 lata gwarancji to zawsze cos . Jedyny minus to fakt że drut znika w oczach poszło mi pół rolki ale z drugiej strony 20pln za rolke na necie to znów nie taka tragedia wiec jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe złego początki, lecz koniec żałosny.

Kupił bolekatepl spawarkę na pożegnanie wiosny.

Spawarkę fajową, markową, lidlową.

Cóż gdy cegłą rychło się stała ową?

 

Gwarancja trzyletnia, zaś cena kusząca.

W natłoku promocji którym nie ma końca

kupił migomat nieszczęsny nasz kolega

maszynę w której drut już nie pobiega.

 

Pędzi już spawarkę oddać do dyskontu,

bez sprawnej maszyny nie ma już komfortu

łączenia metalu, co frajdą jest wielką

maszyna to lipna, nad wątpliwość wszelką!

 

Kolego szanowny! Posłuchaj "starego"

może nie spawacza lecz blacharza byłego

co na jednej maszynie spawał blach połacie

i niech nie gości więcej sprzęt lipny w Twej chacie.

 

Za tysiaka ponad kupisz sprzęt niezgorszy

na gaz ceodwa  najtańszy i drut nienajdroższy

Wprawdzie zestaw startowy w kieszeń nieco bodzie

lecz z maszyną taką pozostaniesz w zgodzie.

 

:phi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2017 o 22:06, RussianRider napisał:

Kolega z innego forum też kupił tą spawarkę, też spawał wydech i też jest zadowolony... 8]:cfaniak:

Ja bym chciał zobaczyć te spawy i piszę serio bez złośliwości. Ot chciałbym obaczyć co może z tego czegoś wyjść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaw trzyma przejechałem prawie 100 km i jak narazie wszystko OK Spawarka dzis zareklamowana chcieli oddac kase ale zdecydowałem sie na naprawe bo jednak uważam ze jeszcze moze sie przydac Wiem że jak bym wydał 1tys albo wiecej to by była super tylko ze nie prowadze warsztatu a do domowego użytku wystarczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bolekatepl napisał:

Spaw trzyma przejechałem prawie 100 km i jak narazie wszystko OK

 

Ale zdajesz sobie sprawę z faktu, że elementów zawieszenia oraz układu kierowniczego nie powinno się naprawiać spawaniem... :phi: no chyba że to auto teściowej, to OK :hehe:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, romano11 napisał:

 

Ale zdajesz sobie sprawę z faktu, że elementów zawieszenia oraz układu kierowniczego nie powinno się naprawiać spawaniem... :phi: no chyba że to auto teściowej, to OK :hehe:  ;)

 

 

A ty zdajesz sobie sprawę że kolega spawał wydech? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bolekatepl napisał:

Spaw trzyma przejechałem prawie 100 km i jak narazie wszystko OK Spawarka dzis zareklamowana chcieli oddac kase ale zdecydowałem sie na naprawe bo jednak uważam ze jeszcze moze sie przydac Wiem że jak bym wydał 1tys albo wiecej to by była super tylko ze nie prowadze warsztatu a do domowego użytku wystarczy 

 

ja mam taka http://allegro.pl/spawarka-mig-mag-flux-200a-kraft-dele-kd-826-i6899242342.html i dziala bez problemu, jest z przylaczem do butli. W plynna regulacje pradu spawania nie wierz, bo sa 4 pozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2017 o 10:27, wojtala napisał:

 

ja mam taka http://allegro.pl/spawarka-mig-mag-flux-200a-kraft-dele-kd-826-i6899242342.html i dziala bez problemu, jest z przylaczem do butli. W plynna regulacje pradu spawania nie wierz, bo sa 4 pozycje

gdzie wkładasz tam szpule drutu 5KG ? u mnie drut wkłada sie na leżąco po podniesieniu pokrywy i wiekszej szpuli jak 1 kg nie wsadzisz bo srednica za duża Butle to rozumie z tyłu podłaczasz do tego białego przewodu tak ?

Jesli chodzi o moja to mam nadzieje ze mi naprawia i bedzie smigac na tyle na ile potrzebuje może źle trafiłem albo za ostro na pocatek ja potraktowałem 

Nie zrażam sie tym ze sie zepsuła bo nawet mercedesy sie psuja  Jakies 8 lat temu kupiłem kosiarke firmy NAC w necie i gdzie sie dało pisali że to chińki syf i szkoda kasy a ja nie zamienie jej na inna tyle lat chodzi bez szwanku pali nawet w zimie od pierwszego pociagniecia startera jedyne co to głowice juz 2 razy wymieniałem ale to normalne zuzycie a tak żadnej awarii kosze nie mało bo działke 1,5 tys m2  5-6 razy w roku wiec do konca nie wierze we wszystkie opinie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bolekatepl napisał:

kupiłem kosiarke firmy NAC w necie i gdzie sie dało pisali że to chińki syf i szkoda kasy a ja nie zamienie jej na inna tyle lat chodzi bez szwanku pali nawet w zimie od pierwszego pociagniecia startera jedyne co to głowice juz 2 razy wymieniałem ale to normalne zuzycie

 

Mówisz ofkors o głowicy z żyłką, czy o tej w silniku? :phi:  ;)

Co do opinii - sądzę, ze duży wpływ na takie, a nie inne opinie ma sposób użytkowania i dostosowanie sprzętu do potrzeb. Wiadomo, że sprzęt do użytku amatorskiego nie pociągnie długo, użytkowany przemysłowo przez 8h dziennie. Jeśli ktoś tego nie dostrzega, to potem jest rozczarowany i pisze, że syf, kiła i malaria. Ale w instrukcji mojej kosy spalinowej też pisze, że nie jest do użytku zawodowego i wszystko w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat i pochwalę.

Wrócił do mnie mój stareńki Lorch. :phi:

Ta spawarka jest stara jak świat...Była na przeglądzie u znajomego, znajomy jest studentem i powiedział że w wolnym czasie rzuci na nią okiem...

Wyczyścił, poprawił luźne kable, posprawdzał diody...

Przywiózł do mnie, podłączyłem butlę, zapodałem nowy drut - spawa ino furczy.

Szkoda tylko że amperów ma malutko bo zaledwie 150 przy czasie pracy 10%....

W serwisie zapłaciłbym za przegląd tyle ile kosztuje nowa spawarka w Lidlu, a tak mam sprzęt sprawny za friko :) no może nie całkiem friko bo mam z nim piwo wypić (z kolegą, nie z Lorchem). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RussianRider napisał:

spawarka na przeglądzie u znajomego, znajomy jest studentem i powiedział że w wolnym czasie rzuci na nią okiem...

Wyczyścił, poprawił luźne kable, posprawdzał diody...

Przywiózł do mnie, podłączyłem butlę, zapodałem nowy drut - spawa ino furczy.

Szkoda  nie całkiem friko bo mam z nim piwo wypić (z kolegą, nie z Lorchem). :)

 

Najpierw piwo, a potem zaciągnie Cię do łóżka i potraktuje swoim drutem/elektrodą... :phi:  :hehe:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bolekatepl napisał:

gdzie wkładasz tam szpule drutu 5KG ? u mnie drut wkłada sie na leżąco po podniesieniu pokrywy i wiekszej szpuli jak 1 kg nie wsadzisz bo srednica za duża Butle to rozumie z tyłu podłaczasz do tego białego przewodu tak ?

Jesli chodzi o moja to mam nadzieje ze mi naprawia i bedzie smigac na tyle na ile potrzebuje może źle trafiłem albo za ostro na pocatek ja potraktowałem 

Nie zrażam sie tym ze sie zepsuła bo nawet mercedesy sie psuja  Jakies 8 lat temu kupiłem kosiarke firmy NAC w necie i gdzie sie dało pisali że to chińki syf i szkoda kasy a ja nie zamienie jej na inna tyle lat chodzi bez szwanku pali nawet w zimie od pierwszego pociagniecia startera jedyne co to głowice juz 2 razy wymieniałem ale to normalne zuzycie a tak żadnej awarii kosze nie mało bo działke 1,5 tys m2  5-6 razy w roku wiec do konca nie wierze we wszystkie opinie 

 

 do srodka wkladasz w pionie, tam gdzie jest podajnik. Szpula kreci sie na rolce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RussianRider klikam lubię to za wierszyk, a co do sprzętu z L i jej tajemniczej marki na P to powiem Wam szczerze, że w swoim przydomowym warsztacie mam kilkanaście sprzętów tej firm i naprawdę jestem zadowolony. Co prawda kiedyś sam na własną rękę próbowałem ogarnąć sprawę serwisu i masakra, ale jedziesz do sklepu z reklamacją i jest jedno pytanie hajs czy odsyłamy. W grę wchodziła opcja wysyłka i naprawa. Czas naprawy 2 tyg. a tel po 2 dniach że nowy sprzęt czeka na mnie. Po wymianie do dziś, a nie ma łatwo, bo średnia to 2x na tydzień po kilka h sprzęt daje radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morgan akurat miałem ochotę se porymować i tak wyszło... ;] Sprzętu Parkside mam naprawdę sporo, do domu jak najbardziej...I o dziwo daje u mnie rady.

Jednak ich pistoletów lakierniczych za chińskiego boga nie poleciłbym nikomu, kupiłem dwa naraz na próbę - tragedia... Jestem pod tym względem zboczony zawodowo, wybacz. Ale one nawet do gruntu się nie nadają. :(

GDYBYM miał cztery stówki na głupoty z chęcią kupiłbym taka spawarkę dla samej ciekawości (niedawno dla ciekawości kupiłem chińską wiertarkę stołową :bzik: , bo prawdziwie niemiecką już mam).

To że są tanie narzędzia osobiście mnie cieszy, bo nie muszę latami oszczędzać na spawarkę czy inny "gadżet" do garażu ;) tylko klik, myk - dostawa pod drzwi i jest. :ok:

Nie będę tu się kreował na jakiegoś mega znawcę narzędzi ale sporo ich przewinęło się przez moje łapki, niektóre okazały się praktyczne, inne mniej, niektóre trwałe, inne tragicznej jakości. Akurat elektronarzędzia z Lidla U MNIE się sprawdzają choć pewnie gdyby tyrały 8/24, 5/7 ich żywot byłby krótki.

Kurczę...Kusi mnie ta spawarka...Tylko cholenie szkoda że jest na drut samoosłonowy - kolejne zboczenie zawodowe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.07.2017 o 20:06, romano11 napisał:

 

Mówisz ofkors o głowicy z żyłką, czy o tej w silniku? :phi:  ;)

Co do opinii - sądzę, ze duży wpływ na takie, a nie inne opinie ma sposób użytkowania i dostosowanie sprzętu do potrzeb. Wiadomo, że sprzęt do użytku amatorskiego nie pociągnie długo, użytkowany przemysłowo przez 8h dziennie. Jeśli ktoś tego nie dostrzega, to potem jest rozczarowany i pisze, że syf, kiła i malaria. Ale w instrukcji mojej kosy spalinowej też pisze, że nie jest do użytku zawodowego i wszystko w temacie.

 

Może sie źle wyraziłem chodzzi mi własnie o ta głowice metalowa do której mocuje sie głowice  żyłka . Ten element róznie nazywaja jedni głowica inni przekładnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 5 miesięcy później...

Jak się spisuje po roku użytkowania? Rozłącza się przy spawaniu często czy da radę w miarę normalnie pracować?  Bo pojawiła się znowu i z ojcem zastanawiam czy jej nie kupić do popospawania płotu czy właśnie wydechu ewentualnie jakiś cienkich blach na działce bądź w garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drutu bardzo dużo schodzi? I czy jakaś większa "rolka" wejdzie czy max 0,45kg? I czy kupujesz na allegro czy gdzieś na miejscu castorama czy inne obi? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospawałem cały wydech jak pamietam w 5 miejscach na około do tego kilka innych rzeczy i jeszcze troche drutu na rolce zostało Jak spawałem wydech to na wszelki wypadek kupiłem 2 rolki na allegro ale leżą w garażu. Nie próbowalem z wieksza rolką bo nie miałem takiej potrzeby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.