Skocz do zawartości

Kabel/przejściówka do przyczep/naczep.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zrobić przewód łączący samochód z przyczepą.

Przyczepa ma kabel zakończony wtyczką ADR 24V 15 stykową i nie mogę w niej nic przerabiać, bo straci gwarancję.

Potrzebny jest kabel przejściowy, który będzie umożliwiał podłączenie przyczepy do samochodu z gniazdami 24N i 24S.

Gotowego nie da się kupić gdyż wszystkie są zakończone wtyczkami 15 stykowymi, a ja potrzebuję taką zakończoną gniazdem.

Dlatego muszę zrobić ją sam. Tak zresztą jest najtaniej.

 

Potrzebuję schemat połączeń lub objaśnienia dotyczące poszczególnych styków gniazda 15 stykowego oraz gniazd 24S i 24N.

Znalazłem opis ale coś mi nie gra.

http://www.profesjonalnywarsztat.pl/poradnik-warsztatowy/item/51-gniazda-do-podlaczenia-przyczepki.html

Opis gniazd 24S i 24N nie jest taki sam jak gniazda 15 stykowego.

Np.: w gnieździe 24N jest kontrola hamulca, a w gnieździe 15 stykowym nie ma takiego opisu, no chyba, że chodzi o czujnik zużycia okładzin hamulcowych.

Gniazdo typu 24S zawiera kontrolę masy i przewód ładowania, a gniazdo 15 stykowe nie ma nic takiego.

 

Czy ktoś może pomóc i znaleźć bardziej wiarygodne źródło pokazujące to jak powinny wyglądać połączenia lub wytłumaczyć co i jak żeby wszystko działało jak należy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piter19731 napisał:

Gotowego nie da się kupić

 

Jak się nie da kupic jak są . pytałeś w Autosie ?  Suderze ? opoltrans ?

Wszystkie mają wtyczkę 15 stykową, a ja potrzebuję z gniazdem. Nie da się kupić. Nie chce mi się jeździć, bo szkoda mi czasu i pieniędzy.  Potrzebuję schemat i tyle. Kabel i wtyczki i gniazdo mam. Więc po co miałbym jeszcze kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.