Skocz do zawartości

S80 na wakacjach


Raku

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już się chwaliłem, od niedawna jestem posiadaczem S80. 

Jako, że to okres wakacyjny Volvo pojechało na objazdówkę. Trasa Kraków - Zurich - Sanremo - Pieve di Ledro - Kraków. 

Do tego wycieczki do Saint-Tropez, Monaco, Canes, objazd całego jeziora Garda. 

Trasa wyszła 4355 km, spaliłem 301,85 litrów ropy. 

 

Autkiem załadowanym na maxa jechało 3 osoby dorosłe i 1 sztuka dziecka. 

Nie miałem boxa.

 

Najtaniej tankowałem pod domem - 3,99, najdrożej w Austrii 6,09 PLN (przeliczone).

 

S80 zużył średnio 6,93 litra na 100 km, komputer pokazywał w okolicy 7, ale pod koniec raczej w kierunku 6,5. 

Nie resetowałem wskazań, nie wiecie czy liczy to z całości (os ostatniego resetu ?) czy tylko np. z ostatnich 1000 km ? 

 

Przy okazji okazało się, że wydatek 500 zł na ściemnienie szyb z tyłu był jak najbardziej słuszny - pierwszy raz mi się zdarzyły kłótnie, o to, kto chce jechać z tyłu (bo chłodniej i tak słońce nie grzeje) !!!

 

Auto sprawowało się bez zarzutów, a ja błogosławiłem automatyczną skrzynie biegów na krętych i stromych włoskich ulicach. No oczywiście nie tylko tam są strome, ale tam szczególnie wąskie, a jako że odpadło wachlowanie biegami, wiec można było się skupić np. nad tym jak się zmieścić w zakręcie. 

 

IMG_20170630_210329.jpg.17954e49ae9516ca059bd3013c8a9794.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobre spalanie. Nie napisałeś z jakimi prędkościami :phi:

Przyciemnianie przy dzieciach to fajna sprawa ! U mnie było to w pakiecie family.

Odnośnie automatu w górach to akurat się nie zgodzę, w takich miejscach jak Alpy wolę manual, w Volvo jechałem w trybie manualnym i jakoś to działało.

 

W sumie zrobiłem podobną trasę Waw-Wro - Drezno - Mediolan - Saint Tropez + wycieczki po okolicy i powrót przez Zurich i Stuttgart. W sumie 4900km.

Spalanie różne przez pl i D wyszło 10l ale było dość szybko :phi:, po CH, FR i I spadło to 7.4l - i to było najniższe w historii mego auta. Powrót to ok 8.2l

 

Dla mnie duży plus to komfort, dobre audio i navi oraz pojemne wnętrze.

 

Tylko pod podłogą bagażnika weszły dwie siaty jedzenia i innych gratów ;):

20170625-10_proc.jpg.410e1b638a93f377890d28aacc69a11a.jpg

 

 

Tu na 2500m npm

20170706_151514_proc.jpg.8da1ab4d41b40037b347bd8d34fc0d26.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkości miałem ... Kraków A4 do granicy, powyżej limitu - spalanie ok. 7,6, potem zgodnie z ograniczeniami. Wtedy było ok. 6,5 do 6,8. We Włoszech było dość dużo jeżdżenia pod górę, ale wiadomo - jest pod górkę, będzie z górki. ;)

Wysłane z mojego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sherif napisał:

Niewiele, ile twój waży ?

 

Minimalna masa własna pojazdu (bez obciążenia)   1634 kg

Maksymalna masa całkowita pojazdu (w pełni obciążonego) 2240 kg

 

 

Autem jechały 3 dorosłe osoby + dziecko 2 lata, ale za to bagażnik załadowany na maxa, wiec raczej 2000 było spokojnie jak nie więcej. 

Dokładne statystyki spalania macie tutaj : http://www.motostat.pl/vehicle-stats/86833

Wyjazd był 2017-06-23 - tego dnia tez było tankowanie na ostatniej stacji w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.