Skocz do zawartości

Czym jechać 2500 km SUV czy limuzyna klasy wyższej?


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

Dylemat jest wielowatkowy

 

oba auta diesel, oba 4x4

limo ma automat i jest warte 200 tys, suv manual i 50 tys

 

jedziemy do albanii i pytanie ma podtekst - czy nie bedziemy sie rzucac w oczy?

 

drugim motywem jest bagaznik. Limo na 4 osoby to troche słabo. Przymierzylem 4 walizki i 2 siatki i bagaznik sie skończyl. 

 

Za limo przemawia wiek. Ma rok i 30 tys km Suv 6 lat i 110 tys

limo jest naszpikowane kazda mozliwa elektronika od zawieszenia poprzez radary itp. 

 

Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TWENTIS napisał:

Dylemat jest wielowatkowy

 

oba auta diesel, oba 4x4

limo ma automat i jest warte 200 tys, suv manual i 50 tys

 

jedziemy do albanii i pytanie ma podtekst - czy nie bedziemy sie rzucac w oczy?

 

drugim motywem jest bagaznik. Limo na 4 osoby to troche słabo. Przymierzylem 4 walizki i 2 siatki i bagaznik sie skończyl. 

 

Za limo przemawia wiek. Ma rok i 30 tys km Suv 6 lat i 110 tys

limo jest naszpikowane kazda mozliwa elektronika od zawieszenia poprzez radary itp. 

 

Co myslicie?

Nie będziecie, bogaci ludzie tam maja znacznie lepsze i droższe auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TWENTIS napisał:

Dylemat jest wielowatkowy

 

oba auta diesel, oba 4x4

limo ma automat i jest warte 200 tys, suv manual i 50 tys

 

jedziemy do albanii i pytanie ma podtekst - czy nie bedziemy sie rzucac w oczy?

 

drugim motywem jest bagaznik. Limo na 4 osoby to troche słabo. Przymierzylem 4 walizki i 2 siatki i bagaznik sie skończyl. 

 

Za limo przemawia wiek. Ma rok i 30 tys km Suv 6 lat i 110 tys

limo jest naszpikowane kazda mozliwa elektronika od zawieszenia poprzez radary itp. 

 

Co myslicie?

 

Nie wiem jak teraz wygladaja drogi w Albanii, ale kilka la temu bylo roznie I wg mnie SUV sie lepiej sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, TWENTIS napisał:

Dylemat jest wielowatkowy

 

oba auta diesel, oba 4x4

limo ma automat i jest warte 200 tys, suv manual i 50 tys

 

jedziemy do albanii i pytanie ma podtekst - czy nie bedziemy sie rzucac w oczy?

 

drugim motywem jest bagaznik. Limo na 4 osoby to troche słabo. Przymierzylem 4 walizki i 2 siatki i bagaznik sie skończyl. 

 

Za limo przemawia wiek. Ma rok i 30 tys km Suv 6 lat i 110 tys

limo jest naszpikowane kazda mozliwa elektronika od zawieszenia poprzez radary itp. 

 

Co myslicie?

 

 

A podobno od przybytku głowa nie boli :hehe:

 

Jeśli wszystko by się zmieściło do bagażnika limo to bym się nawet nie zastanawiał ani minuty, a jeśli nie to trudno wtedy SUV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie, bo tydzień temu wróciłem z Albanii. Spędziłem tam w sumie 16 dni i byłem po raz drugi. Zdązyłem więc zaobserwować że z roku na rok drogi są coraz lepsze. Główne drogi to szerokie szosy z poboczami i gładkim asfaltem. Boczne, lokalne drogi prowadzące do miejscowości położonych w górach prezentują się już gorzej. Zakładam jednak że nie będziecie się po nich poruszać, chyba że wybieracie się w góry Północno Albańskie. W pozostałych przypadkach nie ma większych obaw o stan dróg.

 

Ja sama pojechałem te 2000 km fiatem punto z 2015 roku na LPG. Gdybym miał wybór, wybrałbym auto o jak największej mocy i komforcie jazdy ;)

W Albanii porusza się duża fajnych i wypasionych fur, szczególnie w turystycznych miejscowościach. Nie brakuje oczywiście również starych i mocno wyeksploatowanych mercedesó, które są często cywilnymi samochodami policji. Ma to fajny klimat ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Citric napisał:

Jeśli wszystko by się zmieściło do bagażnika limo to bym się nawet nie zastanawiał ani minuty, a jeśli nie to trudno wtedy SUV. 

 

Toretycznie sie mieści ale na styk.

Jakbyśmy chcieli kupić i przywieźć np.: karton wina to możemy zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karmen84 napisał:

Dodam coś od siebie, bo tydzień temu wróciłem z Albanii. Spędziłem tam w sumie 16 dni i byłem po raz drugi. Zdązyłem więc zaobserwować że z roku na rok drogi są coraz lepsze. Główne drogi to szerokie szosy z poboczami i gładkim asfaltem. Boczne, lokalne drogi prowadzące do miejscowości położonych w górach prezentują się już gorzej. Zakładam jednak że nie będziecie się po nich poruszać, chyba że wybieracie się w góry Północno Albańskie. W pozostałych przypadkach nie ma większych obaw o stan dróg.

 

Zakładamy generalnie duże Tirana, Vlora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tiranie nie byłem, za to we Vlorze 2 tygodnie rok temu. Wówczas miasto było w przebudowie, szczególnie nadbrzeże. Powstawały tam duże plaże i deptaki - oznaczało to wielki plac budowy. Powstaje tam wiele nowoczesnych hoteli, drogi bardzo często zakorkowane. Ogólnie nie jest to typowa miejscowość turystyczna. Fajnie tam spędzić 2-3 dni, ale na dłuższą metę lepiej poszukać czegoś jeszcze bardziej na południe, za przełęczą Llogara.

 

We Vlorze brak ładnych plaż - przynajmniej w tamtym roku. Do tego woda była zamulona przez ciągłe prace koparek na nadbrzeżach.

 

W tym roku wybraliśmy Ksamil i mega zadowoleni wróciliśmy. Bardzo duży wybór knajpek z pysznym jedzeniem, duży wybór noclegów, piękne plaże i bardzo czysta woda, a do tego fajny punkt wypadowy, aby pojechać zwiedzać inne miejsca. Tego nam brakowało we Vlorze.

 

Vlora:

 

DSC01373.JPG.bc18ac7b3735885b05188f2e36d72432.JPG

 

 

Ksamil

 

IMG_20170618_113232_resized_20170710_055218386.jpg.b7b40fb3942059b0f7888dfc7dfafde4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Toretycznie sie mieści ale na styk.
Jakbyśmy chcieli kupić i przywieźć np.: karton wina to możemy zapomnieć


Wino z kartonu można wyjąć, zajmuje wtedy znacznie mniej miejsca i mieści się między walizkami.

Wysłane z mojego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Nie będziecie, bogaci ludzie tam maja znacznie lepsze i droższe auta.

 

 

I zgasiłeś kolegę... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TWENTIS napisał:

Dylemat jest wielowatkowy

 

oba auta diesel, oba 4x4

limo ma automat i jest warte 200 tys, suv manual i 50 tys

 

jedziemy do albanii i pytanie ma podtekst - czy nie bedziemy sie rzucac w oczy?

 

drugim motywem jest bagaznik. Limo na 4 osoby to troche słabo. Przymierzylem 4 walizki i 2 siatki i bagaznik sie skończyl. 

 

Za limo przemawia wiek. Ma rok i 30 tys km Suv 6 lat i 110 tys

limo jest naszpikowane kazda mozliwa elektronika od zawieszenia poprzez radary itp. 

 

Co myslicie?

Nad czym tu się w ogóle zastanawiać? Bierz to, ktire ma gwarancję i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TWENTIS napisał:

Za limo przemawia wiek. Ma rok i 30 tys km Suv 6 lat i 110 tys

 

i to ma aż takie wielkie znaczenie? naprawde nie masz większych zmartwień na głowie, tylko takie bzdury?

mam na osiedlu znajomych, którzy co roku do Albanii jeżdżą w 4 osoby 18 letnim seicento z przebiegiem pół miliona. żeby było ciekawiej, jeżdżą z wielkim bananem na gębach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karmen84 napisał:

 

 

W tym roku wybraliśmy Ksamil i mega zadowoleni wróciliśmy. Bardzo duży wybór knajpek z pysznym jedzeniem, duży wybór noclegów, piękne plaże i bardzo czysta woda, a do tego fajny punkt wypadowy, aby pojechać zwiedzać inne miejsca. Tego nam brakowało we Vlorze.

 

Ale zdjęcia to tendencyjne wybrałeś ;)

 

za tydzień sprawdzę 

w planie Ksamil, Himare i dalej na północ

 

jade SUVem bo kilka wypadów w góry zaplanowane np Theth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blue_ napisał:

 

i to ma aż takie wielkie znaczenie? naprawde nie masz większych zmartwień na głowie, tylko takie bzdury?

mam na osiedlu znajomych, którzy co roku do Albanii jeżdżą w 4 osoby 18 letnim seicento z przebiegiem pół miliona. żeby było ciekawiej, jeżdżą z wielkim bananem na gębach

 

Moze chciał się pochwalić wakacjami albo autami, a nie wiedział jak zacząć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blue_ napisał:

 

i to ma aż takie wielkie znaczenie? naprawde nie masz większych zmartwień na głowie, tylko takie bzdury?

mam na osiedlu znajomych, którzy co roku do Albanii jeżdżą w 4 osoby 18 letnim seicento z przebiegiem pół miliona. żeby było ciekawiej, jeżdżą z wielkim bananem na gębach

Tak jak są różni ludzie, tak i ryzyko tolerują roznie albo jedni nie myślą wcale o ryzyku, a drudzy za bardzo.

Ja tam żadnym pelnoletnim autem z dużym przebiegiem za granicę tym się nie ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ZUBERTO napisał:

Ja tam żadnym pelnoletnim autem z dużym przebiegiem za granicę tym się nie ruszył.

 

ale co może mu sie stac za granicą innego niż w pl ? jak ktoś zna swoje auto, to wie, co mu sie może przytrafić w najbliższym czasie i nie ma znaczenia, czy auto ma rok, czy 20 lat.

a tak wogóle takie dywagacje to nadają sie na hp a nie mk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ZUBERTO napisał:

Tak jak są różni ludzie, tak i ryzyko tolerują roznie albo jedni nie myślą wcale o ryzyku, a drudzy za bardzo.

Ja tam żadnym pelnoletnim autem z dużym przebiegiem za granicę tym się nie ruszył.

 

Wydaje mi się, że jestem jednym z częściej podróżujących kącikowiczów, sporo Europy zjeździłem i robię to praktycznie samymi pełnoletnimi autami, co więcej, dość skomplikowanymi technicznie. Za każdym razem dojeżdżałem na miejsce, w odwodzie zawsze mam jakieś assistance plus karta kredytowa. 

Czego się bać?

Za miesiąc jadę 18letnią staruszką na Rumunię, Mołdawię, Ukrainę i co nam jeszcze do głowy wpadnie - lekko 4-5 kkm. Z uśmiechem i radością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TWENTIS napisał:

 

 

Myślę, że zmieścicie się spokojnie. Nie wierzę że SUV ma o wiele większy bagażnik niż duże limo.

Automat na takiej trasie to podstawa, jeśli tylko mam wybór jadę automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Myślę, że zmieścicie się spokojnie. Nie wierzę że SUV ma o wiele większy bagażnik niż duże limo.
Automat na takiej trasie to podstawa, jeśli tylko mam wybór jadę automatem.


Nie dalej jak 2dni temu wracajac z nad morza do tribecki spakowałem (po dach) graty z bagaznika f11 i corsy C

Wiec jest zdecydowanie wiekszy



wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat jest wielowatkowy
 
oba auta diesel, oba 4x4
limo ma automat i jest warte 200 tys, suv manual i 50 tys
 
jedziemy do albanii i pytanie ma podtekst - czy nie bedziemy sie rzucac w oczy?
 
drugim motywem jest bagaznik. Limo na 4 osoby to troche słabo. Przymierzylem 4 walizki i 2 siatki i bagaznik sie skończyl. 
 
Za limo przemawia wiek. Ma rok i 30 tys km Suv 6 lat i 110 tys
limo jest naszpikowane kazda mozliwa elektronika od zawieszenia poprzez radary itp. 
 
Co myslicie?

Podstawowe pytanie jaki profil maja opony w ww. autach i czy zamiezasz zjezdzac z głównych drog

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ppmarian napisał:

 


Nie dalej jak 2dni temu wracajac z nad morza do tribecki spakowałem (po dach) graty z bagaznika f11 i corsy C

Wiec jest zdecydowanie wiekszy



wysłane z tel.
 

 

 

Jeśli spakowałeś po dach, to nie jest większy. Bagażnik jest do linii okien/rolety. 

Nie wyobrażam sobie jechania w trasę z bagażami po dach, to kompletnie nieodpowiedzialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bizz napisał:

 

Jeśli spakowałeś po dach, to nie jest większy. Bagażnik jest do linii okien/rolety. 

Nie wyobrażam sobie jechania w trasę z bagażami po dach, to kompletnie nieodpowiedzialne.

 

A co jesli ma kratke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ppmarian napisał:

 


Nie dalej jak 2dni temu wracajac z nad morza do tribecki spakowałem (po dach) graty z bagaznika f11 i corsy C

Wiec jest zdecydowanie wiekszy

ysłane z tel.
 

 

 

zresztą, Tribeca 7 os. - 450 litrów, 5 os. - 525 litrów, F11 - 560 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

A co jesli ma kratke?

 

To wtedy ok pod względem bezpieczeństwa, ale nadal nie pod względem pojemności bagażnika. W E39 mam i roletę i kratkę, ale bagażnik to jednak stałe i niezmienne 410 litrów.

 

BMW_5_e39_5.jpg.818188d1f0697129d875ff29bceddc12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ppmarian napisał:

czytaj ze zrozumieniem "po dach"

 

czytaj ze zrozumieniem "Wiec jest zdecydowanie wiekszy"

Bagażnik nie jest zdecydowanie większy. Zdecydowanie pojemniejszy jest samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bizz napisał:

 

czytaj ze zrozumieniem "Wiec jest zdecydowanie wiekszy"

Bagażnik nie jest zdecydowanie większy. Zdecydowanie pojemniejszy jest samochód.

czepiasz sie

 

kombi czy suv jest zecydowanie LEPSZY od limuzyny/sedana na wyjazd wakacyjny dla rodziny +3os i to jest glowny moj przekaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ppmarian napisał:

czepiasz sie

 

kombi czy suv jest zecydowanie LEPSZY od limuzyny/sedana na wyjazd wakacyjny dla rodziny +3os i to jest glowny moj przekaz

 

A ja się pozwolę z tym nie zgodzić. Wszystko zależy od tego jaki SUV. 

Jakbym miał jechać Qashqaiem a F10 czy Passatem, to nawet się nie zastanawiam i jadę limuzyną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bizz napisał:

 

A ja się pozwolę z tym nie zgodzić. Wszystko zależy od tego jaki SUV. 

Jakbym miał jechać Qashqaiem a F10 czy Passatem, to nawet się nie zastanawiam i jadę limuzyną. 

wszytsko tez zalezy gdzie

 

czasem wiekszy profil opony, kilka cm przeswitu wiecej czy nawet ulomny naped 4x4 pozwoli dotrzec do zaplanowego miejsca autem a nie z buta w bagazami w reku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ppmarian napisał:

wszytsko tez zalezy gdzie

 

czasem wiekszy profil opony, kilka cm przeswitu wiecej czy nawet ulomny naped 4x4 pozwoli dotrzec do zaplanowego miejsca autem a nie z buta w bagazami w reku

 

No autor wątku mówi o Albanii... zresztą każdy europejski kraj który planujemy zwiedzać jak autor wątku, czyli głównie duże miasta, obskoczymy przykładowym Seicento.

SUV to przerost formy nad treścią dla osób które nie wyjeżdżają nim poza asfalt. Sens tego auta wychodzi dopiero podczas wycieczek które chyba nawet Ty tutaj wrzucałeś, czyli przykładowo Karpaty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ppmarian napisał:

 

to jest Albania

 

 

 

a nie głowne miasta....

 

Ale kogo interesuje co dla Ciebie jest Albanią?

Próbujesz na siłę przekonać mnie i chyba autora wątku, że najlepszy jest SUV, że Albania to górskie zadupia i że to jest święta racja.

Autor napisał, że   "Zakładamy generalnie duże Tirana, Vlora", doradziłem limuzynę z automatem. 

Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bizz napisał:

 

Ale kogo interesuje co dla Ciebie jest Albanią?

Próbujesz na siłę przekonać mnie i chyba autora wątku, że najlepszy jest SUV, że Albania to górskie zadupia i że to jest święta racja.

Autor napisał, że   "Zakładamy generalnie duże Tirana, Vlora", doradziłem limuzynę z automatem. 

Kropka.

 

a ja suva tylko z racji pojemniejszego (po dach :) ) bagaznika

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TWENTIS napisał:

Co myslicie?

 

Ja myślę że powinieneś jechać jak najnowszym autem na gwarancji. Stary grat może się zepsuć, poza tym jak będziesz miał wypadek z albańskim TIRem to lepiej w jak najnowszym aucie. Starymi autami jeżdżą na wakację tylko masochiści, cywilizowany człowiek nie może sobie pozwolić na ryzyko utraty choćby minuty urlopu ani na rozterki związane z jazdą starym gratem. Dlatego - tylko nowe auto na gwarancji! Życzę miłego i ciekawego wyjazdu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, koNik napisał:

 Starymi autami jeżdżą na wakację tylko masochiści

 

Raczej ludzie, ktorych nie stac na nowsze, a jednak chca gdzies wyjechac.

I takie osoby raczej nie zamartwiaja sie, ze cos sie moze popsuc. Po prostu jada i daja rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blue_ napisał:

 

i to ma aż takie wielkie znaczenie? naprawde nie masz większych zmartwień na głowie, tylko takie bzdury?

mam na osiedlu znajomych, którzy co roku do Albanii jeżdżą w 4 osoby 18 letnim seicento z przebiegiem pół miliona. żeby było ciekawiej, jeżdżą z wielkim bananem na gębach

 

 

Taki wyjazd ma sens jak jedziesz pod namiot i nie masz planu.:no:

Jak masz zarezerwowane hotele w 7 różnych miastach to jak sobie wyobrażasz przełożenie terminów następnych pobytów? :(

Raz ze musiasz zapłacic nawet jak nie byłeś, dwa nowego miejsca moze w ogóle nie być do spania albo być w cenie x20.

 

Wiec błagam nie pisz pierdoł jak nakoksowany gimnazjalista co jedzie z koleżanką z bloku i ona może mu da :jem:,  samochodem jej kuzyna, na który zrzucacie się na OC i wahę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bizz napisał:

 

Myślę, że zmieścicie się spokojnie. Nie wierzę że SUV ma o wiele większy bagażnik niż duże limo.

Automat na takiej trasie to podstawa, jeśli tylko mam wybór jadę automatem.

 Mam siatki za siedzeniami i za klapą.

Można dopakować pod sam sufit.

 

Bgażnik liczony do linii okien jest pewnie w SUV nawet mniejszy, ale jak coś będzie wystawało kilka cm to w limo nie wsadze a w SUVE tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mazi napisał:

najlepiej samolotem.

 

 

Przy innym typie wycieczki tak.

Tu miała być objazdówka - po kilka dni w każdym z miast europy, finał w albanii i powrót znów po kilku miastach.

Wiec samolot odpadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ppmarian napisał:

 

to jest Albania

 

 

 

a nie głowne miasta....

 

 

Ale nie powiesz mi, że takie drogi prowadzą do np.: Tirany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blue_ napisał:

 

Raczej ludzie, ktorych nie stac na nowsze, a jednak chca gdzies wyjechac.

I takie osoby raczej nie zamartwiaja sie, ze cos sie moze popsuc. Po prostu jada i daja rade

 

Pewnie, że tak - sam jeździłem z rodzicami po karajach demoludu 126p czy FSO 1500, ale jechalismy bez grafiku - na zasadzie dzień w te czy we wte ni miał znaczenia.

Ani finansowego ani organizacyjnego.

Tu ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jetbang napisał:

Z tego co mowisz chcialbys limuzyne ale masz problem z bagaznikiem ... i chyba to jest jedyny problem ;)

 

Wrzuc box na dach i jedz limo

Kup/wypozycz ... i juz 

 

 

 

 

Box mam, ale strasznie wielki - taki na narty, buty, kaski, sanki itp.

Brałem go zawsze w góry.

 

To jest jakieś rozwiązanie, ale wtedy jest strasznie głośno jak się jedzie powyżej 120-140.

I nie mam belek do F10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Tak jak są różni ludzie, tak i ryzyko tolerują roznie albo jedni nie myślą wcale o ryzyku, a drudzy za bardzo.

Ja tam żadnym pelnoletnim autem z dużym przebiegiem za granicę tym się nie ruszył.

 

Na takie tripy IMO nadają się 2 typy aut:

- staroć za 1,5 - 2k złotych, jak się spieprzy to zostawić bez żalu na Bałkanach

- młody na gwarancji lub kontrakcie serwisowym

A jak samochód jest warty powiedzmy 10-20k to zostawić żal, a naprawiać i mieć spieprzony awarią urlop też żal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bizz napisał:

 

Ale kogo interesuje co dla Ciebie jest Albanią?

Próbujesz na siłę przekonać mnie i chyba autora wątku, że najlepszy jest SUV, że Albania to górskie zadupia i że to jest święta racja.

Autor napisał, że   "Zakładamy generalnie duże Tirana, Vlora", doradziłem limuzynę z automatem. 

Kropka.

 

Byłem w Albanii i w górach i w miastach... miasta nudne, góry super! 

 

90% samochodów to i tak różnej maści Mercedesy więc limuzyną się nie wyróżni a SUVem zawsze bezpieczniej na ichnich średnich raczej drogach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ppmarian napisał:

wszytsko tez zalezy gdzie

 

czasem wiekszy profil opony, kilka cm przeswitu wiecej czy nawet ulomny naped 4x4 pozwoli dotrzec do zaplanowego miejsca autem a nie z buta w bagazami w reku

 dokładnie, w Albanii jak zreszta na całych Bałkanach podwyższone auto przydaje się nawet na dojazdy do kwater, są wąskie uliczki, progi, strome najazdy, ja na wakacjach zawszę gdzieś przytrę spodem zwykłą osobówką, a w PL mi sie to nie zdarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.