Skocz do zawartości

Uszczelki samoprzylepne - gdzie? jakie?


shados

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jako, że moje auto jest już leciwe, to i uszczelki w drzwiach straciły swoje właściwości i niestety przy zamykaniu strasznie trzaskają drzwi. Na próbę obkleiłem drzwi dodatkowo uszczelkami do okien i powiem, że byłem zadowolony z efektu - ciszej w aucie, a co ważniejsze, przy zamykaniu drzwi już tak nie trzaskają. Problem w tym, że takie uszczelki mają kiepski klej, który w upałach powoduje, że pod naciskiem uszczelki nieco się poprzesuwały, gdzieniegdzie odklejając.

I tutaj mam pytanie: czy możecie wskazać mi jakiś sklep, gdzie w rozsądnej cenie (dotychczasowe uszczelki kosztowały mnie 20 zł, a jeszcze mi dość trochę zostało) mogę kupić podobne w zamyśle uszczelki, ale na lepszym kleju? Jeżeli nie konkretny sklep to może kierunek w jakim szukać? Co prawda na allegro są niby dedykowane do samochodu, ale koszt to ok 50 zł na jedne drzwi, a to już sporo.

Może jakieś inne pomysły? Zastosowałem uszczelki o profilu D, teraz wiem, że lepsze byłyby o profilu E lub podobnym (mniej ruchome przy dociskaniu), ale nadal potrzebuję kleju, który jak zaschnie będzie mniej rozpływał się przy wyższych temperaturach na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, shados napisał:

Witajcie,

 

Jako, że moje auto jest już leciwe, to i uszczelki w drzwiach straciły swoje właściwości i niestety przy zamykaniu strasznie trzaskają drzwi....

 

Kup wężyk silikonowy 4x6mm i go wsuń do środka uszczelek wokół drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach Lanosa w fabryczna uszczelke wciskalo się uszczelke okienna, rozmiar i profil dobieralo tak aby nie było nic widać po tym zabiegu.

Może u Ciebie tez cos takiego przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, shados napisał:

Dziękuję za ten pomysł. Jutro szukam wężyków i w weekend walczę z uszczelkami.

Szczególnie szukaj pod tematem pojazdów bezramkowych, tam jest to bardziej kłopotliwe :oki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mike_wwl napisał:

 

Kup wężyk silikonowy 4x6mm i go wsuń do środka uszczelek wokół drzwi.

 

moze być też nazywany na allegro sznur gumowy 4 mm to taka miękka pianklowa guma efekt jak w mercedesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eryko napisał:

 

moze być też nazywany na allegro sznur gumowy 4 mm to taka miękka pianklowa guma efekt jak w mercedesie

 

A czy może być coś takiego? http://www.uszczelniacze.com/polietylenowy-sznur-dylatacyjny-6-mm (chociaż wydaje się, że może urwać się przy przeciąganiu, ale dostępny jest np. w castoramie itp). Niestety u mnie (skoda octavia) ma tylko takie otworki jak poniżej więc pytanie jaką średnicę zastosować? Czy 4 mm wystarczy? 6 wydaje się już trudne przez taką dziurkę przeciągnąć...

0875e7f66160e2ad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj na dole pod jakimś plastikiem masz ukryte miejsce gdzie łączą się 2 końce uszczelki drzwiowej; i to tam wpychasz ten sznurek butylowy a nie w miejscu które pokazałeś na foto; zresztą do takiej operacji najlepiej całą uszczelkę zdjąć sobie z drzwi dla wygody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.