Skocz do zawartości

Laguna II 1,9 dci brak mocy


Kysior

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Laguną II 1,9 dci 130km.

 

Objaw - silnik traci moc, nie wkręca się powyżej 3000 obr, na desce nie zapala się żadna kontrolka. Wygląda to w ten sposób - odpalam auto, jadę i wszystko jest ok. Potem jest jakiś podjazd pod górkę i łapie muła, traci moc. Potem już po prostym też nie ma mocy.

 

Wyłączenie go na minutę przywraca moc aż do następnego większego obciążenia.

Odpięcie czy czyszczenie przepływomierza nie dało rezultatów. Dolot wydaje się być szczelny.

EGR - chyba nie był jeszcze czyszczony (nie moje auto). Przebieg 235kkm.

 

Coś mogę bratu na szybko pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎15‎.‎07‎.‎2017 o 13:40, Kysior napisał:

Mam problem z Laguną II 1,9 dci 130km.

 

Coś mogę bratu na szybko pomóc?

 

Jutro odbieram Lagunę ojca od mechanika. Objawy wyglądały bardzo podobnie, z tą różnicą, że moc tracił i odzyskiwał losowo, nie zapalała się żadna kontrolka. Moc wracała jeszcze w trakcie jazdy, albo po zgaszeniu silnika. Silnik 1.9 dCi 110KM, przebieg w okolicach 220k km.

Wygląda na to, że winny był zawór EGR (po podłączeniu pod komp raz na jakiś czas wywalał błąd, po czym wszystko wracało do normy). 

Mechanik mówi, że wymienił zawór, auto chętniej reaguje na wciśnięcie gazu i jak na razie nie złapał zamulenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.