Skocz do zawartości

Fiat Coupe opinie


jacob24

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Absolutnie nie na pierwsze auto, na szczęście mam garaż, gdzie mogę umieścić zabawkę ponadto  ogarniętego szwagra oraz ojca w sensie mechaniki - mniejsza o to;], wycelowałem w 1.8 16v - coś słyszałem o wariatorach, auto ma wyglądać, nie musi mieć < 9 sek. do 100;] ma być po prostu "fajny: - typowo na weekend

 

 miałem Astrę Coupe 2.0 T i więcej nie potrzebuję takiej mocy w FWD chyba, że inżynierowie Fiata zdziałali cuda w tym temacie to bardzo proszę o info - który silnik wybrać, ew. na co zwracać uwagę przy zakupie - oczywiście nie pytam o grubość lakieru ani o przebieg itp.

 

Budżet jak najmniejszy bo chciałbym ew. przeznaczyć jakieś środki na odnowienie auta, ew. naprawy, powiedzmy max. 8 tys.

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanike to ogarniesz, wazne zeby buda zdrowa  byla. To auto jest teraz za tanie przez to sa bardzo zuzyte swojego czasu interesowalem sie tym autem ale nic ciekawego za rozsadne pieniadze nie znalazlem. Dolozylem i wzialem mx5. Trzeba pamietac, ze jak jestes wysoki to bedziesz wystawal nad szybe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przymierzałeś się do tego już? Najpierw sprawdź czy się mieścisz ;]

Konstrukcja jest z zasady bliźniacza do Lanci Dlelty mk2, mechanicznie nigdy z nią problemów nie miałem, silnik daje dobrą dynamikę. Wariator wcale nie jest taki straszny, wymaga dobrego oleju i trzymania poziomu w okolicach 2/3-3/4 miarki.

Największy problem użytkowy to były wahacze, ale to przez jakość zamienników, leciały w tempie 1szt/rok(15-20kkm), lekarstwem okazała się regeneracja w dobrym warsztacie i problem ustąpił. Uważać trzeba na miski olejowe bo są inne niż w reszcie z 1,8 VVT.

Generalnie auta (Delta i Coupe'ta) bardzo fajne w prowadzeniu, genialnie się trzymają i na dużo pozwalają przy dobrych oponach i ogarniętym łączniku między kierownicą i pedałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanike to ogarniesz, wazne zeby buda zdrowa  byla. To auto jest teraz za tanie przez to sa bardzo zuzyte swojego czasu interesowalem sie tym autem ale nic ciekawego za rozsadne pieniadze nie znalazlem. Dolozylem i wzialem mx5. Trzeba pamietac, ze jak jestes wysoki to bedziesz wystawal nad szybe.


Chyba miales na mysli Barchette a nie coupe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacob24 napisał:

Hej

 

Absolutnie nie na pierwsze auto, na szczęście mam garaż, gdzie mogę umieścić zabawkę ponadto  ogarniętego szwagra oraz ojca w sensie mechaniki - mniejsza o to;], wycelowałem w 1.8 16v - coś słyszałem o wariatorach, auto ma wyglądać, nie musi mieć < 9 sek. do 100;] ma być po prostu "fajny: - typowo na weekend

 

 miałem Astrę Coupe 2.0 T i więcej nie potrzebuję takiej mocy w FWD chyba, że inżynierowie Fiata zdziałali cuda w tym temacie to bardzo proszę o info - który silnik wybrać, ew. na co zwracać uwagę przy zakupie - oczywiście nie pytam o grubość lakieru ani o przebieg itp.

 

Budżet jak najmniejszy bo chciałbym ew. przeznaczyć jakieś środki na odnowienie auta, ew. naprawy, powiedzmy max. 8 tys.

 

Dzięki i pozdrawiam

 

poszukaj sobie wersje 2.0 20V Turbo bo warto :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie taki glupi pomysl. Auto oryginalne, tanie, wystepuja silniki 5-cylindrowe :oki: , dodatkowo z tego co slyszalem codziennie nowa przygoda :hehe:. Na zabawke, ktora dodatkowo jest w sytuacji W przewiezc 4 osoby nie taki zly pomysl ;) Jedyna istotna wada ktora widze to fwd :( no ale za te cene nie mozna miec wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, analyzer64 napisał:

Z silników w FC to bym wybrał R5 2.0 20v ten 147KM.

 

ten silnik będzie najrozsądniejszy

 

auto fajne, cierpiało z powodu niskiej jakości montażu, jak to fiaty w latach 90tych

legenda mówi, że 10% nowych fiatów coupe nie było w stanie wyjechać na własnych kołach z parkingu fabrycznego właśnie z powodu niedoróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy silnik, to 2.0 20V od 99r. 155KM, najmniej problemów w stosunku do przyjemności z jazdy, dźwięku i spalania. Należy pamiętać, że do wymiany rozrządu trzeba wyjmować silnik, więc koszty rosną. Zwrócić uwagę na stan instalacji elektrycznej, szczególnie pod maską, reszta do ogarnięcia we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacob24 napisał:

Budżet jak najmniejszy bo chciałbym ew. przeznaczyć jakieś środki na odnowienie auta, ew. naprawy, powiedzmy max. 8 tys.

 

Dzięki i pozdrawiam

Zapomnij że za ósemaka kupisz auto godne. Jak FC to tylko turbo. Auto obłędne sprawdź zawieszenie tylne wahacze, ogólna korozja jak to we fiatach tylna belka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem FC 2.0 16VT Autko bardzo przyjemne na weekendowe wypady. Jedyne problemy jakie z nim miałem to elektryka co chwilę coś siadało stacyjka , wycieraczki , nawiew, wentylator itp.Głównym problemem okazały się być przekaźniki i moduł znajdujący się pod maską z jakiegoś powodu dostawała się tam woda i nie tylko ja miałem taki problem. Jeżeli chodzi o silnik to jednostka chyba nie do zarżnięcia 2.0 bez żadnych wariatorów itp. 

 

Ps jak tym autem jeździła moja żona to okazywało się że potrafi spalić mniej niż Alfa Mito 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎07‎-‎16 o 03:13, jacob24 napisał:

wycelowałem w 1.8 16v - coś słyszałem o wariatorach, auto ma wyglądać, nie musi mieć < 9 sek. do 100;] ma być po prostu "fajny: - typowo na weekend

samochód oryginalny, ale czy nie lepiej w alfę GTV ?

-ceny podobne, awaryjność podobna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2017 o 13:58, kaczorek79 napisał:

Najlepszy silnik, to 2.0 20V od 99r. 155KM, najmniej problemów w stosunku do przyjemności z jazdy, dźwięku i spalania. Należy pamiętać, że do wymiany rozrządu trzeba wyjmować silnik, więc koszty rosną. Zwrócić uwagę na stan instalacji elektrycznej, szczególnie pod maską, reszta do ogarnięcia we własnym zakresie.

nie trzeba

przerabiałem rozrząd w ASO bez wyjmowania silnika

wiem co mówię, widziałem na własne oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2017 o 14:20, tygrysek86 napisał:

samochód oryginalny, ale czy nie lepiej w alfę GTV ?

-ceny podobne, awaryjność podobna...

Zapomniałem o GTV, dzięki - muszę zobaczyć z czym to się je;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2017 o 21:52, szyman napisał:

Zapomnij że za ósemaka kupisz auto godne. Jak FC to tylko turbo. Auto obłędne sprawdź zawieszenie tylne wahacze, ogólna korozja jak to we fiatach tylna belka

Dzięki:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2017 o 13:58, kaczorek79 napisał:

Najlepszy silnik, to 2.0 20V od 99r. 155KM, najmniej problemów w stosunku do przyjemności z jazdy, dźwięku i spalania. Należy pamiętać, że do wymiany rozrządu trzeba wyjmować silnik, więc koszty rosną. Zwrócić uwagę na stan instalacji elektrycznej, szczególnie pod maską, reszta do ogarnięcia we własnym zakresie.

dzięki, to jest ten sam silnik co w Alfie GTV - orientujesz się może? Po ew. zakupie mam magika w DE - jeżeli oczywiście fura dojedzie tam o własnych siłach:hehe: najpierw muszę pozbierać siły, że ze szponów remontu się wygrzebać a zaraz po tym planuję zakup Coupe-tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2017 o 11:50, alastair napisał:

w sumie nie taki glupi pomysl. Auto oryginalne, tanie, wystepuja silniki 5-cylindrowe :oki: , dodatkowo z tego co slyszalem codziennie nowa przygoda :hehe:. Na zabawke, ktora dodatkowo jest w sytuacji W przewiezc 4 osoby nie taki zly pomysl ;) Jedyna istotna wada ktora widze to fwd :( no ale za te cene nie mozna miec wszystkiego

W sumie raz się żyje - chciałbym to kupić w miarę tanio i powiedzmy odbudować - ktoś mi jest winien pewną przysługę w Niemczech - ogarnięty mechanik, od którego kupiłem Astrę więc pewnie jakoś auto postawi do pionu - raczej do jazdy z czasem;] no właśnie auto podoba mi się wizualnie, chyba nawet przebiło Probe II wizualnie, z fwd jakoś się przemęczę - tak jak napisałeś za tą kasę pełni szczęścia się nie kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2017 o 09:37, Slawcio napisał:

poszukaj sobie wersje 2.0 20V Turbo bo warto

na to musiałbym mieć pewnie z 20-25 tysi plus później kredyt na mody, nadgodziny brać, nerkę sprzedawać;] - eee nie - chociaż filmiki typu zdłubane Coupe vs Lambo korcą niemiłosiernie jednak pewnie będę celował w polecane tutaj wolnossące 2.0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2017 o 07:02, wujekcybul napisał:

wazne zeby buda zdrowa  byla

z tym jest właśnie problem, ja nie mam totalnie czasu ale kumpel oglądał dla mnie już 3 furmanki i trochę za bardzo je ruda zżera ale nie poddajemy się bo to dopiero początek drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacob24 napisał:

Zapomniałem o GTV, dzięki - muszę zobaczyć z czym to się je;]

Kiedyś prawie kupiłem, 11 lat temu... prawie bo ostatecznie megane coupe wziąłem w tej kasie... wybrałem megane 1.6 90KM zamiast gtv... - ale ja młody i głupi byłem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacob24 napisał:

dzięki, to jest ten sam silnik co w Alfie GTV - orientujesz się może? Po ew. zakupie mam magika w DE - jeżeli oczywiście fura dojedzie tam o własnych siłach:hehe: najpierw muszę pozbierać siły, że ze szponów remontu się wygrzebać a zaraz po tym planuję zakup Coupe-tki

GTV i FC nie ma wspolnych silnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacob24 napisał:

Daj spokój chłopie z takimi opiniami:oki:

 

Ale ma rację, to auto wizualnie idzie w jednej linii z barchettą, więc jakby ktoś napisał, że chce tanie 200 koni to bym zrozumiał kupetę 20V T, ale kupowanie tego dla wyglądu ze słabym silnikiem to już nie ogarniam...!?

 

Wiem, wiem, gust jest jak...

 

Ale nawet jak komuś się to auto podoba to dyskwalifikuje je jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2017 o 12:26, Klaudek napisał:

Miałem, kupilem sobie na mikolajki 6 grudnia 2005r, auto z 98, 23900 dałem...
http://fiatuno.pl/magazyn/obraz/Klaudek-bok.jpg
2.0T 205KM

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
 

 

Pierwszy raz coś takiego widzę8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2017 o 12:26, Klaudek napisał:

Miałem, kupilem sobie na mikolajki 6 grudnia 2005r, auto z 98, 23900 dałem...
http://fiatuno.pl/magazyn/obraz/Klaudek-bok.jpg
2.0T 205KM

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
 

dobry motor

Trza było zostawić - teraz to one już tylko drozeją

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2017 o 03:13, jacob24 napisał:

 

 miałem Astrę Coupe 2.0 T i więcej nie potrzebuję takiej mocy w FWD chyba, że inżynierowie Fiata zdziałali cuda w tym temacie to bardzo proszę o info - który silnik wybrać,

 

Dzięki i pozdrawiam


wersję ze świstakiem mają visco pomiędzy półosiami co cudów nie czyni ale poprawia stabilność przy wykorzystywaniu osiągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2017 o 03:13, jacob24 napisał:

 

 

Budżet jak najmniejszy bo chciałbym ew. przeznaczyć jakieś środki na odnowienie auta, ew. naprawy, powiedzmy max. 8 tys.

 

Dzięki i pozdrawiam

Za max 8tys. daj sobie spokój z fiatem coupe, bo w 90% będą to już tylko coś co było FC-mało przyjemności, dużo awarii. 

Z GTV tak samo, w miarę dobre egzemplarze utrzymane i z silnikami 20.20v cenią od 15tys.

1.8.16v odrzuć od razu-nieudany motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 20.07.2017 o 23:35, Pawel1984 napisał:

Za max 8tys. daj sobie spokój z fiatem coupe, bo w 90% będą to już tylko coś co było FC-mało przyjemności, dużo awarii. 

Z GTV tak samo, w miarę dobre egzemplarze utrzymane i z silnikami 20.20v cenią od 15tys.

1.8.16v odrzuć od razu-nieudany motor.

dzięki, kupiłem już coś innego też na f, podobno nawet jedzie, pozostaje jeszcze wiele rzeczy do zrobienia ale mechanicznie w miarę więc chyba damy radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.