Skocz do zawartości

1.1 SPI - Sportowa mapa silnika pod wałek 866. Pomoc !


SebiiPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jest ktoś w stanie lub ktoś już robił i wie kto mi może coś takiego zrobić.. Konkretnie chodzi mi o jakąś sportową mapę do silnika 1.1 SPI. Mam w tej chwili założony wałek 866, pełny przelot tłumik i filtr stożkowy. Pasowało by pod to wszystko zrobić jakąś mapę lepszą. Czy wie ktoś kto się tym zajmuje i czy by się dało w tym kompie zmienić mapę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że chcesz robić remap prawie seryjnego silnika i wydać na to trochę hajsu, a w zamian nie za wiele osiągnąć ?! Masz tam w ogóle jakiś kolektor 4w1 bądź 421, czy seria ? 

Jak tak czytam te Twoje wątki, to wydaje mi się że strasznie chaotycznie podchodzisz do modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2017 o 12:43, SebiiPL napisał:

Witam. Czy jest ktoś w stanie lub ktoś już robił i wie kto mi może coś takiego zrobić.. Konkretnie chodzi mi o jakąś sportową mapę do silnika 1.1 SPI. Mam w tej chwili założony wałek 866, pełny przelot tłumik i filtr stożkowy. Pasowało by pod to wszystko zrobić jakąś mapę lepszą. Czy wie ktoś kto się tym zajmuje i czy by się dało w tym kompie zmienić mapę ?

Nie ma lepszych gorszych map- są mapy strojone do konkretnych modów konkretnego silnika w konkretych warunkach- w spi przy tym co masz możesz liczyć nie na wynik a na optymalizację parametrów-ilość paliwa czas wtrysku, zapłon i kąt wyprzedzenia itd. to czy uzyskasz 3-4km więcej czy 5nm(bo przy przelocie to pewnie blisko im do 80nm) to na to nie patrzrz,program ma dać Ci to,że AFR, i ww. parametry będą takie jak być powinny i tam gdzie powinny-bo inaczej pojedzie silnik z mocą 70km przy 6800 i momencie 85 przy 4500 i inaczej silnik o tych samych parametrach i wartościach przy 6200 i 2800.

Polecam z tanich modów dołożyć przepustnicę z PI kompletną i dedykowany dolot z odgrodzeniem na zimne powietrze wtedy szukać strojenia-polega na wypaleniu promieniami UV w wyjętym chipie nowych parametrów najlepiej jak jest przeprowadzone w czasie rzeczywistym na tym kompie(o co trudno)-ceny 500-do 1000 pewnie. Gotowe chipy nawet z mapami robionymi profi są pod to co było czyli zazwyczaj więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, jakim wypaleniu parametrów promieniami UV :P Tak pojadę edukacyjnie - to o czym piszesz to procedura przy pamięciach EPROM (nie mylić z EEPROM) ale promieniowaniem UV dokonuje się jedynie kasowania jej zawartości przez wycięte w obudowie układu scalonego male okienko ze szkłem kwarcowym. Programowanie odbywa się na drodze elektrycznej, często z wykorzystaniem wyższego napięcia niż normalne zasilanie tej pamięci. Ponieważ programowanie odbywa siętymi samymi liniami, które sa podpięte do procesora w 99% przypadków taką pamięć TRZEBA wyjąć z układu w celu przeprogramowania.

W kompie od 1.1 SPI jest faktycznie chyba EPROM z zaklejonym naklejką okienkiem ale jest raczej wlutowany więc trzeba go najpierw wychamrać a potem najlepiej wlutować podstawkę i można użyć oryginalnego chipa lub nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2017 o 12:43, SebiiPL napisał:

Witam. Czy jest ktoś w stanie lub ktoś już robił i wie kto mi może coś takiego zrobić.. Konkretnie chodzi mi o jakąś sportową mapę do silnika 1.1 SPI. Mam w tej chwili założony wałek 866, pełny przelot tłumik i filtr stożkowy. Pasowało by pod to wszystko zrobić jakąś mapę lepszą. Czy wie ktoś kto się tym zajmuje i czy by się dało w tym kompie zmienić mapę ?

poszła pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21/07/2017 o 16:06, rusala napisał:

Panie, jakim wypaleniu parametrów promieniami UV :P Tak pojadę edukacyjnie - to o czym piszesz to procedura przy pamięciach EPROM (nie mylić z EEPROM) ale promieniowaniem UV dokonuje się jedynie kasowania jej zawartości przez wycięte w obudowie układu scalonego male okienko ze szkłem kwarcowym. Programowanie odbywa się na drodze elektrycznej, często z wykorzystaniem wyższego napięcia niż normalne zasilanie tej pamięci. Ponieważ programowanie odbywa siętymi samymi liniami, które sa podpięte do procesora w 99% przypadków taką pamięć TRZEBA wyjąć z układu w celu przeprogramowania.

W kompie od 1.1 SPI jest faktycznie chyba EPROM z zaklejonym naklejką okienkiem ale jest raczej wlutowany więc trzeba go najpierw wychamrać a potem najlepiej wlutować podstawkę i można użyć oryginalnego chipa lub nowego.

Są lutowane i są w podstawkach. Na etykiecie jest gdzieś litera, która z włoskiego mówi co komp ma w środku w tej kwestii, tylko nie pamiętam co gdzie i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.