Skocz do zawartości

FF2 hamulce tył - bębny, co i jak?


asche

Rekomendowane odpowiedzi

Po 10 latach przydałoby się zrobić hamulce z tyłu w FF Mk2 `2007 - wymiana w zasadzie kompletu.

A, że mam rozwiązanie takie jak bębny to prawdopodobnie zostanie tylko tarcza kotwiczna i linki (jak nie będą wyciągnięte). Manual wymiany na Youtube w FF Mk1 widziałem, w nowszej generacji jest tak samo?

Jak jest tak samo to o co chodzi z wymianą "od tyłu" bez ruszania śruby łożyska? Ktoś już to przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie ten problem nie dotyczy bo z tyłu masz piastę więc ściągasz bęben a piasta z łożyskiem zostaje na miejscu. Żadnych śrub łożyska nie ruszasz. Szpilki siedzą w piaście, inaczej niż w mk1.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecasz koło, potem zdejmujesz ze szpilek zabezpieczenia jeśli są, młotkiem zdrowo opukać bęben i próbujesz ściągać. Jak będą przeszkadzać ranty to znowu młotkiem lub próbować zwolnić regulator (z tyłu powinien być otwór). Generalnie bębny w Mk 2 siedzą na piaście tak jak tarcze.

Ff mk2 bliżej do mondeo niż do ff mk1 https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100247

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Praktycznie cały dzień zszedł ale wymienione ;] (nawet końcowe przewody - stare pod gumą były skorodowane), po wymianie dosłownie wszystkiego i regulacji ręcznego chodzi pięknie :)

Ze starego odpowietrznika w prawym cylinderku zastałem tylko otwór 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.