Skocz do zawartości

Punto 2 1.2 8v 1.2 16v olej przekładniowy


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

orientuje się ktoś jaki olej przekładniowy jest potrzebny dla ww. skrzyń biegów? Obie skrzynie 5 biegów, auto z silnikiem 1.2 8v z 2000r drugie z silnikiem 1.2 16v z 2004r? Coś mi świta że u siebie wymieniałem na 75W-90 GL-5 a wchodzi ~2,2l? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książkowo to tam jest zdaje się klasycznie Tutela ZC 75 czyli 75w80 GL5 i raczej tego się trzymaj.

Wchodzi niecałe 2l, zależy jak dużo zejdzie i jak będziesz wlewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2017 o 22:27, steyr napisał:

Książka z serii Sam Naprawiam podaje że olej powinien być 75W-90 GL5 a wchodzi rzeczywiście 1,65dm^3.

a fakbryczne dane podają ZC 75 ja bym się jednak opierał na fabrycznych niż na poradniku WKiŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, guttek napisał:

2 liry stykna, 75w90 to kupa do tych skrzyn. Sprawdzone na kilku skrzyniach 75w80>75w90>75w80 mega roznica

niestety kolega się nie daje przekonać, też to przerabiałem i finalnie wróciłem do ZC75. C514 jest zwyczajnie dość wrażliwe na olej, najlepiej i najdłużej działają na ZC75 właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam teraz klina, musiałbym olej wymienić na 75W-80 a jutro w jednym padle mam skrzynie wymieniać. U siebie po zalaniu przy 100kkm 75W-90 GL5 nie zauważyłem problemów z skrzynią czy to latem czy to zimą do tej pory czyli do 190kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 23.07.2017 o 21:43, steyr napisał:

No to mam teraz klina, musiałbym olej wymienić na 75W-80 a jutro w jednym padle mam skrzynie wymieniać. U siebie po zalaniu przy 100kkm 75W-90 GL5 nie zauważyłem problemów z skrzynią czy to latem czy to zimą do tej pory czyli do 190kkm.

Przede wszystkim nalac przez odpowietrznik pod aku, wchodzą 2l. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, steyr napisał:

Jest wlew to po co kombinować odpowietrznikiem:ok:

Wchodzi pełne 2l, to jeszcze pamiętam ze strony klubowej i manuala chyba Yabola.

W 4 Fiatach się sprawdziło idealnie. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, steyr napisał:

Jest wlew to po co kombinować odpowietrznikiem:ok:

bo przechylając auto na podnośniku można spuścić więcej oleju, a wlewając przez odpowietrznik zalać pełne 2l.

Jedyne na co trzeba uważać to zaślepka odpowietrznika bo lubi się złamać, a wtedy trzeba się bawić w wyciąganie elementów z wybieraka.

Poza tym przez odpowietrznik dużo wygodniej się olej wlewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.