Skocz do zawartości

Wakacje z rowerem na dachu - pytania


lukaszek1207

Rekomendowane odpowiedzi

On 6/8/2022 at 3:09 PM, kravitz said:

Przeciez oprócz sztywnego mocowania za ramę, dodatkowo każde koło jest trzymane. 

tani bagaznik na dach wyglada tak 

image;s=2000x946

 

widzisz tu jakieś paski do mocowania koła ? ;] 

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mokrii napisał:

tani bagaznik na dach wyglada tak 

image;s=2000x946

 

widzisz tu jakieś paski do mocowania koła ? ;] 

 

Nie wierzę, że takie rzeczy sprzedają. Teraz będę bał się jeździć po drogach w pobliżu aut wiozących rowery na dachu.

:O

 

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mokrii napisał:

tani bagaznik na dach wyglada tak 

image;s=2000x946

 

widzisz tu jakieś paski do mocowania koła ? ;] 

 

Nie to żebym się wymądrzał czy coś, ale bez pasków nawet u mnie w Thule, koło by prawdopodobnie przy jakimś wyrypie wypadło z rynny.

Tutaj może nie ma widocznego mocowania na pasek, ale sam pasek może być w komplecie i trzeba go zwyczajnie owinąć o tą rynnę. A jak brak paska, to nawet zwykły sznurek na supeł.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kravitz napisał:

 

Nie to żebym się wymądrzał czy coś, ale bez pasków nawet u mnie w Thule, koło by prawdopodobnie przy jakimś wyrypie wypadło z rynny.

Tutaj może nie ma widocznego mocowania na pasek, ale sam pasek może być w komplecie i trzeba go zwyczajnie owinąć o tą rynnę. A jak brak paska, to nawet zwykły sznurek na supeł.

 

Wydaje mi się, że do tego dają takie taśmy z pętelką żeby sobie zapiąć koła. Ale jeśli to jest luzem to mamy niemal 100% prawdopodobieństwa, że ulegnie zgubieniu lub olaniu i finalnie rowery będą jeździły niezapięte aż do wypadku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mokrii napisał:

tani bagaznik na dach wyglada tak

 

widzisz tu jakieś paski do mocowania koła ? ;] 

 

Zawsze są (powinny być) w zestawie. Mam dwie rynienki jeszcze z lat 90tych i komplet pasków do nich. Ze dwa trzy razy w roku nawet bagażnik jest w użyciu.

W nowszych uchwytach mam taśmy przyczepione do podstaw na koła - rower zasadniczo trzyma się na tych taśmach, a uchwyt za ramę ma go dodatkowo stabilizować.

 

2 godziny temu, Furvus_Eques napisał:

Nie wierzę, że takie rzeczy sprzedają. Teraz będę bał się jeździć po drogach w pobliżu aut wiozących rowery na dachu.

:O

 

Aż tak łatwo rower nie odpada - tylko trzeba go dobrze przypiąć.

https://www.youtube.com/watch?v=xg4LRxzJxjo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Furvus_Eques napisał:

 

Nie wierzę, że takie rzeczy sprzedają. Teraz będę bał się jeździć po drogach w pobliżu aut wiozących rowery na dachu.

:O

 

 

 

Co do tego typu konstrukcji, to nawet nie przeraża mnie jakiś wygląd tego czy zwichrowanie, ale na bank cały proces produkcji wyglądał tak:

1. Projektant bez specjalnego wykształcenia, skopiował jakieś rozwiązanie oczywiście bez zachowania dokładności i zakładając jakiś tam materiał wykonania

2. Zleceniobiorca produkujący te moduły/profile oczywiście chciał zaoszczędzić, bo miało byc tanio, więc zamówił od producenta materiał o mniejszej grubości i z dodatkiem jakiegoś gównolitu

3. Producent był z Chin, więc dodał jeszcze więcej gównolitu i jeszcze kawałek milimetra urwał na grubości ;]

4. Później wiercił ktoś dziury na maszynie, która została ustawiona na oko

5. Mocowanie do dachu jest "uniwersalne", więc trzyma się to tak "aby, aby" ;]

 

A na końcu faktycznie ktoś kupił używkę już bez tych pasków, byc może to był jego pierwszy bagażnik, więc przykręcił i pojechał z rowerami.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mokrii napisał:

tani bagaznik na dach wyglada tak 

image;s=2000x946

 

widzisz tu jakieś paski do mocowania koła ? ;] 

mialem kiedys taki bagaznik
paski, a wlasciwie tasiemki do mocowania kol byly, ale nieprzymocowane do samego bagaznika

trzeba bylo uwazac, zeby nie zginely

ale tak w ogole to chyba kazdy bagaznik wymaga mocowania kol

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mokrii napisał:

tani bagaznik na dach wyglada tak 

 

widzisz tu jakieś paski do mocowania koła ? ;] 

 

nawet do tanich bagażnikow były paski do mocowania kół. Z takimi bagaznikami mocowalismy 4 rowery na CC i jezdzilismy przez pół polski na zawody i nic nigdy nie zgubiliśmy. 

Raz jak jechaliśmy dużym fiatem to zgubiliśmy koło ... ale to z dużego fiata 😄 nam odpadło na A4ce 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mokrii napisał:

tani bagaznik na dach wyglada tak 

image;s=2000x946

 

widzisz tu jakieś paski do mocowania koła ? ;] 

Mialem taki bagażnik (nawet gdzieś jeszcze mam). I byly do niego w kpl paski do mocowania kół. To że nie są przyczepione do rynien nie znaczy, ze ich nie ma. 

Oczywiście jak ktoś kupił na olx używany, pasków nie bylo i nie dokupił no to może lepiej, żeby w ogóle nie prowadził czegoś więcej niż taczki. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z zakupem roweru z piastami boost byłem zmuszony kupić nowy uchwyt do mocowania na belkach. Wybór padł na Thule TopRide https://www.thule.com/pl-pl/bike-rack/roof-bike-racks/thule-topride-_-568001 Rower mocuje się za amortyzator. Jedyny minus to koło, które trzeba upchnąć do bagażnika


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PingNoMore napisał:

W związku z zakupem roweru z piastami boost byłem zmuszony kupić nowy uchwyt do mocowania na belkach. Wybór padł na Thule TopRide https://www.thule.com/pl-pl/bike-rack/roof-bike-racks/thule-topride-_-568001 Rower mocuje się za amortyzator. Jedyny minus to koło, które trzeba upchnąć do bagażnika


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

A co mają piasty do uchwytu do mocowania za koła i ramę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PingNoMore napisał:

W związku z zakupem roweru z piastami boost byłem zmuszony kupić nowy uchwyt do mocowania na belkach. Wybór padł na Thule TopRide https://www.thule.com/pl-pl/bike-rack/roof-bike-racks/thule-topride-_-568001 Rower mocuje się za amortyzator. Jedyny minus to koło, które trzeba upchnąć do bagażnika


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

 

Są takie, sprzedawane osobno uchwyty na koło, żeby też jechało na dachu.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Truecolor napisał:

kurcze jak się ogląda ceny platform i belek z początku tego wątku (2017r) to ma się wrażenie że inflacja jest 30% a nie 15%.....

To produkty mocno sezonowe. Zimą uchwyty na rower dalo sie wyrwać nawet połowę taniej na promkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mokrii napisał:

tani bagaznik na dach wyglada tak 

image;s=2000x946

 

widzisz tu jakieś paski do mocowania koła ? ;] 

 

to chyba nic nie utrzyma :)

powiem wam ze mialem raz dw arowery na dachu, bagaznik thule i jeszcze przed wyjazdem musialem na chwile wskoczyc do fabryki. i wjechalem na podziemny.

rower nawet nie spadl, tylko sie wygielo troche i sie przechylil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Furvus_Eques said:

 

Wydaje mi się, że do tego dają takie taśmy z pętelką żeby sobie zapiąć koła. Ale jeśli to jest luzem to mamy niemal 100% prawdopodobieństwa, że ulegnie zgubieniu lub olaniu i finalnie rowery będą jeździły niezapięte aż do wypadku.

 

też tak uważam :skromny: 

niestety widziałem juz na parkingach że ludzie kupują taki badziew  :panic: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają piasty do uchwytu do mocowania za koła i ramę ?
Do mocowania za koła i ramę nic. Mocowanie za amortyzator sprawia, że rower jest zamocowany dużo sztywniej i mniej lata na boki.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mokrii napisał:

a zauważ  ze ten uchwyt  nie ma żadnej blokady czy innej nakrętki samokontrującej  :panic: 

 

Wspomniane przeze mnie wcześniej uchwyty z lat dziewięćdziesiątych mają solidne "gałki" zamykane na klucz. Nic się nie odkręci. A i łapa trzymająca ramę też jest solidniejsza, niż w tych najtańszych. No ale ćwierć wieku temu takie rzeczy projektowali inżynierowie a nie księgowi ;)

Niestety, są klienci na bagażniki za kilkadziesiąt złotych. I o ile ktoś rzeczywiście potrzebuje żeby dwa razy w roku przewieźć rower kilkadziesiąt kilometrów za miasto i poza tym okresem rynienka leży na strychu czy w garażu to jeszcze OK. Gorzej jak ktoś  czymś takim gania na drugi koniec kraju autostradą i jeszcze korzysta przez cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2022 o 10:52, kravitz napisał:

 

Nie to żebym się wymądrzał czy coś, ale bez pasków nawet u mnie w Thule, koło by prawdopodobnie przy jakimś wyrypie wypadło z rynny.

Tutaj może nie ma widocznego mocowania na pasek, ale sam pasek może być w komplecie i trzeba go zwyczajnie owinąć o tą rynnę. A jak brak paska, to nawet zwykły sznurek na supeł.

Miałem najtańszego Amosa i był pasek. Kiedyś słuchałem goscia od transportu i ładunków, który twierdzi, że przednie koło powinno być zabezpieczone, taki pasek to skuteczne i tanie rozwiązanie. A czemu przednie koło powinno być zabezpieczone? Wystarczy trochę wyobraźni. To koło nie "siedzi" sztywno w ramie roweru. Jest widelcu zwieńczonym kierownica, a sama kierownica też stawia opór. Opór powietrza stawiany podczas jazdy jest znaczny i może się zdarzyć tak jak piszesz, że koło wyskoczy. Powiem szczerze, że nigdy nie zwracałem na to uwagi aż do czasu tej audycji. Zdarza mi się podczas podróży autostradą i s-ką obserwować auta z rowerami na dachu. I faktycznie, niektóre telepią się niemiłosiernie. Z busa taki majdan dobrze widać i faktycznie to co się telepie nie ma w żaden sposób przedniego koła zabezpieczonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2022 o 09:05, mokrii napisał:

tani bagaznik na dach wyglada tak 

image;s=2000x946

 

widzisz tu jakieś paski do mocowania koła ? ;] 

Mam taki bagażnik awaryjnie i mam też dwa pro ride, o dziwo kiedy zamocowalem na dachu trzy rowery i zacząłem próbnie bujać autem na boki to właśnie w pro ride rowery bujały się sporo mocniej. Paski są oczywiście obowiązkowe, tylko po prostu nie przyczepiane na stale, co sprawia że łatwo je zgubić.

Edytowane przez irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, kaczorek79 said:

A co sądzicie o bagażniku na przyssawki? Na razie widzę, że dwie firmy go robią Rassine i Seasucker.

 

Szwagier wypozyczal kilka razy i montowal na Mustangu, bo tam nie ma innej opcji niz na przyssawki.

Ogolnie to bez problemow, a watpie ze przestrzegal jakos skrupulatnie limitow producenta ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.