Skocz do zawartości

Renault Captur


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, bergerac napisał:

Co myślicie o tym autku, z takim silnikiem jak w załączonym linku: https://www.renaultwarszawa.pl/SzczegolyOferty.html?Action=GetDetails&CarId=464

 

Zaczyna mi się podobać. Cena zbliżona do Mokki, myślę, że gabarytowo i funkcjonalnie też podobny.

 

Jeździłem jednym i drugim. Mokka sprawia wrażenie jakby była o klasę wyżej niż Capture. Ciszej, lepsze spasowanie wnętrza. Jeździłem 1.4 turbo w Oplu i 1.2 w Renault, silnik oplowski dużo przyjemniejszy. Mimo, że od zawsze w domu były renówki, to jednak z tych dwóch kupiłbym Opla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bergerac napisał:

Co myślicie o tym autku, z takim silnikiem jak w załączonym linku: https://www.renaultwarszawa.pl/SzczegolyOferty.html?Action=GetDetails&CarId=464

 

Zaczyna mi się podobać. Cena zbliżona do Mokki, myślę, że gabarytowo i funkcjonalnie też podobny.

 

NIe wiem jak w Renault, ale w Nissanach ten silnik lubi brac spore ilosci oleju...

Dla mnie Captur to w zasadzie troche wyzsze Clio, sprzedawane za +10kPLN ;]

Duzo lepsze wrazenie zrobil na mnie Pug 2008 :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

Co myślicie o tym autku, z takim silnikiem jak w załączonym linku: https://www.renaultwarszawa.pl/SzczegolyOferty.html?Action=GetDetails&CarId=464

 

Zaczyna mi się podobać. Cena zbliżona do Mokki, myślę, że gabarytowo i funkcjonalnie też podobny.

Z dwóch wymienionych, Mokka, Captura miałem kupić w zeszłym roku, kupiłem Sandero Stepway 0.9TCE z fabrycznym lpg, jako prostą taczkę do pracy.

Captur odpadł, bo jest sporo cięższy przy tym samym silniku i nie jechał w ogóle i cena z lpg i navi podchodziła w zeszłym roku pod 60kpln+, gdzie Dacia kosztowała 47.000 z tym samym wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pug 2008 to też dobry trop. Muszę się rozejrzeć. Podoba mi się 3008, ale to nie ten budżet ;)

Opel Mokka też mi się podoba. Żonie jeszcze się podoba Mazda Cx-3 i Mercedes A, ale w przypadku Mazdy przekraczamy 80 tys, a w przypadku Merca 100.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

Pug 2008 to też dobry trop. Muszę się rozejrzeć. Podoba mi się 3008, ale to nie ten budżet ;)

Opel Mokka też mi się podoba. Żonie jeszcze się podoba Mazda Cx-3 i Mercedes A, ale w przypadku Mazdy przekraczamy 80 tys, a w przypadku Merca 100.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Myślałem, że piszesz o jakieś podstawowej wersji. Jakbym miał wydać na Captur`a blisko 70-80 kpln, to biorę któreś z tych:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-116i-advantage-109-km-ID6yZ5xb.html

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a3-1-0-tfsi-116-km-6-biegow-wyprzedaz-w-aso-2016-ID6yOybn.html

 

Jakość, wykończenie wnętrza, cisza, nie do porównania. A i na odsprzedaży mniejsza strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bergerac napisał:

Co myślicie o tym autku, z takim silnikiem jak w załączonym linku: https://www.renaultwarszawa.pl/SzczegolyOferty.html?Action=GetDetails&CarId=464

 

Zaczyna mi się podobać. Cena zbliżona do Mokki, myślę, że gabarytowo i funkcjonalnie też podobny.

Żona jeździ takim od miesiąca. Jest zadowolona.

Ciche, dynamiczne a przy jeździe po mieście (W-wa, dojazdy do pracy), spala do 8l.

Z plusów; całkiem spora przestrzeń w środku, spory bagażnik (przesuwana kanapa to fajny patent), cisza, zawieszenie dobrze wybiera nierówności, silnik ma spory zapas mocy no i fajnie wygląda.

Z minusów; mógłby mieć większe lusterka, moim zdaniem mamy za duże martwe pole :/ ,kiepska widoczność (grube słupki, w sumie wszystkie, nie widać również gdzie kończy się przód auta).

 

IMG_0458_n.jpg

IMG_0461_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klamki w tym kapturze są be. Klamy z 500X to jest to - po roku nikt nie porysował lakieru pod klamką pazurami ;) Swoja drogą w moim przypadku brałem pod uwagę tylko Viagrę, o której nikt nie pisze. Opel, Mazda, Renault mnie odrzucają.

W przypadku 500X trzeba pamiętać, żeby pod żadnym pozorem nie brać Uconnect 6,5" Nav, jeśli się chce korzystać z nawi. Coś o tym wiem, sprawę prowadzi Rzecznik Praw Konsumenta - FCA nadal wmawia ludziom,  że mapy TomTom, gdy są Here, najnowsze mają dwa lata, koszt aktualizacji około 1000zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

W dodatku 1,2 Puretech tez zbiera duzo lepsze opinie niz 1,2Tce od Renault.

Wolę jednak fiatowskiego MultiAir'a ;) 3 cylindry, nie, dziękuję :) Dla mnie najmniejszym sensownym silnikiem z turbiną jest 1.4, minimum R4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bergerac napisał:

Pug 2008 to też dobry trop. Muszę się rozejrzeć. Podoba mi się 3008, ale to nie ten budżet ;)

Opel Mokka też mi się podoba. Żonie jeszcze się podoba Mazda Cx-3 i Mercedes A, ale w przypadku Mazdy przekraczamy 80 tys, a w przypadku Merca 100.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Za 80 tys to masz Suzuki Vitarę z toną wypasu (4x4, LEDy, aktywny tempomat, kamera cofania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rado_ napisał:

To juz lepiej Dacie, nawet chyba lepsza w środku i tańsza

 

3 minuty temu, Rado_ napisał:

z toną wypasu (4x4, LEDy, aktywny tempomat, kamera cofania).

 

W Dacii takie rzeczy są niedostępne. Poza tym jednak Dacia to trzy klasy niżej jeśli chodzi o wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ryb napisał:

 

 

W Dacii takie rzeczy są niedostępne. Poza tym jednak Dacia to trzy klasy niżej jeśli chodzi o wykończenia.

No właśnie o tym mówię, wykończenie chyba w Daci lepsze, albo ten sam poziom. W jednym i drugim zwymiotowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LED-y, hmmm :) Potem będzie płacz nad kosztem wymiany reflektorów, bo ludzie myślą, że to wieczne rozwiązanie, a przepalają się różnie. W moim przypadku brałem pod uwagę ludzkie rozwiązania techniczne w aucie. W moim palniki D5S wymienię sam nie ponosząc kosztów w tysiącach. Jedyne diody to w 3-im świetle stop. Pozostałe oświetlenie, oprócz biksenonów, to zwykłe żarówki. Do tego bardzo mi odpowiada praca elektrohydraulicznego hamulca postojowego - teraz dopiero wiem, że linkowy ręczny to zło. Niestety gdy kupowałem mojego rok temu adaptacyjnego tempomatu jeszcze nie było w opcji, ale auto wszystko do jego działania posiada, czyli radar. Mechanicznie też nie ma wydumek.

 

Gdy kupowałem nowy nabytek zastanawiałem się jeszcze nad Kiłą Sportage, ale jednak poszło w stronę pincety. Ceny były dość zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krowka napisał:

LED-y, hmmm :) Potem będzie płacz nad kosztem wymiany reflektorów, bo ludzie myślą, że to wieczne rozwiązanie.

 

Zanim się zużyją to zamienniki będą w każdym kiosku. Kiedyś ludzie podobnie bali się ksenonów.

A @bergerac moim zdaniem nie jest osobą, która będzie rezygnować z wyposażenia ze strachu że ono mu się kiedyś zepsuje.

 

2 minuty temu, krowka napisał:

W moim palniki D5S wymienię sam nie ponosząc kosztów w tysiącach. Jedyne diody to w 3-im świetle stop. Pozostałe oświetlenie, oprócz biksenonów, to zwykłe żarówki.

 

Pozostałe oświetlenie już nie ma znaczenia. Nawet przepalenie żarówki w pozostałych światłach jest rzadkośćią, a co dopiero ledów.

 

4 minuty temu, krowka napisał:

Do tego bardzo mi odpowiada praca elektrohydraulicznego hamulca postojowego - teraz dopiero wiem, że linkowy ręczny to zło. Niestety gdy kupowałem mojego rok temu adaptacyjnego tempomatu jeszcze nie było w opcji, ale auto wszystko do jego działania posiada, czyli radar. Mechanicznie też nie ma wydumek.

 

Ta Vitara jest dość prosta. I w tej cenie oferuje 4x4, co w przypadku SUVa/crossovera ma znaczenie. Nie ma nic bardziej żałosnego niż bojowo wyglądający SUV mielący bezradnie przednimi kołami w byle zaspie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rado_ napisał:

No właśnie o tym mówię, wykończenie chyba w Daci lepsze, albo ten sam poziom. W jednym i drugim zwymiotowałem.

 

IMO szału nie ma, ale cena też jest mocno promocyjna. Za 80k Suzuki daje dużo więcej niż Dacia. Dacii nie ma sensu kupować za więcej niż 70k. Aha, i do Suzuki chyba też można mieć rozszerzoną gwarancję (ale pewności nie mam, trzeba sprawdzić). No i ja nie znam nikogo komu się zepsuło Suzuki (poza GV z silnikami Renault ;)).

 

Jeśli autor wątku chce lepsze wykończenia to musi dołożyć ze 20k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał:

Pozostałe oświetlenie już nie ma znaczenia. Nawet przepalenie żarówki w pozostałych światłach jest rzadkośćią, a co dopiero ledów.

 

Oj zdziwiłbyś się. Mój sąsiad zajmuje się elektroniką samochodową. Ile razy widziałem, gdy "hobbystycznie" rozbierał lampy, żeby komuś wymienić diody od świateł dziennych - nie były to stare auta. Moim zdaniem jedno z najgorszych rozwiązań, aby ledowe dzienne integrować z reflektorem głównym.

Z diodami zależy jak trafi - zapewne produkcja w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krowka napisał:

 

Oj zdziwiłbyś się. Mój sąsiad zajmuje się elektroniką samochodową. Ile razy widziałem, gdy "hobbystycznie" rozbierał lampy, żeby komuś wymienić diody od świateł dziennych - nie były to stare auta. Moim zdaniem jedno z najgorszych rozwiązań, aby ledowe dzienne integrować z reflektorem głównym.

Z diodami zależy jak trafi - zapewne produkcja w Chinach.

 

Światła dzienne i tak wszyscy mają na ledach, czego by autor nie kupił. Ja tu piszę o reflektorach głównych, które potrafią świecić lepiej niż ksenon. W tej klasie aut to jest duży plus, bo wybór dobrych świateł jest dość zawężony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ryb napisał:

Światła dzienne i tak wszyscy mają na ledach, czego by autor nie kupił.

Nie wszyscy :) W 500X z 2016r., w tegorocznych nic się w tym temacie nie zmieniło, są P21W jako dzienne i pozycyjne  - sterowanie napięciem ;) Dziwnie to wygląda w czasie gdy palą się biksenony, a pod nimi jako obrysowe dwie duże lampy pozycyjne - różnica w temperaturze barwowej światła, ale cóż. W małej 500 są ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krowka napisał:

Nie wszyscy :) W 500X z 2016r., w tegorocznych nic się w tym temacie nie zmieniło, są P21W jako dzienne i pozycyjne  - sterowanie napięciem ;)

 

A, faktycznie. Ale IMO lada chwila to zmienią...

 

4 minuty temu, krowka napisał:

W małej 500 są ledy.

 

...właśnie dlatego że w 500 już zmienili. Nie da się uciec przed ledami, wszyscy je będą mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Ryb napisał:

 

Za 80 tys to masz Suzuki Vitarę z toną wypasu (4x4, LEDy, aktywny tempomat, kamera cofania).

Suzuki Vitara jest nieakceptowalna. Nie chcę w 2017 roku samochodu z wnętrzem z 1999 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rado_ napisał:

Captur to chinski trampek przy 2008

Obejrzę 2008. Muszę podjechać do salonu, zobaczyć na własne oczy. W weekend będę w Szczecinie to luknę, bo salon w Toruniu to obraz nędzy i rozpaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

Suzuki Vitara jest nieakceptowalna. Nie chcę w 2017 roku samochodu z wnętrzem z 1999 ;) 

 

Porównywalny S-cross jest za 80 900. Te 900 spokojnie urwiesz. A tam już jest normalne wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Capturem 0,9 tce, jeździłem 1,2 tce. Jeździłem wersja full wypas i wersją limited. 

W sumie całkiem przyjemne auto. Fajne prowadzenie, nawet to 0,9 jechało. Fajne,gdyby nie to, że wewnątrz są tylko twarde plastiki. Jakaś porażka.

Nie trawie tych nowych twardych skorup.

W sumie skończyło się zakupem trzyletniego Scenica Xmod dla żony. Większy, lepiej wykonany. Miękka deska, miękkie boczki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krowka napisał:

Wolę jednak fiatowskiego MultiAir'a ;) 3 cylindry, nie, dziękuję :) Dla mnie najmniejszym sensownym silnikiem z turbiną jest 1.4, minimum R4.

Tylko, że wątek nie jest o tym co Ty wolisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondziek napisał:

a może Crossland X 1.2PT 130KM - silnik citroen/peugeot

Crossland X

sam się do takiego przymierzałem, szkoda że nie ma automatu do wersji 130KM

 

Crossland jest bardziej vanowaty. Dostałem ofertę na Mokka X Elite 140KM. Dobrze wyposażona, 80 tys.

 

596f5761c91c1_Zrzutekranu2017-07-19o14_58_02.png.a14ae1654039ad8eee86242817061c4e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał:

 

Crossland jest bardziej vanowaty. Dostałem ofertę na Mokka X Elite 140KM. Dobrze wyposażona, 80 tys.

 

 

 

Dokładnie takim jeździłem, z tapicerką skórzaną w kolorze cegły. Kosztował coś 86 brutto do negocjacji. Fajny kawał auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

 

Crossland jest bardziej vanowaty. Dostałem ofertę na Mokka X Elite 140KM. Dobrze wyposażona, 80 tys.

 

Jezdzilem taka na jazdach testowych i jak do miasta dla kobiety to bardzo fajne autko :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wasylek napisał:

Jakie rzeczy? 4x4? LEDy w dziennych? Kamera cofania? Tempomat? Jak najbardziej są.

 

Czytamy ze zrozumieniem, sprawdzamy czym różnią się LEDy w światłach dziennych od LEDów w światłach mijania i czym różni się tempomat od aktywnego tempomatu. Dopiero potem komentujemy.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ryb napisał:

Czytamy ze zrozumieniem, sprawdzamy czym różnią się LEDy w światłach dziennych od LEDów w światłach mijania i czym różni się tempomat od aktywnego tempomatu. Dopiero potem komentujemy.

Z kamerą i 4x4 też nie doczytałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wasylek napisał:

Z kamerą i 4x4 też nie doczytałem?

 

Napisałem Ci czego nie doczytałeś. Doczytaj, bo widzę że problem niedoczytywania się pogłębia.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ryb napisał:

 

Czytamy ze zrozumieniem, sprawdzamy czym różnią się LEDy w światłach dziennych od LEDów w światłach mijania i czym różni się tempomat od aktywnego tempomatu. Dopiero potem komentujemy.

:ok:

 

O ile dobrze kojarze to Bergerac szuka auta dla zony, pewine glownie do miasta.
W takiej sytuacji zarowno LEDy jak i aktywyny tempomat to raczej zbytek...

Duzo bardziej doceni wnetrze, ktore w Suzuki jest wrecz dramatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergerac napisał:


Eeee tam, przyjdę w koszulce od Bossa i mi gębę obijecie ;)

A poważnie - jaki motor proponujesz ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

jak to bedzie ta moja to  obijemy :D

 

A poważnie - jaki motor proponujesz ?

1,2 wyciek z pod dekla , rozrzad

0,9 to lipa z moca

tylko 1,5 dci k9k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bizz napisał:

 

Dokładnie takim jeździłem, z tapicerką skórzaną w kolorze cegły. Kosztował coś 86 brutto do negocjacji. Fajny kawał auta.

Jak Mokka to "kawał auta", to ja wymiękam :)
Z drugiej strony bardzo ciekawe, bo na Renka/500X, które to są w tym samym segmencie, wymiary zbliżone, mówią, że małe ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Maciej__ napisał:

O ile dobrze kojarze to Bergerac szuka auta dla zony, pewine glownie do miasta.
W takiej sytuacji zarowno LEDy jak i aktywyny tempomat to raczej zbytek...

 

Aktywny tempomat jest w mieście niesamowicie przydatny. Powiedziałbym, że równie mocno jak w trasie. Z ledami to różnie, zależy od miasta. Niezaprzeczalne jednak jest że świecą lepiej i że sporo kosztują. Więc cena tej Vitary (biorąc pod uwagę wyposażenie, a lista tam jest długa) jest bardzo atrakcyjna - tylko o to mi chodziło.

 

35 minut temu, Maciej__ napisał:

Duzo bardziej doceni wnetrze, ktore w Suzuki jest wrecz dramatyczne.

 

A to prawda. Ale w tej klasie niespecjalnie jest wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, krowka napisał:

Jak Mokka to "kawał auta", to ja wymiękam :)
Z drugiej strony bardzo ciekawe, bo na Renka/500X, które to są w tym samym segmencie, wymiary zbliżone, mówią, że małe ;l

 

w porównaniu do Captur`a owszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

 

Crossland jest bardziej vanowaty. Dostałem ofertę na Mokka X Elite 140KM. Dobrze wyposażona, 80 tys.

 

 

 

 

Proponuję jeszcze poczytać opinie o salonie i ASO w Lubiczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ryb napisał:

 Zapodam tylko link ;) Wnętrze to pomyłka. Jeśli inne egzemplarze tak mają, to szkoda słów i nerwów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krowka napisał:

 Zapodam tylko link ;) Wnętrze to pomyłka. Jeśli inne egzemplarze tak mają, to szkoda słów i nerwów.

 

 

Po co on to szarpie? W większości aut jakby poszarpać to coś zaskrzypi - przecież to jest tani plastik. Jeśli nie skrzypi w czasie jazdy to ja bym się nie czepiał. No i skoro tak zmontowali Kadjara to jakie są szanse że Captur jest lepiej zmontowany? IMO zerowe.

A reszta auta jest fajniejsza niż w tym Capturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ryb napisał:

 

Po co on to szarpie? W większości aut jakby poszarpać to coś zaskrzypi - przecież to jest tani plastik. Jeśli nie skrzypi w czasie jazdy to ja bym się nie czepiał. No i skoro tak zmontowali Kadjara to jakie są szanse że Captur jest lepiej zmontowany? IMO zerowe.

A reszta auta jest fajniejsza niż w tym Capturze.

 

W 10-letnim Grande Punto, które mam od nowego, mogę szarpać i nic nie skrzypi, w 500X też nic nie skrzypi pod wpływem szarpania - a przecież to tylko "badziewne włoszczyzny". Ile ja czasu przed zakupem poświęciłem na macanie pincety w różnych salonach, w różnych wersjach, właśnie na tego typu sytuacje.
Zapewne po paru tysiącach km nie trzeba już szarpać aby "delektować się" odgłosami. Jak to się sprawuje powinni opisać właściciele "kadżarów".
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.