Skocz do zawartości

Malowanie ścian - plamy z owoców


ANalfabeta

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
W poprzedni weekend wino z balona poszło na spacer i mam na suficie gustowną plamę, a na ścianach zacieki.
Wino z czarnej porzeczki.
Starłem w sumie na świeżo i nadszedł czas malowania.
Dobrałem już kolor na ścianę (malowana 2 miesiące wcześniej), ale w sklepie obsługa powiedziała, że plamy "naturalne" ciężko się zamalowują i trzeba użyć specjalnej farby "na plamy" (ponoć jakaś mieszanka ftalowo-akrylowa)
Na moją uwagę, że może zagruntować CT-17 uznali, że nie pomoże.

Jakie jest Wasze zdanie ? Jakieś porady, doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw spróbuj wywabić te plamy. Organiczne barwniki łatwo pozbywa się wodą utlenioną. W Twoim przypadku przydało by się większe stężenie, czyli woda utleniona w "proszku" np. pertlenon z apteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit zżółknięty po nikotynie udało mi się pomalować dopiero po zastosowaniu "Remomatu":

"Farba Remomat jest przeznaczona do wymalowani wewnętrznych ścian i sufitów. Nadaje się do malowania podłoży mineralnych, płyt kartonowo-gipsowych, starych powłok farb, tapet papierowych itp. Polecana szczególnie do powierzchni pokrytych wyschniętymi plamami po: nikotynie, zaciekach wodnych, sadzy i tłuszczach. Nadaje się jako farba w pełni wykończeniowa lub farba gruntująca pod wymalowania farbami typu emulsje, emalie wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń."

Jest to farba rozpuszczalnikowa o bardzo intensywnym zapachu podczas malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.