Skocz do zawartości

Ciekawe auta oraz rozwiązania z mojego podwórka - temat zbiorczy


wisior

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie osobnych tematów dotyczących każdego auta z osobna, każda nowa publikacja będzie lądować w tym wątku ew jak ktoś woli na moim FB.

 

Lecimy z Mercedesami dalej bo bez gwiazdy nie ma jazdy :) 

A na serio chyba jedno z najbardziej klasycznych modeli w gamie czyli G jak Geländewagen w nietuzinkowej wersji G 63 AMG - dźwięk tego potwora po prostu miażdży ! (boczne wydechy AMG.

Ciekawostka - mimo tak starej konstrukcji w aucie udało się upchać najnowsze bajery z Mercedesa ale drzwi ciągle zamykają się jak w Polonezie :) ! 

 

Zakres prac standardowy bym rzekł :) tak żeby za szybko nie zmienił właściciela ... 

 

PS. moderatora proszę o scalenie moich ostatnich wątków jeśli jest taka opcja. 

20170630_192231.jpg

20170630_192240.jpg

20170630_192252.jpg

20170630_192307.jpg

20170630_192810.jpg

20170630_192822.jpg

20170630_192839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z piękniejszych mercedesów. Szkoda ze wnętrze wyglada jak w burdelu z powodu tych czerwonych siedzeń. A co do dźwięku, to rzeczywiście miażdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SebeKK napisał:

Jeden z piękniejszych mercedesów. Szkoda ze wnętrze wyglada jak w burdelu z powodu tych czerwonych siedzeń. A co do dźwięku, to rzeczywiście miażdży.

 

co do gustów się nie wypowiadam, Pan chciał Pan ma :) auto kozak pełen ...

 

Na weekend szykuję jakąś publikację tematyczną na F :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wisior napisał:

 

co do gustów się nie wypowiadam, Pan chciał Pan ma :) auto kozak pełen ...

 

Na weekend szykuję jakąś publikację tematyczną na F :) 

dlatego to bylomoje prywatne zdanie :) ale widzialem takie na zywo u siebe w robocie to mruczenie silnika powoduje ciary na plecach i to jest fun...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wisior napisał:

Zakres prac standardowy bym rzekł :) tak żeby za szybko nie zmienił właściciela ... 

 

PS. moderatora proszę o scalenie moich ostatnich wątków jeśli jest taka opcja. 

 

 

czyli co te siedzenia na czerwone zmienialiście :) ?

 

Auto jak auto, dzisiaj coś takiego mijałem i zastanawiałem się dla kogo to auto .. jechał gość młody, zmieniał pasy jak w jakimś sport coupe bujając się mocno na boki i nurkując przy każdym hamowaniu co światła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, simek18 napisał:

Olac to G, co to za rurka w tle?

 

tajnos agentos :)

 

brawo za spostrzegawczość !

 

mega kozak z silnikiem z nissana turbo jakiś klasyk 

 

niestety nie mam zdjęć bo był na warsztacie tylko na chwilkę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wisior napisał:

Ciekawostka - mimo tak starej konstrukcji w aucie udało się upchać najnowsze bajery z Mercedesa ale drzwi ciągle zamykają się jak w Polonezie :) ! 

Lubię ten samochód bo jest tak szalony że aż ciekawy :) 

Kiedyś będąc w salonie Mercedesa wsiadłem do tego wynalazku. Drzwi zamknęły się z klapnięciem jak w samochodzie o rodowodze z PRLu, spojrzałem na kokpit  pokryty piękną skórą, ale swoim spartańskim designem przywodzącym mi na myśl samochody dostawcze. Siedzi się wysoko, szyba jest bardzo blisko twarzy...  no jak w np. Lublinie. Wysiadając byłem nieco rozczarowany, bo zawsze G mi się wydawał luksusowy, a ten okazał się bardzo surowy - tak wielki ekran, wszędzie skóra, no ale mimo tego sprawił takie, a nie inne wrażenie. Stanąłem przed samochodem i spojrzałem na kartkę informacyjną - cena ponad 700 000 zł. Zdziwiłem się jeszcze bardziej.

Tak naprawdę to jest chyba najbardziej szpanerski samochód na rynku - drogi i nie nadaje się do niczego innego niż szpanowanie. Nie jest terenowy, bo w teren się nie jeździ samochodem za 700 000 zł, w dodatku na niskoprofilowych szosowych oponach nałożonych na felgi o wartości solidnego samochodu kompaktowego - byłby tam bezradny. Sportowy też nie jest - poza niesamowitym przyspieszeniem i dźwiękiem z wydechu sportowych cech za bardzo nie ma (wysoka masa, wysoko środek ciężkości, zawieszenie, które ma zapewniać komfort). Nie mówię że jest zły - jest dziwny. Mega dziwny, ale niech produkują go nadal  i nie zastępują niczym współćzesnym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Manx napisał:

Nie jest terenowy, bo w teren się nie jeździ samochodem za 700 000 zł, w dodatku na niskoprofilowych szosowych oponach nałożonych na felgi o wartości solidnego samochodu kompaktowego - byłby tam bezradny. Sportowy też nie jest - poza niesamowitym przyspieszeniem i dźwiękiem z wydechu sportowych cech za bardzo nie ma (wysoka masa, wysoko środek ciężkości, zawieszenie, które ma zapewniać komfort). Nie mówię że jest zły - jest dziwny. Mega dziwny, ale niech produkują go nadal  i nie zastępują niczym współćzesnym :) 

 

Jeden mój kolega miał g350 cdi (strasznie awaryjny), drugi kolega miał g55 to mocniejsze. I to g55 miażdzylo wrażeniami z jazdy- i nie chodziło o osiągi ale o wrażenia- przy przyspieszaniu bujało się do tyłu- wrażenie było takie jakby wymykało się prawom fizyki- do tego to grzmienie z wydechów- ten warkot basowy- coś niesamowitego czego nie daje np carrera turbo, w której w zasadzie tego mega przyspieszenia nie czuć. A w tym G było jak w wesołym miasteczku i to była prawdziwa frajda z jazdy. Co do aut za 700 tysiecy to od takiej kwoty zaczynaja sie duze range rovery a internet kipi zajezdzaniem tych aut w terenie. Ludzie którzy kupują takie auta i ich na nie stac raczej nie nadszarpują sobie nimi budzetu i znajomy który ma lakiernie mówi ze zdarzają się auta o wartości rynkowej ponad pół mkiliona które są w całości lakierowane właśnie po wyjezdzie w teren do lasu, żeby odświerzyć lakier porysowany przez gałęzie (co to jest 10k za lakierowanie przy 20k racie leasingu ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Manx napisał:

Tak naprawdę to jest chyba najbardziej szpanerski samochód na rynku - drogi i nie nadaje się do niczego innego niż szpanowanie. Nie jest terenowy, bo w teren się nie jeździ samochodem za 700 000 zł, w dodatku na niskoprofilowych szosowych oponach nałożonych na felgi o wartości solidnego samochodu kompaktowego - byłby tam bezradny. 

 

ten konkretny egzemplarz był sporo droższy - ma wszystko co może mieć G :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wisior napisał:

 

tajnos agentos :)

 

brawo za spostrzegawczość !

 

mega kozak z silnikiem z nissana turbo jakiś klasyk 

 

niestety nie mam zdjęć bo był na warsztacie tylko na chwilkę... 

 

Szkodosc :( Wyglada mi na wytwor OMM. Bylem ciekawy 2" zawiasu przy takim wielkim kole, bo u mnie szalu nie robi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Audi A4 b9 allroad - dość bogata wersji .

 

Zestaw montażowy dość typowy + kamera przód tył, yanosik i parę innych gadzetów podłączonych tak żeby kable nie wisiał a ładowarki nie zabierały gniazda zapalniczki.

 

Z ciekawostek na brudnej lampie widać jak wiele punktów światła ona generuje.

Wirtual kokpit mimo, że nie nowy ciągle robi wrażenie :)

 

Fajne to autko !

 

 

 

DSC_0118.jpg

DSC_0119.jpg

DSC_0120.jpg

DSC_0124.jpg

DSC_0126.jpg

DSC_0127.jpg

DSC_0128.jpg

DSC_0129.jpg

DSC_0130.jpg

DSC_0131.jpg

DSC_0132.jpg

DSC_0136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał:

Coś mi chyba umyka...

 

Jeszcze jak temat o opaskach w A8 rozumiałem, to o co tutaj chodzi? Reklamujesz się? Chwalisz jaka masz fajną robotę? 

 

Mi też umyka w czym masz problem ?

Ani się nie chwalę ale nie reklamuje bo nie mam takiej potrzeby po prostu chciałem się podzielić ciekawymi autami z ludźmi którzy lubią motoryzację a nie zawsze mają dostęp do takich nowinek czy aut. 

Ot co jeśli to Ci przeszkadza tipo prostu nie zaglądaj tutaj i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie wiem czemu, mamy tak jako naród, że zamiast się cieszyć z czegoś to każdy szuka problemu na siłę tam gdzie go nie ma ... wątek budzi skrajne emocje zupełnie nie potrzebnie :)

 

dla rozluźnienia zagadka - co to za auto :

 

 

DSC_2053.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2017 o 07:07, bergerac napisał:

Ten tablet na srodku to fabryczne czy jakas dokladka ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Fabryka tak robi i nawet się nie składa.,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wisior napisał:

 

Fabryka tak robi i nawet się nie składa.,..

 

średnio to wygląda mówiąc szczerze. Rozumiem sens takich rozwiązań jak się składa, ale taka doklejka wygląda dość słabo. Mając takie możliwości wkomponowania wyświetlacza przy projektowaniu wnętrza auta nie rozumiem takich koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się czepiał ale... wcześniej mowa o trytkach w audi a tu do Ferrari naszykowane pol wiadra ;] 

 

A na serio to ciekawi mnie jakie mniej więcej zabezpieczenia dp tych aut zakładają ludzie ? Niestandardy i wydumki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bergerac napisał:

 

średnio to wygląda mówiąc szczerze. Rozumiem sens takich rozwiązań jak się składa, ale taka doklejka wygląda dość słabo. Mając takie możliwości wkomponowania wyświetlacza przy projektowaniu wnętrza auta nie rozumiem takich koncepcji.

Ale przykłady można mnożyć...taki trend. Patsz na tę Toyotę C-HR, to jest dramat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2017 o 14:35, Chorzyn napisał:

 

A na serio to ciekawi mnie jakie mniej więcej zabezpieczenia dp tych aut zakładają ludzie ? Niestandardy i wydumki ? 

 

niestety :spy: :milicja: :czujnik: :swiety: nie mogę zdradzać takich rzeczy ....

 

pokazać dość sporo mogę ale niestety technikalia to już - top secret :skromny:

 

Generalnie sam salon jak również program Ferrari Tailor Made miażdży każdego fana motoryzacji - na mnie to wywarło gigantyczne wrażenie.

 

http://auto.ferrari.com/en_EN/news-events/news/ferrari-tailor-made/

 

Można zobaczyć każdą opcję na żywo, dotknąć, sprawdzić itd do tego stoi jedno auto na maxa skonfigurowane żeby zobaczyć jak wiele można zmienić po klienta ;/:O

 

A samo Ferrari od środka ? Fiat jak każdy inny - niestety :( 

 

Poniżej parę fotek z wizyty 

 

PS. mam nadzieję, że znów nie urażę paru userów swoim chwaleniem się czy reklamą usług hahaahha

 

 

DSC_2056.jpg

DSC_2057.jpg

DSC_2061.jpg

DSC_2062.jpg

DSC_2063.jpg

DSC_2066.jpg

DSC_2067.jpg

DSC_2069.jpg

DSC_2070.jpg

DSC_2071.jpg

DSC_2073.jpg

DSC_2076.jpg

DSC_2077.jpg

DSC_2080.jpg

DSC_2081.jpg

DSC_2082.jpg

DSC_2083.jpg

DSC_2085.jpg

DSC_2088.jpg

DSC_2089.jpg

DSC_2093.jpg

DSC_2095.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ArekMiz napisał:

8]  Ile tam jest ?? Półtorej bańki??? :totalszok: Za używkę, gdzie ktoś już wypierdział fotel ??? :hehe:

 

też się kiedyś zastanawiałem o co tutaj chodzi .... rozwiązanie jest całkiem proste - oni po prostu to auto mają i nie trzeba na nie czekać pół roku :) a klienci takich marek chcą tu i teraz a nie jakieś tam czekanie :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wisior napisał:

 

też się kiedyś zastanawiałem o co tutaj chodzi .... rozwiązanie jest całkiem proste - oni po prostu to auto mają i nie trzeba na nie czekać pół roku :) a klienci takich marek chcą tu i teraz a nie jakieś tam czekanie :piwko:

 

Tzw. Szybkie koszty do optymalizacji podatkowej ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ArekMiz napisał:

To jest jasne. :) Mi chodzilo o to, ze jesli kogos stac na 1,5 mln to raczej kupi nowke niewypierdziana...

 

No wlasnie niekoniecznie, bo nowka nie jest dostepna od reki I trzeba czekac, czasami dosc dlugo...

Cos jak autami za czasow PRL ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wisior napisał:

 

też się kiedyś zastanawiałem o co tutaj chodzi .... rozwiązanie jest całkiem proste - oni po prostu to auto mają i nie trzeba na nie czekać pół roku :) a klienci takich marek chcą tu i teraz a nie jakieś tam czekanie :piwko:

 

Tzw. Szybkie koszty do optymalizacji podatkowej ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak myslalem ze to pogrommca. Co dlubiesz tam? Strasznie grube sprezyniochy a i odbojow nie widac... chyba szalu nie ma...  Swoja droga mnie zawsze wkurza jak ktos przyprowadzi usrany woz do roboty. Tak jakby poszedl do dentysty ze sniadaniem na zebach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, simek18 napisał:

Tak myslalem ze to pogrommca. Co dlubiesz tam? Strasznie grube sprezyniochy a i odbojow nie widac... chyba szalu nie ma...  Swoja droga mnie zawsze wkurza jak ktos przyprowadzi usrany woz do roboty. Tak jakby poszedl do dentysty ze sniadaniem na zebach... 

 

jak to w takich pojazdach, połowa elektryki po paru przeprawach przestaje działać ;)

 

a co najgorsze motor stracił moc z niewiadomych na razie przyczyn ehhe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.